M2 SSD mi SATA SSD mi?

NyxeniQ

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
44
İyi günler hocalarım kısaca bahsedeyim şu an sistemimde 500GB M2 SSD var depolamamı arttırmak istiyorum. Aktif olarak oyun oynayıp video clipleri alıyorum. SSD ve HDD almayı düşünüyorum ancak SSD konusunda M2 mi alsam SATA mı karar veremedim çünkü M2ler fazla pahalı ancak SATA da M2 kadar performanslı değil. Çok arada kaldım fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Meraklı Genç

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
54
Eğer ki anakart girişinde 2 M2 girişi varsa kesinlikle M2 aldığınıza degicektir. Ancak M2 girişi yoksa Sata SSD mecburi gözüküyor

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,161
İyi günler hocalarım kısaca bahsedeyim şu an sistemimde 500GB M2 SSD var depolamamı arttırmak istiyorum. Aktif olarak oyun oynayıp video clipleri alıyorum. SSD ve HDD almayı düşünüyorum ancak SSD konusunda M2 mi alsam SATA mı karar veremedim çünkü M2ler fazla pahalı ancak SATA da M2 kadar performanslı değil. Çok arada kaldım fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.
Anakartınız ve bütçeniz destekliyorsa M2 almanız daha avantajlı olacaktır.
Anakart veya bütçeniz M2 için uygun değilse SATA tercih edersiniz.

Meraklı Genç

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
54
Dediğiniz gibi bende kontrol sağladım 2 tane 1 tanesi PCI 4.0 diğeri ise 3.0 destekli yuvaları mevcutmuş. Ben uygun fiyata okuma ve yazma hızı kuvvetli bir M2 SSD oneriyim

Meraklı Genç

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
54
Normalde Pci 4.0 destekli SSD onericektim ancak çok pahalı gerçekten benim attığım hem uygun hemde okuma/yazma hızı yeterli bence aldığınıza degicek bir ürün

JackLABEL

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
Dediğiniz gibi bende kontrol sağladım 2 tane 1 tanesi PCI 4.0 diğeri ise 3.0 destekli yuvaları mevcutmuş. Ben uygun fiyata okuma ve yazma hızı kuvvetli bir M2 SSD oneriyim

Hocam bende bu ssd önerecektim marka açisindan iyi fiyatta taksit oluyor işinizi görür

KS

NyxeniQ

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
44

Meraklı Genç

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
54
pci 4.0 ve 3.0 farkı tam olarak nedir baktım ancak açıklayıcı bir bilgi bulamadım
PCi 4.0 Pci 3.0 a göre 2 kat daha hızlı veri aktarımı yapan bir sistemdir ancak bildiğim kadarıyla bu Pci 4.0 için ekran kartının desteklemesi gerekiyormus. Ayriyetten çizim işleri vs ile ilgilenmiyor sadece oyun ve türevleri ile ilgileniyorsanız Pci 4.0 ve 3.0 arasında pek fark yok 3.0 tercih edilebilir. Attığım SSD bir çok hazır sistemde kullanılıyor 3300 tam verim olmasada 3100-3200 okuma hızına ulaşabiliyor

KS

NyxeniQ

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
44
PCi 4.0 Pci 3.0 a göre 2 kat daha hızlı veri aktarımı yapan bir sistemdir ancak bildiğim kadarıyla bu Pci 4.0 için ekran kartının desteklemesi gerekiyormus. Ayriyetten çizim işleri vs ile ilgilenmiyor sadece oyun ve türevleri ile ilgileniyorsanız Pci 4.0 ve 3.0 arasında pek fark yok 3.0 tercih edilebilir. Attığım SSD bir çok hazır sistemde kullanılıyor 3300 tam verim olmasada 3100-3200 okuma hızına ulaşabiliyor
anladım peki pci 4.0 slotuna 3.0 takabilirim değil mi çünkü sadece o slot boşta

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
SSD yuvanizi düzgün olmayan M2ler ile doldurmanızi tavsiye etmem. Drame sahip ürünler değil düşük performanslılar. Bütçe artirirsaniz düzgün modeller önerelim. Bütçe artmazsa sata alabilirsiniz

Meraklı Genç

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
54
SSD yuvanizi düzgün olmayan M2ler ile doldurmanızi tavsiye etmem. Drame sahip ürünler değil düşük performanslılar. Bütçe artirirsaniz düzgün modeller önerelim. Bütçe artmazsa sata alabilirsiniz
MLD M300 iyi bir M2 SSD değil mi hazır sistemlerde kullanılıyor birde internetten hız testlerini baktığımda vaadedilen değerlere yakın veriyordu

Meraklı Genç

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
54
@OğuzhannN selamlar tekrardan bir araştırma yaptım MLD M300 modelinin o kadar iyi olmadığını farkettim. Birde yeni öğrendiğim Dramless diye bir özellik ssdlerin daha stabil ve hızlı çalışmasını sağlıyormuş ancak bu özellik genelde hep 1500₺ ve üzeri ürünlerde bulunuyor şu anda uygun fiyat ve özellik olarak WD SN570 modeli var ancak onda da Dramless özelliği yok eğer derseniz ki ben bir daha ssd almiycam bunlarla devam edicem ben sizin için biraz daha araştırma yapıp uygun fiyatlı bakarım ancak şu anda gördüğüm kalite olarak WD SN570 güzel ancak Bilgisayarcı Gencinde dediği gibi eğer ki ileride değiştirme ihtimalinin varsa Sata SSD almanızı tavsiye ediyorum

KS

NyxeniQ

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
44
@OğuzhannN selamlar tekrardan bir araştırma yaptım MLD M300 modelinin o kadar iyi olmadığını farkettim. Birde yeni öğrendiğim Dramless diye bir özellik ssdlerin daha stabil ve hızlı çalışmasını sağlıyormuş ancak bu özellik genelde hep 1500₺ ve üzeri ürünlerde bulunuyor şu anda uygun fiyat ve özellik olarak WD SN570 modeli var ancak onda da Dramless özelliği yok eğer derseniz ki ben bir daha ssd almiycam bunlarla devam edicem ben sizin için biraz daha araştırma yapıp uygun fiyatlı bakarım ancak şu anda gördüğüm kalite olarak WD SN570 güzel ancak Bilgisayarcı Gencinde dediği gibi eğer ki ileride değiştirme ihtimalinin varsa Sata SSD almanızı tavsiye ediyorum
ben de biraz baktım amazonda 2.000 tlye 1TB Samsung 980 Pro buldum bütçemi arttırıp ondan alabilirim hem 7000mb/s okum yazması var hem PCI 4.0

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,873
En kötü m2 ssd> en iyi sata ssd

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri