Soru M2 SSD Ve Ram Alırken Destek Listesine Bakmaya Gerek Var Mi?

S C O

Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
Tepki
1,206
Merhaba, arkadaşlar '' H510M H '' Anakart kullanıyorum ben şöyle bir sorum olacak sizlere çoğu insan destek listesine bakmaya '' Gerek Yok '' diyorlar bazı insanlarda '' Gerek Var '' diyorlar. Tam olarak güven vermediler bana açık konuşmak gerekirse anakartlar'da bulunan destek listesine bakmaya gerek var mi? yoksa gerek yok mu.?

Emin olanlar yazarsa çok makbule geçer lütfen.

@OceanLaB @İsmail

Mkann

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
681
bence var hocam özellikle ram'de örnek veriyorum anakartınız 3000 mhz destekliyor ramleriniz 3600. ramler kendini ayarlayıp 3000'de çalışıyor bu bir kayıp mesela

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,016
Merhaba, arkadaşlar '' H510M H '' Anakart kullanıyorum ben şöyle bir sorum olacak sizlere çoğu insan destek listesine bakmaya '' Gerek Yok '' diyorlar bazı insanlarda '' Gerek Var '' diyorlar. Tam olarak güven vermediler bana açık konuşmak gerekirse anakartlar'da bulunan destek listesine bakmaya gerek var mi? yoksa gerek yok mu.?

@OceanLaB @İsmail
Ram için bakmakta fayda var

pcalacakadam

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
81

@OceanLaB @İsmail
Ana kartınızın ve işlemcinizin desteklediği mhz miktarlarına ve ssd içinde anakartts slotnolup olmadığına bakın m.2 slotu varsa bilen pcie kaç destekledigine bakmakta fayda var.

Agnostique

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
101
Destek listesinde üretici tarafından bire bir test edilen donanımlar yer alıyor. Ana kart 3200mhz ram destekliyor ise aldığın ram 3600mhz ise ramler yine 3200mhz çalışır. NVME ssd için de aynısı geçerli, nvme ssd portu 32gbit ise max 4gb okuyup yazabilir. Burada dikkat etmeniz gereken anakartın desteklediği hıza göre donanım almanız, fazlasının zararı olmaz sadece anakartın desteklediğini alabilirsiniz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri