M2 Ye Windows Kuramıyorum

YAĞIZ MEHMET

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
IMG_3764.jpeg

Resimde gördüğünüz gibi m2 ssd dime windows kuramıyorum hem 11 hem 10 denedim bu hatayı veriyor yardımcı olursanız sevinirim

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
600
Bir forumdan alıntı, sorunun çözüldüğü belirtilmiş.

"Yükleme yapılacak disk'i ve bu disk ile ilgili ayrılmış bölüm varsa silin.
- Sildiğiniz disk'in yanında bulunan numarayı hafızanızda tutun, ya da unutma ihtimâliniz varsa bir kâğıda not alın.
- Shift+F 10 tuşuna basın.
- Çıkan komut istemcisi penceresine, "diskpart" yaz ve "enter"e bas.
- "List disk" yaz ve "enter"e bas
- "Select disk" yaz boşluk bırak ve not aldığın disk numarasını yazıp "enter"e bas.
- "Clean" yaz, "enter"e bas.
- "Convert gpt" yaz "enter"e bas.
-"exit" yaz, "enter"e bas.

Komut istemcisi kapandıktan sonra "yenile" butonunu kullanarak devam et. Bu sistemde "ileri" butonu çalışmaz.

NOT: Shift+F 10 kombinasyonu ile komut istemcisi penceresi açıldığında, bu alana aktarılacak komutlar yazılırken benim ayıraç olarak kullandığım tırnak işâretlerini (Örnek: "list disk" yazarken başta ve sonda bulunan " işâreti) yazmayacaksın."

KS

YAĞIZ MEHMET

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Bir forumdan alıntı, sorunun çözüldüğü belirtilmiş.

"Yükleme yapılacak disk'i ve bu disk ile ilgili ayrılmış bölüm varsa silin.
- Sildiğiniz disk'in yanında bulunan numarayı hafızanızda tutun, ya da unutma ihtimâliniz varsa bir kâğıda not alın.
- Shift+F 10 tuşuna basın.
- Çıkan komut istemcisi penceresine, "diskpart" yaz ve "enter"e bas.
- "List disk" yaz ve "enter"e bas
- "Select disk" yaz boşluk bırak ve not aldığın disk numarasını yazıp "enter"e bas.
- "Clean" yaz, "enter"e bas.
- "Convert gpt" yaz "enter"e bas.
-"exit" yaz, "enter"e bas.

Komut istemcisi kapandıktan sonra "yenile" butonunu kullanarak devam et. Bu sistemde "ileri" butonu çalışmaz.

NOT: Shift+F 10 kombinasyonu ile komut istemcisi penceresi açıldığında, bu alana aktarılacak komutlar yazılırken benim ayıraç olarak kullandığım tırnak işâretlerini (Örnek: "list disk" yazarken başta ve sonda bulunan " işâreti) yazmayacaksın."
Teşekkür ederim yardımın için sağol

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri