Soru Macbook Mu Yoksa Windows Gaming Laptop Mu?

KS

DonutGuy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
MacBook Pro m1 pro hangi modeli kullandınız?

MacBook Pro m1 pro 32 gb ram 1TB ssd modeli ve
MacBook Pro m1 Max 32 gb ram 1TB ssd modeli arasında çok büyük performans farkı var mı sizce?
Özellikle Adobe(After effect, premiere pro gibi ağır programları göz önünde bulundurarak
(Aralarında neredeyse 15k-20k fark var.)

Yoksa Windows laptop mu önerirsiniz?(macbook un şarjsız pil süresi bir avantaj. Bazen priz olmayan yerlerde bulunmaktayım işim dolayısı ile)

Teşekkürler şimdiden.
@camelCase Bir Mac kullanıcısı olarak bu konudaki görüşleriniz nedir?

camelCase

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11
MacBook Pro m1 pro hangi modeli kullandınız?

MacBook Pro m1 pro 32 gb ram 1TB ssd modeli ve
MacBook Pro m1 Max 32 gb ram 1TB ssd modeli arasında çok büyük performans farkı var mı sizce?
Özellikle Adobe(After effect, premiere pro gibi ağır programları göz önünde bulundurarak
(Aralarında neredeyse 15k-20k fark var.)

Yoksa Windows laptop mu önerirsiniz?(macbook un şarjsız pil süresi bir avantaj. Bazen priz olmayan yerlerde bulunmaktayım işim dolayısı ile)

Teşekkürler şimdiden.
Ben Macbook Pro M1 Pro 14" 16gb Base model olanını kullanmıştım 512gb ssd oluyor onlarda. Max ile pro arasındaki fark gözle görülür düzeyde. Yukarıda arkadaş m1 pro vs m1 max karşılaştırması atmış bir bakmak lazım. Ayrıca gibi videolar var(videoda after effects kıyaslaması var ayrıca). Bakmanı öneririm. Fiyat konusunda........... bir şey söylemek mümkün değil gerçekten üzücü fiyatlar..
Şarj konusuna da değineyim bu güç için mükemmel ötesi. Isınma çok az şarj çok uzun gidiyor. Hiç bir notebook bu güçle bu kadar pil ömrü sağlamayacaktır.

camelCase

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11
Laptop olan,muhtemelen ekran kartsız olanlarıdır tıpkı mac gibi.
M1 - m2 chip'ler grafik birimlerini de dahili olarak barındırıyor.Yani sadece işlemciden ibaret değil m1-m2 dediğimiz.Tabi burada ayrıca vram olmadığını göz önünde bulundurmak gerekli. Ram in yüksek tutulması gerektiğini düşünmemin bir sebebi de bu.
Base model için konuşursak :
Apple M2 Pro with 10‑core CPU,
16‑core GPU,
16‑core Neural Engine

Sitesine kabaca bakarak m1 işlemcili modelleri göremedim m2 olanı attım. @DonutGuy Eğer tercihiniz Macbook olacaksa donanımda değişiklik yapamayacağınızı bilmeniz gerekli. Ara sıra oyun da oynarım diyorsanız zaten vazgeçin.

Ahmetzkan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
73
M1 - m2 chip'ler grafik birimlerini de dahili olarak barındırıyor.Yani sadece işlemciden ibaret değil m1-m2 dediğimiz.Tabi burada ayrıca vram olmadığını göz önünde bulundurmak gerekli. Ram in yüksek tutulması gerektiğini düşünmemin bir sebebi de bu.
Base model için konuşursak :
Apple M2 Pro with 10‑core CPU,
16‑core GPU,
16‑core Neural Engine

Sitesine kabaca bakarak m1 işlemcili modelleri göremedim m2 olanı attım. @DonutGuy Eğer tercihiniz Macbook olacaksa donanımda değişiklik yapamayacağınızı bilmeniz gerekli. Ara sıra oyun da oynarım diyorsanız zaten vazgeçin.
İşlemciye dahil ekran kartı olarak windowslularda da var bu.Apple kötü demiyorum ama her işlemi ücretli.İmkanı olan alsın tabii.

camelCase

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11
İşlemciye dahil ekran kartı olarak windowslularda da var bu.Apple kötü demiyorum ama her işlemi ücretli.İmkanı olan alsın tabii.
Chip anlatmaya gerek yok benzer şeylerden bahsetmiyoruz. İş için bir cihaz aldığınızda lisanssız uygulamalar kullanamıyorsunuz. Hem stabilite hem de güvenlik açısından riskli. Ücretsiz alternatiflere yönelmeniz gerekiyor.

Ahmetzkan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
73
Chip anlatmaya gerek yok benzer şeylerden bahsetmiyoruz. İş için bir cihaz aldığınızda lisanssız uygulamalar kullanamıyorsunuz. Hem stabilite hem de güvenlik açısından riskli. Ücretsiz alternatiflere yönelmeniz gerekiyor.
Estağfirullah lisansız uygulamalardan bahsetmedim.Tabii bunlar kişinin kendi kararı.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri