Maksimum 400 tlye modem önerisi

prokaan78

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
6
Elimde zyxel vmg3312-b10b modem var.Evde 1 pc 3 telefon bağlı fakat zaten bir telefon bile bağlansa pcde ping 150 lere çıkıyor (bağlı değilken bile 90-100).Aynı apartmanda arkadaşım oturuyor aynı tarife aynı hat farklı modemle 35 ping alıyor ve ailesi internetteyken çok rahat oynayabiliyor.Şöyle söyleyeyim mesela evde 2 telefon aynı anda kullanılıyosa garanti birinin kasıyor zor fotolar falan görünüyor.Zaten ev küçük olmasına rağmen iki oda öteden 2 diş falan çekiyor.Bende bu nedenle yeni bir modem almaya karar verdim çünkü sorun pcden değil gerçekten bir sıkıntı var.

İnternette okuduğumda en hızlı modemler tendanın fakat bozulma şansları yüksekmiş , asuslarda kesinti ve yavaş hız varmış , önerilenler tp-linkin 300 350 tllik modemleri.Bende onlardan almayı düşünüyorum fakat yinede sormak istedim.

(şuanki hattım adsl fakat 1 yıl içinde vdsl 35 mbps geçicem.)

bu arada elimdeki modemide köprü olarak kullanıcam wifi genişleticem yetersiz gelirse alacağım modem.

KS

prokaan78

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
6
bu model çok seviliyor.[font=AvenirNextLTPro, Helvetica, sans-serif]Keenetic Extra DSL AC1200 nasıldır ?[/font]

pardon sizde onu önermissiniz zaten görmemişim :)

KS

prokaan78

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
6
Bazıları bu modem için PR çalışması abartılmış fazladan yorumlar diyor. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Hangi model için denmiş bilemiyorum ama genel olarak ASUS DSL-AC750 ürününde Wi-Fi sinyanilinde eğer ortamda fazla elektronik cihaz varsa ya çok sık kopma yada çekim gücü zayıflığı sorunu var ama herkeste olan bir şey değil dediğim gibi biraz ortamınıza ve duvar vs. kalınlıklarınıza ve sayısına bağlı bir durum. Diğer Keenetic modemde ise genel bir sorun yok ama çekim gücü o modelde de bazı durumlarda sorun çıkartabiliyor kopma vs. değil sadece zayıf sinyal anlamında ama dediğim gibi en mantıklı ürün sizin bütçenize Keenetic ürünü.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Ürünler hakkın önerilerimi ve bildiklerimi söyledim. Zaten pekte bir alternatifiniz yok bu fiyatlara. Ya ASUS DSL-AC750 yada Keenetic Extra DSL AC1200 modelini alacaksınız. TP-Link VR300 ve VR400 var pek iyi değiller. TENDA V1200 var genel olarak ısınma sorunları var. ASUS AC51 var AC750 ile benzer. Diğer modeller pek iyi değil piyasada. Azıcık daha çıkarsanız TP-Link AC1200 alabilirsiniz fiyatı 400-500 TL arasında pek bir sorunu yok diyebilirim.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri