Maksimum Performans Ayarları Nelerdir?

mami0715

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
Arkadaşlar internette birçok kaynak var ama hepsi de birbirinden kopya çektiği için hangi ayarların ne işe yaradığını veya ne kadar işe yaradığını anlamıyorum. Sizce bilgisayarın oyunlarda maksimum FPS yani performansı vermesi için neler yapmalıyım?

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,102
Arkadaşlar internette birçok kaynak var ama hepsi de birbirinden kopya çektiği için hangi ayarların ne işe yaradığını veya ne kadar işe yaradığını anlamıyorum. Sizce bilgisayarın oyunlarda maksimum FPS yani performansı vermesi için neler yapmalıyım?
Ne konuda fps?

Servet Sayar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
254
Her türlü oyunda fpsimin artmasını istiyorum. Oyun içi ayarlardan bahsetmiyorum. Genel anlamda bilgisayar performansını üst düzeye çıkartacak oyunlarda da fps arttıracak ayarlar. Ekran kartı ayarları, ana pc ayarları vb.
-Gereksiz hizmetleri bul ve kapat. Akabinde grafik kartı ayarlarına gir detaylı anlatanlar var yt'de bakabilirsin, performans yükseltmek için zaten kolay baya yaparsın.

-Güç seçeneklerinden yüksek performans veya nihai performans yap.

-Sanal bellek ayarı yapabilirsin, aynı şekilde gelişmiş önyükleme seçenekleri kısmından işlemci sayısı tikini açıp ne kadar destekliyorsa cihazın ayarlayabilirsin, (genelde bunlar pek sağlıklı değil ama cihaz yeni değilse kullanabilirsin).

-Sade temiz siyah tema kullan düz renk vs. uygula.

-Aktif kullandığın program, oyun vb. şeyler için grafik ayarlarına girip onları ekle yüksek performans uygula.

-Gereksiz kullanmadığın şeyler varsa sil aynı şekilde işe yaramayan arkada işlem yürüten uygulama vs. varsa kapat.

Aklıma gelenler bunlar ileri seviye detaylı yapan kişiler var ama cihazın sorun çıkartma ihtimali olabileceği için önermem.

agathusia

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
222
Bilgisayarında virüs falan yoksa m2 ağzına kadar dolu değilse ve sistem aşırı ısınmıyor ise OC dışında ne yaparsan yap yüzde nazarında üç beş den fazla bir etki etmez.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri