Yardım Mali Ve Para Konularından Anlayan Bir Arkadaş?

Vadbavv

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
75
Merhaba arkadaşlar ben size bi arkadaşım adına bişi danışmak istiyorum. Arkadaşım yeni bi pc topladı parçalarıda bilgisayarcıda toplattı. Orda eski donanımın bi kaç parçasına takas ve + biraz para ile sıvı soğutucu teklif etmişler. Ona da mantıklı gelmiş kabul etmiş. Montaj parası almamışlar + takas ve üstünede 2000 kadar bi ücret ile sıvı soğutmayı takmışlar. Herşey burdan sonra başlıyor. Sıvı soğutucu sıfır kutudan gözünün önünde çıkmış. Yeni sistemin mutluluğu heycanıyla o gün aklına gelmemiş. 2 3 gün sonra arkadaşın aklına gelmiş firma ne fiş kesmiş ne fatura ulaşmış. Ya demiş benim ürünün başına bişi gelirse kimle muhattabım. Bilgisayarcı bizle demiş, ama demiş elimde fatura olsun ben ürünlerin kutu faturasını teslim ettim. Garanti dururmum belli olsun sıfır ürün aldım. Atarım faturasını ürünün demiş. 1 2 gün yazmamış beklemiş bilgisayarcı dönmemiş bi daha yazmış. Yarın atayım demiş gene ortada fatura yok. Arkadaşta şahsi alınmış garantisi bitmiş ürünü verdiler psikolojisinde. Whatsappa konuşmaları ve ibana attıgı 2000nin kaydı var. Şikayet edicek olsa nereye nasıl şikayet etmeli ve sonucunda ne hak eder bilgi almak istiyoruz. Ne fatura kesiyor ne fiş vergisiz işlem gibi bi durumun içinde hemde sıfır ürün veriyor ortada garanti fatura yok.

okan.c

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
62
yanlış hatırlamıyorsam bir tanıdığımın başınada buna benzer bir olay gelmişti. Adama 1 ay beklettiler tamam faturayı göndericez diye. Daha sonrada adama zaman aşımı ürün bulunamadı fatura kayıp vs gibi bahaneler uydurdular. Yani fatura için biraz daha üstelesin.

KS

Vadbavv

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
75
yanlış hatırlamıyorsam bir tanıdığımın başınada buna benzer bir olay gelmişti. Adama 1 ay beklettiler tamam faturayı göndericez diye. Daha sonrada adama zaman aşımı ürün bulunamadı fatura kayıp vs gibi bahaneler uydurdular. Yani fatura için biraz daha üstelesin.
nereye şikayet edebilir?

okan.c

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
62
hiç bilgim yok ama tüketici hakem heyeti veya BTK Bilgi ve İhbar Merkezi ni bi deneyin isterseniz. Boş durmaktan iyidir

KS

Vadbavv

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
75
Bende öyle düşünüyorum. Ürün çok pahalı değil 5.000 liralık bi soğutucu ama kandırılıyomuş gibi hissetmek kötü bi durum. Son kez ulaşmış atıyorum şimdi faturayı demiş. Distribitör teknobiyotikmiş garanti sorgilicam arcticede mail atcam falan dedi

KS

Vadbavv

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
75
hiç bilgim yok ama tüketici hakem heyeti veya BTK Bilgi ve İhbar Merkezi ni bi deneyin isterseniz. Boş durmaktan iyidir
Faturayı iletmişler şimdi 1.06.2024de kesilmiş fatura oda soğutucuyu haziran 5 gibi falan aldı. İnventustan alınma bi fatura atmışlar karşılaştırma falan aynı.

paladaddy

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
657
Faturayı iletmişler şimdi 1.06.2024de kesilmiş fatura oda soğutucuyu haziran 5 gibi falan aldı. İnventustan alınma bi fatura atmışlar karşılaştırma falan aynı.
İnventusa mail atsın. Ürün faturasını gönderip seri no sorgulasın ve kendi ürünüyle karşılaştırsın.

KS

Vadbavv

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
75
İnventusa mail atsın. Ürün faturasını gönderip seri no sorgulasın ve kendi ürünüyle karşılaştırsın.
İnventusa fatura atmış seri num falan doğru ürün bizim tarafımızdan 2 yıl garantili bir sıkıntı yok demişler cevap gelmiş.

KS

Vadbavv

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
75
İçi şimdi rahatladı. Ülkede esnafa güven kalmadıki :) herkes pandik yeme endişesinde.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri