malwerbyst Hk.

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
hocam windows defender bazı virüsleri bulamadığı için bende malwerbyts indirdim pcye genel koruması yok ancak hani bi dosya indirdiğimde önce windowsla tarama yapıp bişi bulmassa malwerbytsla tarama yapmayı düşünüyorum bu yaptığım sizce faydalımı gereklimi yani mantıklımı cevaplarsanız sevinirim ha bide bu genel koruması olmadığı için kendi kafasına göre taramada yapmıyo diye biliyorum ama yinede sorayım malwerbyts pcyi yavaşlatırmı kapalı olduğu halde veya acıkken diyelim tam zamanlı koruması yok ama

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Ben Windows Defender uygulamasının yeterli olduğunu düşünüyorum. Değişik yada bilinmedik yerlerden dosya indirecekseniz Malwarebytes kullanılabilir ama normal kullanımda Windows Defender yeterli.

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
833
• MalwareBytes çalışırken aynı zamanda Defender'ide açık tutabilirsiniz. (Defedender daha etkilidir fakat tercihinize kalmış bir şey. Ben ikisini de açık kullanıyorum.)
• MalwareBytes'in kendi otomatik taraması var. Bu taramayı her bilgisayar açılışını yapıyor ve işlemi bitirdiğinde pop-up türünde işlemin bittiğini gösteriyor. (Ayarlardan açılması gereken bir işlemmiydi hatırlamıyorum. Sizde böyle değilse ayarlarına bakabilirsiniz.)
• Kullandığım süre boyunca herhangi bir yavaşlık veya performans kaybı yaşamadım ve Malwarebytes'in gerçek zamanlı koruması var fakat alttaki makaleye göre bunu sadece ücretli abonelerine sunuyor olabilir. Fiyat olarak çok tereddüt etmenizi önermem zira internette ömür boyu lisansları satılmakta onlara göz atabilirsiniz. Ben lisansı yanlış hatırlamıyorsam 130₺ gibi bir fiyattan almıştım.

KS

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
• MalwareBytes çalışırken aynı zamanda Defender'ide açık tutabilirsiniz. (Defedender daha etkilidir fakat tercihinize kalmış bir şey. Ben ikisini de açık kullanıyorum.)
• MalwareBytes'in kendi otomatik taraması var. Bu taramayı her bilgisayar açılışını yapıyor ve işlemi bitirdiğinde pop-up türünde işlemin bittiğini gösteriyor. (Ayarlardan açılması gereken bir işlemmiydi hatırlamıyorum. Sizde böyle değilse ayarlarına bakabilirsiniz.)
• Kullandığım süre boyunca herhangi bir yavaşlık veya performans kaybı yaşamadım ve Malwarebytes'in gerçek zamanlı koruması var fakat alttaki makaleye göre bunu sadece ücretli abonelerine sunuyor olabilir. Fiyat olarak çok tereddüt etmenizi önermem zira internette ömür boyu lisansları satılmakta onlara göz atabilirsiniz. Ben lisansı yanlış hatırlamıyorsam 130₺ gibi bir fiyattan almıştım.

Bende sizin gibi kullanıyorum ikisindende taramak için kullanıyorum para işine girmem girersem kaspersky ama şuanlık kafi

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri