Fırsat MANTIS-6700 XT VS EASTERGAMERS TV E-8

Wrotch

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
602
Merhabalar arkadaşlar,

2 sistem arasında çok kaldım. İlk sisteme gelicek olursak AMD ekran kartlarında olan driver probleminden korkuyorum. Birinci sistemde PSU ve KASA diğer sisteme göre daha iyi ve enerji tüketimi olarakta çok daha düşük durumda. (16.200₺)

İkinci sistemdede özelleştirdiğimizde i5 12400f işlemci RTX 3060 ekran kartına sahip. PSU ve KASA olarak AMD sistemden geri durumda. (16.790₺)

Siz olsaydınız hangisini tercih ederdiniz? İki üründende 700₺ gibi bir indirimim oluyor %4 fatura üzerine. Yani ilk sistem 15.550e 2nci sistemde 16100₺ye geliyor.

Yahut bu fiyatlar fazla diyip diğer kanalların 3060lı bir sistem çıkarmasınımı beklemeliyim? Yada full AMD sistemi almalımıyım? Gönlümde hep 3060 ekran kartlı bir sistem vardı fakat fiyatları malasef çok yukarıda. ASUS 6700XT kartın rakipleri 3060ti 3070 kartı. Değerli yorumlarınız gerçekten önemli. Bu konu hakkında @OceanLaB Taner hocamdanda görüş alabilirim.

Herkese iyi forumlar.

Moderatörün son düzenlenenleri:

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,167
Yahut bu fiyatlar fazla diyip diğer kanalların 3060lı bir sistem çıkarmasınımı beklemeliyim? Gönlümde hep 3060 ekran kartlı bir sistem vardı fakat fiyatlar malasef çok yukarıda. Sırf artık almak için alıcam. Değerli yorumlarınız benim için önemli..
Herkese iyi forumlar.

Yeni sistemlerde 3060 olur mu bilemem. Ama Kasım ayı içerisinde nereden baksan 10 tane sistem yayınlanacak.
Bunların yarısı giriş~orta segment sistemler olsa, orta~üst seviye olarak yaklaşık 5 tane sistem olacak denebilir.
Ki bu sistemleri de PC Hocası - Donanım Arşivi - ModArt falan yayınlayacak, yani hepsi F/P olarak en iyisi olacak.
O yüzden bunları bir kenarda beklet. Bütçeye 3 TL bile olsa sürekli ekleme yap. Kampanyalı sistemlerden satın al.

KS

Wrotch

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
602
Yeni sistemlerde 3060 olur mu bilemem. Ama Kasım ayı içerisinde nereden baksan 10 tane sistem yayınlanacak.
Bunların yarısı giriş~orta segment sistemler olsa, orta~üst seviye olarak yaklaşık 5 tane sistem olacak denebilir.
Ki bu sistemleri de PC Hocası - Donanım Arşivi - ModArt falan yayınlayacak, yani hepsi F/P olarak en iyisi olacak.
O yüzden bunları bir kenarda beklet. Bütçeye 3 TL bile olsa sürekli ekleme yap. Kampanyalı sistemlerden satın al.
Şuan bütçem bir kasa için 15 k. Donanım arşivi ayın 6sında bir sistem çıkaracakmış. Taner hocamız 3 yada 4 kasımda muhtelemen 2060 çıkaracak oda bana malasef hitap etmiyor. Ben 3060 çok bekliyordum hocamızdan fakat gelmeyeceğini PCH'nin yeni gelecek sistem hk. konusunda yorumlar kısmında belirtmişti.

Potatoe

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
46
Şuan bütçem bir kasa için 15 k. Donanım arşivi ayın 6sında bir sistem çıkaracakmış. Taner hocamız 3 yada 4 kasımda muhtelemen 2060 çıkaracak oda bana malasef hitap etmiyor. Ben 3060 çok bekliyordum hocamızdan fakat gelmeyeceğini PCH'nin yeni gelecek sistem hk. konusunda yorumlar kısmında belirtmişti.
Valla hocam bende sizle aynı durumdayım bende 3060 ekran kartlı bir sistem bekliyorum fakat gidipte 3060 ekran kartlı sisteme 16-17 K vermeyin değmez. Donanım arşivi olsun PCH olsun elbet 3060lı bir sistem yapacaktır.

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,167

Sen bu tür şeylere çok takılıp kalıyorsun. Kasım dediğin 30 günlük ay. Kim bilir kaç farklı sistem yayınlanacak.
PCH'nin bugün yarın yayınlayacağı sistem sana göre olmayabilir. Olsun. Onunla ilgilenmez, geçer gidersin.
Mert Bayantemur - Technopat - Frekans TV - V.O.K. - HaQQuS vs. vs. Bir sürü kanal sistem yayınlıyor.
Yani nereden baksan tahmini 10 tane sistem yayınlanır. E illa ki içlerinde sana göre olanlar da olacaktır.
Sistemler önemli değil, önemli olan bütçe. Elinde bütçe olduktan sonra her sistemi satın alırsın.
İçinde 3060 istiyorsan, gider ucuz sisteme özelleştirmelerden RTX 3060 eklersin, yine alırsın.
O yüzden bu kadar kafana takma, dert etme. Sistemler akşam saatlerinde yayınlanıyor.
Cebinde paran varken, akşam müsait olduğun sürece istediğin sistemi alırsın.

KS

Wrotch

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
602
Sen bu tür şeylere çok takılıp kalıyorsun. Kasım dediğin 30 günlük ay. Kim bilir kaç farklı sistem yayınlanacak.
PCH'nin bugün yarın yayınlayacağı sistem sana göre olmayabilir. Olsun. Onunla ilgilenmez, geçer gidersin.
Mert Bayantemur - Technopat - Frekans TV - V.O.K. - HaQQuS vs. vs. Bir sürü kanal sistem yayınlıyor.
Yani nereden baksan tahmini 10 tane sistem yayınlanır. E illa ki içlerinde sana göre olanlar da olacaktır.
Sistemler önemli değil, önemli olan bütçe. Elinde bütçe olduktan sonra her sistemi satın alırsın.
İçinde 3060 istiyorsan, gider ucuz sisteme özelleştirmelerden RTX 3060 eklersin, yine alırsın.
O yüzden bu kadar kafana takma, dert etme. Sistemler akşam saatlerinde yayınlanıyor.
Cebinde paran varken, akşam müsait olduğun sürece istediğin sistemi alırsın.
Bakalım hepsini takipte olacağım bu ay içerisinde artık sistemi almam lazım bekledikçe ürünler dahada zam yiyor artık bende ne yapacağımı şaşırdım.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri