Masa Arkasına RGB Şerit Led Önerisi

KS

MercimekAhmet

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Spec delta on fanlari ile uyumlu bir led sistemi mümkünse eğer yapılabilir de ben tam anlayamadım.

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
600
Spec delta on fanlari ile uyumlu bir led sistemi mümkünse eğer yapılabilir de ben tam anlayamadım.
Hocam ledleri uyumlu yapmak mümkün. Adım adım anlatayım tekrar. Kasanızdaki rgb kontrolcüyü bulun bulmadıydanız. 3 tuşlu gri yarım parmak bişey. O kontrolcünün altına rgb baglamak için bir soket var. Oraya takılı bir kablo var. O kablo orayı 3lü çokluyor öndeki 3 tane fan için. Ve 3 tane ön fanınızın rgb kabloları 3lü çoklayacıya bağlı. 4. bir rgb bağlamak için aradaki çoklayıcıyı değiştirmemiz lazım. Bu yüzden yetecek kadar bir çoklayıcı almak lazım. 4lü alabilirsin ama ilerde ekstra yeni rgb fandır, aksesuardır koyarsan diye 7li 8li bir şey daha yararlı olur. Attığım ürüne bakabilirsiniz, 11 portlu. Maksimum olarak düşünürsek 6 rgb fanınız olsa, hem masada, hem kasada rgb şeridiniz olsa 2 port daha gitti. Minimum 8 portlu birsey almanız tavsiyemdir. Onun haricinde ilerde dekoratif rgb ürünler almak isterseniz ( psu cover, gpu holder gibi) 2 port daha ayırabilirsiniz size kalmış. Şuan kontrolcünüze takılı çoklayıcıyı çıkarıp yerine yeni aldığınızı takacaksınız. Fanlarınizın 3 tane ve masa veya kasaya alacağınız ledlerine kablo/kablolarını bu yeni çoklayacıya takacaksınız. Yanlız alacağınız ledlere dikkat edin. Kimisi 3 tane ledden 3 farklı rengi aynı anda çıkarıp karıştırarak rengi üretiyor. Genelde ucuz ledlerin hepsi böyle. Led kasa içi gibi gözükecek bir yerde ise kötü gözükür. Atıyorum mor yakmak istediniz, (sallama) yeşil, kırmızı, mavi gibi tek tek örüntü gibi gözükür. Alacağınız çoklayıcada eğer 10 lu falansa 8-10 tane rgb yi bağladığında, parlaklık düşebilir veya hiç çalışmayabilir. Bu yüzden güç destekli olmasına dikkat edin. Şuanlık 4 led ile sorun olacağını sanmiyorum. Bitmeden yanlışlıkla gönderdim o yüzden parça parça oldu:)

Son düzenleme:

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Hocam leşleri uyumlu yapmak mümkün. Adım adım anlatayım tekrar. Kasanızdaki rgb kontrolcüyü bulun bulmadıydanız. 3 tuşlu gri yarım parmak bişey. O kontrolcünün altına rgb baglamak için bir soket var. Oraya takılı bir kablo var. O kablo orayı 3lü çokluyor öndeki 3 tane fan için. Ve 3 tane ön fanınızın rgb kabloları 3lü çoklayacıya bağlı. 4. bir rgb bağlamak için aradaki çoklayıcıyı değiştirmemiz lazım. Bu yüzden yetecek kadar bir çoklayıcı almak lazım. 4lü alabilirsin ama ilerde ekstra yeni rgb fandır, aksesuardır koyarsan diye 7li 8li bir şey daha yararlı olur. Attığım ürüne bakabilirsiniz, 11 portlu. Maksimum olarak düşünürsek 6 rgb fanınız olsa, hem masada, hem kasada rgb şeridiniz olsa 2 port daha gitti. Minimum 8 portlu birsey almanız tavsiyemdir. Onun haricinde ilerde dekoratif rgb ürünler almak isterseniz ( psu cover, gpu halde gibi) 2 port daha ayaribilirsiniz size kalmış.
Tam olarak böyle oluyor sistem aradaki 3 lu kontrolcü yerine atılan splitter ürünü as kadroya çekiyoruz. Sonra pavyon yükleniyor

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
600
@MercimekAhmet

Hocam bir ekleme yapayım, benim attığım çoklayıcı 3 pinli Argb çoklayıcı, spec deltanın fanlar normal rgb 4 pin o yüzden uymaz siz 4 pin çoklayıcı bakın.

Son düzenleme:

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
@MercimekAhmet

Hocam bir ekleme yapayım, benim attığım çoklayıcı 3 pinli Argb çoklayıcı, spec deltanın fanlar normal rgb 4 pin o yüzden sorun olabilir siz 4 pin çoklayıcı bakın.
O sebepten garanti olsun diye fanların ucuna bakın dedim hocam, fan söyleyip bu sebepten göndermiştik arkadaşla :( çareyi kasa yenilemekte buldum masraf etmekten uyguna geldi ilgilenen olursa düşünülebilir

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
600
O sebepten garanti olsun diye fanların ucuna bakın dedim hocam, fan söyleyip bu sebepten göndermiştik arkadaşla :( çareyi kasa yenilemekte buldum masraf etmekten uyguna geldi ilgilenen olursa düşünülebilir
Sizin bu rgb şeridi attığınız site hoşuma gitti. Mağazası nerededir güvenilir mıdır? 200 liralık mal koydum yine de 30 TL kargo parası alıyor:)

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Sizin bu rgb şeridi attığınız site hoşuma gitti. Mağazası nerededir güvenilir mıdır? 200 liralık mal koydum yine de 30 TL kargo parası alıyor:)
Kargo parası konusunda sapık biraz vatandaş hocam, ürünü kartona sarıp gönderdi zarar görmesin diye görmemiş ama mıknatıs olduğu için bazı bölgelerde LED miknatistan ayrılmıştı, zararı uzun vadede olur mu bilmiyorum taktım kullanıyorum şimdilik bir aydır sorunu yok. Ürün gelir dandik bir site değil aynı ürünü alternatif bir diğer siteden daha uyguna satıyor bilgisayarmodifiye mı ne var onda daha pahalı olduğundan buradan aldım

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
600
Kargo parası konusunda sapık biraz vatandaş hocam, ürünü kartona sarıp gönderdi zarar görmesin diye görmemiş ama mıknatıs olduğu için bazı bölgelerde LED miknatistan ayrılmıştı, zararı uzun vadede olur mu bilmiyorum taktım kullanıyorum şimdilik bir aydır sorunu yok. Ürün gelir dandik bir site değil aynı ürünü alternatif bir diğer siteden daha uyguna satıyor bilgisayarmodifiye mı ne var onda daha pahalı olduğundan buradan aldım
O bilgisayar modifiyeyi gördüm haritalarda da bi sevinmiştim bana yakın diye meğer aynı yer değilmiş, sitede aynı lede 200 yazmışlar, siteleri de çok yavaş ti dayanamayıp çıktım.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
O bilgisayar modifiyeyi gördüm haritalarda da bi sevinmiştim bana yakın diye meğer aynı yer değilmiş, sitede aynı lede 200 yazmışlar, siteleri de çok yavaş ti dayanamayıp çıktım.
Fiyat farkı barizdi hocam zemini siyah mıknatıs vs ekledigim halde daha uyguna geldi attığım site daha iyi satan yer var mı bilmiyorum ama kartonda bazı yerler ayrık şekilde gelir muhtemelen (mıknatıs olduğu zaman öyle oldu)

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
600
@MercimekAhmet hocam, sahibindenden 100tlye spec delta fanı aldım 3tane sıfır, fiyatı çok iyidi, güvenilir gibi duruyor kargoya verildi bakalım gelecek. Elinde 10 tane vardı kaldı 7, düşünürsen bakabilirsin.

KS

MercimekAhmet

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
Led elime ulaştı bu arada, yarın takacağım ürünü.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri