Masaüstü bilgisayari Laptopdan uzaktan kullanma gibi bir şey

Akhisarli_45

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar yakında üniversiteye gideceğim için laptop bakıyordum ama maalesef istediğim laptopların fiyatları uçtu bence fiyatlar düşmeyecekte ama belirledogim bütçeye hiçte kötü olmayan her türlü oyunu programı çalıştırabilcek masaüstü bilgisayar toplanabilir. Benimde aklıma şöyle bir şey geldi. Ben laptop istememin sebebi üniversitenin bir kulübüne katıldım orada mühendislik üzerine çizim yapıyoruz çizimler büyüdükçe bilgisyarı zorlamaya başlıyordu onun dışında ailemin evine falan giderken bilgisyarıda götürebileyim diye. Ben üniversitede eve çıkıcam eğer şöyle bir şey yapsam. Masaüstü bir bilgiayar toplayıp eve kursam daha sonrada eve 50-100 mbit arası bir internet bağlatsam. Bu bilgisayarı açık tutsam ve dışarıda yüksek performanslı bilgisyara ihtiyaç duyduğum zaman uzak masa üstü programları vb bir şey kullanarak eski laptopumu kullanarak evdeki topladığım bilgisayara bağlansam ne kadar gecikme alırım o şekilde oyun oynama gibi bir beklentim yok ama solidworksye falan çizim yaparken rahatsız edicek bir gecikme olurmu? Bunların dışında basit işlerimi dışarda eski laptobum ile hallede bilirim. Sağlıklı bir çalışma için kaç mbit internet kullanmam lazım örneğin kulüpte internetten indirme yaparken rahat 15mb/s ye ye ulaşıyordu bu yeter mi?
Eğer evdeki bilgisayarın sürekli açık durması sıkıntı olur çok elektrik tüketir diyorsanız onu istediğim zaman açıp kapatacak bir sistem yapabilirim

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Cvp: Masaüstü bilgisayari Laptopdan uzaktan kullanma gibi bir şey

TeamViewer yazılımı ile telefondan bile bir bilgisayarı kontrol edebilirsiniz. Yapacağınız şey 2 cihazada programı kurup hesap oluşturup varsa giriş yapıp iki sistem arasında birbirlerini internet olduğu sürece kontrol edebilirsiniz.

KS

Akhisarli_45

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
RE: Cvp: Masaüstü bilgisayari Laptopdan uzaktan kullanma gibi bir şey

ugur.gozaydin' Alıntı:
TeamViewer yazılımı ile telefondan bile bir bilgisayarı kontrol edebilirsiniz. Yapacağınız şey 2 cihazada programı kurup hesap oluşturup varsa giriş yapıp iki sistem arasında birbirlerini internet olduğu sürece kontrol edebilirsiniz.

Cevabınız için teşekürler benim asıl sorduğum ne kadar gecikme alırım sağlıklı bir bağlantı için kaç mbit bir bağlantı kullanmam gerekir.
teamViewer kullanarak telefonumu ve bilgisayarımı bağladım telefonuma mouse takıp o şekilde kullanmaya başladım En düşük görüntü kalitesine almama rağmen gecikmeler ve donmalar var ilk başta sıkıntı yoktu fakat basılı tutup kaydırma çevirme gibi bir aksiyon yaptığımda gecikmeyi fark ettim ve kontrol etmesi cidden zor olmaya başladı.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Cvp: Masaüstü bilgisayari Laptopdan uzaktan kullanma gibi bir şey

İnternet hızınıza bağlı bu durum. Sistemsel bir şey değil. Yayını yapan yani kontrol ettiğiniz makine Upload yapacak kontrol eden makine Download. Yani hızlı bir Upload kontrol edilecek cihazda ki minimum 1mbps altını önermem. Download yapacak cihazda da diğer sistemsel aktiviteler dahil 2mbps hız öneririm. Minimumda bu değerler.

Evdeyken kurup deneyin. Dışarıda çok farklı olmayacak. İnternet hızınız ve Ping değeriniz ile alakalı tamamen bu gecikme.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri