Masaüstü Kasasını Laptopa Bağlayabilir Miyim?

cagataykyaa

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
Arkadaşlar henüz istediğim monitör stoğa girmedi. Kasayı topladım ama monitörüm yok kısaca. Ben bu kasayı laptopuma bağlayıp monitör olarak kullanabilir miyim? HDMI kablosu vs. şeklinde?

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
625
Arkadaşlar henüz istediğim monitör stoğa girmedi. Kasayı topladım ama monitörüm yok kısaca. Ben bu kasayı laptopuma bağlayıp monitör olarak kullanabilir miyim? HDMI kablosu vs. şeklinde?
Hdmi ile olmaz ama kasayı televizyona falan bağlayıp kurarsanız kablosuz ekran yansıtma programları var space desk gibi, o şekilde yansıtabilirsiniz ama oyun için nasıl olur bilmiyorum bağlantınıza bağlı, televizyonda kullanmak daha mantıklı bence.

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Laptoplarda sadece görüntü çıkışı oluyor diye biliyorum. O yüzden kasadan laptop için görüntüyü kablo ile veremezsiniz.

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
518
Merhaba malesef kullanamazsınız, çalışan bir dizüstü bilgisayarın ekranı sadece ona bağlı çalışır, üstünde ki HDMI portu ise sadece çıkıştır ikinci bir monitör bağlayıp görüntü aktarabilmek içindir. Siz idare etmek adına ya da bilgisayar kasanızı test etmek için Tv nizde HDMI girişi varsa, oraya kasanın görüntü biriminden ( APU işlemciden görüntü alıyorsanız anakartta ki HDMI portundan, Harici ekran kartınız varsa onun HDMI portundan yapmalısınız) HDMI kabloyu takıp görüntü alabilirsiniz.

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
625
Laptoplarda sadece görüntü çıkışı oluyor diye biliyorum. O yüzden kasadan laptop için görüntüyü kablo ile veremezsiniz.
Ben televizyona laptop bağlayacakken dalgınlığıma gelip uydu alıcısı ile laptopu bağladıydım ikisi de çalışıyordu bir yerden bir çıtır çıtır ses geliyo dedim baktım yanlış takmışım bisey olmamıştı allahtan, denendi tavsiye edilmez.

KS

cagataykyaa

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
Hiç riske atmaya gerek yok o zaman. TV ye bağlamaya devam edeyim en iyisi. Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri