Masaüstünde Fazla Kısayol

mertaliozturk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
323
Selamun aleykum değerli forum üyeleri birşey soracağım masaüstünde 20 25 tane falan kısayol olsa bu kısayollar veya dosyalar pcnin geç açılmasına veya yavaşlamasına sebep olurmu bende şuan çöp kutusu hariç hiç yok mesela geç açılması veya yavaşlamasından korktuğum için hiç kısayol kullanmadım biryerde okudum diye hatırlıyorum bu bilgi doğrumu doğru ise ne kadar yavaşlar veya ne kadar geç açılır

Suspus

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
26
Bencede etkisi yoktur hem olsa bile sonuçta ufacık bir görsel sistemi ne kadar geç açabilirki

Çağdaş Işık

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
4,761
Selamun aleykum değerli forum üyeleri birşey soracağım masaüstünde 20 25 tane falan kısayol olsa bu kısayollar veya dosyalar pcnin geç açılmasına veya yavaşlamasına sebep olurmu bende şuan çöp kutusu hariç hiç yok mesela geç açılması veya yavaşlamasından korktuğum için hiç kısayol kullanmadım biryerde okudum diye hatırlıyorum bu bilgi doğrumu doğru ise ne kadar yavaşlar veya ne kadar geç açılır
Eğer çok olursa masaüstündeki şeyler etkiler çünkü bilgisayar bunların render alıp size sunar genelde hepsini tek bir klasöre koymanızı öneririz yada en fazla 10 15 tane orası size kalmış ben sistem iyi olduğu için çok takmıyorum.

erdem_guldur

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
62
Sisteminiz iyiyse etkisini hissetmezsiniz. Ama eski bir sistem üzerine windows 7 - 10 gibi bir işletim sistemi kurduysanız az bir yavaşlama olabilir. Sonuç olarak o kısayolların her biri ilgili programın ikonunun renderlanması demek.

Qlay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
114
Sisteminiz iyiyse bile oyun yada diğer şeyleri gruplayarak klasöre atmanız mantıklı.
Onun dışında bilgisayarım,denetim masası ve çöp kutusunu masaüstünde tutmanızı öneririm.
Bilgisayarın erken yada geç açılmasında şu 3 etken önemlidir. İşletim sisteminiz, bilgisayarınızda kullandığınız sistem bileşenleri ve masaüstündeki ıvır zıvırı tek veya bikaç dosyaya atmak önemli.
(Şahsi kullanışa göre değişebilir çok bi önemi yok)

Bunu en iyi anlamanın yada görmenin yolu eski bilgisayarlardır.
Eğer eski bilgisayar kullandıysanız bu durumu yaşamışsınızdır. Eski pclerde Sistemi ilk açtığınızda ekran gidip gelir. Bu durumda masaüstünün uygulamayla dolmasında 3-5 saniyede olsa geç açılmasına etkisi olucaktır

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,636
etkisi olur mu cok az olur burda asıl mesela sistem ve kullandıgın ssd yada hdd

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri