Mavi Ekran Hataları

sezginomr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Herkese selamlar arkadaşlar askerlik sebebiyle 6 ay kadar bilgisayarımı hiç kullanamadım geldiğimde de temiz bir format atıp kaldığım yerden devam etmek istedim ama 1 aydır çekmediğim eziyet kalmadı kontrol ettiğim zaman işlemcim anakartım ram im ve ssd im birbiri ile uyumlu gözüküyor. Bilgisayarı sadece excel ve sql server kullanmak için ve youtube ve udemy video izlemek için kullanıyorum arada da age of empires III oynuyorum. Şimdi gelelim konuya windows, office vs tüm uygulamalarım hepsi lisanslı ürünler hiç crack vs bir şey yok donanımın her parçasını sıfır kendim aldım bu arada her formatta eksiksiz mavi ekran alıyorum (format sonrası (w10 ve w11 son sürümleri) programları kuruyorum kullanıma yönelik tüm ayarları yapıyorum kişisel resim vs doylarımı yedekten alıyorum derken; 2-3 gün, 1 hafta, 8 gün sonra başlıyor mavi ekran hataları) mavi ekranları araştırdığımda genellikle donanımsal olduğunu, ilk geldiğimde sürekli işlemci sıcaklıklarında ani atlamalar 39 dan 45 e 42 den 49a sıcaklık değişiklikleri olmaya başladı. sonra macunu değiştirdim mx-4 aldım değişme olmadı onu da izmirin sıcak olmasına yordum. biosu güncelledim son sürüme olmadı bir öncekine güncelledim yine olmadı sonra hatırladığım en kararlı sürüme güncelledim yine bu gün attım formatı w10pro sürümünü hayırlısı dedim dua ediyorum şimdilik bir sorun yok ama bu mavi ekranlar neden olur nasıl önüne geçerim çok sıktı.

Hatırladığım mavi ekran hatalarının bazıları.
--bad_system_config_info
--whea_uncorrectable_error

-----Sistem Bilgileri
-----AMD Ryzen 5 2600 (stok fan ile kullanıyorum)
-----Gigabyte B450 Aorus Elite (V1)
-----WD SN550 250 GB Nvme SSD
-----2x Kingston HyperX Fury 8GB 3200MHz DDR4 Ram HX432C16FB3/8
-----Asus Expedition GTX 1050 2GB
-----Hadron HD413 600W PSU (Maaleeesef arkadaşlar)
-----Kasa Standart bir Mid Tower ATX Frisby marka kasa ekstra 3Tane cooler master pwm fanı 2 adet standart bir fan var.

NOT: Anlatım bozukluğu için özür dilerim, aklıma ne geldiyse anlık olarak yazdım anlayışınız için teşekkürler...

vedat1966

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ilk kurulumdan sonra güncellemeleri kapatıp deneyin hocam.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri