Mavi Ekran Hatası - I7-13700K - Undervolt

mevlutsenel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
işlemci 13700k olduğu için undervolt yapmak istedim. 0.050 volt düşük olarak kullanıyorum. Bugün bi mavi ekran hatası alır gibi oldum. Alır gibi oldum diyorum çünkü mavi ekran yarı transparan geldi. sonra yeniden başladı. biosa attı. bilgisayarı kapatmadan bios kısmını geçemedim. Kapatıp açınca normal bir şekilde başladı.
C/Windows/minidump klasöründe bir dosya dosya vardı ama ben windbg preview ile açamadım. Ne yapabilirim?

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,467
işlemci 13700k olduğu için undervolt yapmak istedim. 0.050 volt düşük olarak kullanıyorum. Bugün bi mavi ekran hatası alır gibi oldum. Alır gibi oldum diyorum çünkü mavi ekran yarı transparan geldi. sonra yeniden başladı. biosa attı. bilgisayarı kapatmadan bios kısmını geçemedim. Kapatıp açınca normal bir şekilde başladı.
C/Windows/minidump klasöründe bir dosya dosya vardı ama ben windbg preview ile açamadım. Ne yapabilirim?
Undervolt u kaldirabilirsiniz

KS

mevlutsenel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Undervolt'u sıcaklığı düşürmek için uyguladım. Render alırken 90'ı görüyorum sürekli. Böyle kullanmak mı, 90'ı görmek mi seçim yapamadım.
Bu arada ben undervolt'u uyguladığımı söylemek istedim konuyu açarken. Mavi ekran neyden geldi anlayamadım tam. Undervolt mavi ekran hatası veriyor mu genel olarak?
Undervolt u kaldirabilirsiniz

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,467
Undervolt'u sıcaklığı düşürmek için uyguladım. Render alırken 90'ı görüyorum sürekli. Böyle kullanmak mı, 90'ı görmek mi seçim yapamadım.
Bu arada ben undervolt'u uyguladığımı söylemek istedim konuyu açarken. Mavi ekran neyden geldi anlayamadım tam. Undervolt mavi ekran hatası veriyor mu genel olarak?
Sanmıyorum ama render alırken o kadar ısınması da iyi değil undervolt ile kac derece render da

KS

mevlutsenel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Sanmıyorum ama render alırken o kadar ısınması da iyi değil undervolt ile kac derece render da
80 genelde ama 82'yi görüyor şu an, 420mm Arctic var sıvı soğutma. Macunu temizleyip tekrar sürdüm ama soğutamadım işlemciyi bi türlü. En son undervolt ile bu seviyeye düşürdüm.

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,467
80 genelde ama 82'yi görüyor şu an, 420mm Arctic var sıvı soğutma. Macunu temizleyip tekrar sürdüm ama soğutamadım işlemciyi bi türlü. En son undervolt ile bu seviyeye düşürdüm.
Kasa mesh degil mi 420mm ile soğuması lazım

KS

mevlutsenel

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Sanmıyorum ama küçük bir tahminim var radyatorunuzun diğer kısmınada fan takabiliyormisnuz yada custom sıvı soğutma yapabilirsiniz
Kasadan dolayı takamıyorum. Bu arada fanlar takılı geldi, ben kendim takmadım eğer onu sorduysanız. Bu durum çok başımı ağrıtırsa custom deneyeceğim. Bu şekilde devam etmeyi düşünüyorum şimdilik. Bilmiyorum sonucunda ne olur

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,467
Kasadan dolayı takamıyorum. Bu arada fanlar takılı geldi, ben kendim takmadım eğer onu sorduysanız. Eğer bu durum çok başımı ağrıtırsa custom deneyeceğim. Bu şekilde devam etmeyi düşünüyorum şimdilik. Bilmiyorum sonucunda ne olur
Yani cok sicak olması iyi değil undervolt yapıyorsunuz performans dan caliyorsunuz

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri