Çözüldü Mavi Ekran Hatası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kerem.sercan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
25
Merhabalar,
Bilgisayarıma format attıktan sonra
Windows 10 64bit
toplamda 3 farklı hata aldım
MEMORY MANAGMENT
QUOTA UNDERFLOW
KMODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED
Sorunun nerede olduğunu anlayamıyorum yardımlarınızı bekliyorum
Saygılar

Moderatörün son düzenlenenleri:

Androeat

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
283
RAMlerin XMP ayarlarını kapadığınızda sistem açılıyor mu?

s4lly

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
225
MEMORY MANAGEMENT

Bu hata hasarlı ekran kartıyla alakalı. Kullanıcılar genelde ekran kartını güncelleyince sorun da çözülüyor. Eğer güncel değilse güncellemenizi öneririm.

QUOTA UNDERFLOW

Bu hata, hatalı donanım veya yazılımların birbirleriyle çakışması yüzünden ortaya çıkan bir hatadır. Önerebileceğim bir tane çözüm yolu var.

➡️ Cmd'yi yönetici olarak çalıştırın. Satıra " sfc/scannow " yazın. İşlem bitene kadar bekleyin. Hata bulursa kendisi düzeltiyor zaten.

Denetim Masası'nı açın. Sistem ve güvenlik sekmesinden güç seçeneklerine gelin. Sol kısımdan "Güç Düğmesinin Yapabileceklerini Değiştir" yazan kısıma tıklayın. Ardından yukarıdaki " Şuanda kullanılamayan ayarları değiştirine tıklayın ve Hızlı başlatmayı aç seçeneğini kapatın.

s4lly

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
225
Ayrıca "MEMORY MANAGEMENT" sorunu için donanımlarını kontrol etmeyi unutmayın. Büyük ihtimalle temassızlık yaşayan veya sıkıntılı olan bir parça var.

KS

kerem.sercan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
25
Ayrıca "MEMORY MANAGEMENT" sorunu için donanımlarını kontrol etmeyi unutmayın. Büyük ihtimalle temassızlık yaşayan veya sıkıntılı olan bir parça var.
Bu sorunu kapsamı değiştirdikten sonra almaya başladım eve gidip tüm donanımların bağlantısını kontrol edicem

KS

kerem.sercan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
25
MEMORY MANAGEMENT

Bu hata hasarlı ekran kartıyla alakalı. Kullanıcılar genelde ekran kartını güncelleyince sorun da çözülüyor. Eğer güncel değilse güncellemenizi öneririm.

QUOTA UNDERFLOW

Bu hata, hatalı donanım veya yazılımların birbirleriyle çakışması yüzünden ortaya çıkan bir hatadır. Önerebileceğim bir tane çözüm yolu var.

➡️ Cmd'yi yönetici olarak çalıştırın. Satıra " sfc/scannow " yazın. İşlem bitene kadar bekleyin. Hata bulursa kendisi düzeltiyor zaten.

Denetim Masası'nı açın. Sistem ve güvenlik sekmesinden güç seçeneklerine gelin. Sol kısımdan "Güç Düğmesinin Yapabileceklerini Değiştir" yazan kısıma tıklayın. Ardından yukarıdaki " Şuanda kullanılamayan ayarları değiştirine tıklayın ve Hızlı başlatmayı aç seçeneğini kapatın.
Eve gidip bütün adımları uygulayacağım desteğiniz için teşekkürler

KS

kerem.sercan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
25
Tüm donanımları kontrol ettim CMD den sfx/scannow da yaptım bir hata bulamadı
Şuan nvidiadan indirdiğim driveri kurarken de zip hatası veriyo ayrıca system service exception mavi ekran hatası veriyo
@Androeat
@s4lly

s4lly

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
225
Tüm donanımları kontrol ettim CMD den sfx/scannow da yaptım bir hata bulamadı
Şuan nvidiadan indirdiğim driveri kurarken de zip hatası veriyo ayrıca system service exception mavi ekran hatası veriyo
@Androeat
@s4lly
Memtest86 ile ram testi yapın. Aşağıdaki video rehberlik etmesi açısından faydalı olabilir.

KS

kerem.sercan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
25
memtest86 çalıştırdım 1 ramda donanım sorunu aldıladı garantiye gönderdim .
sanırım ramdan dolayı tüm hataları tetikliyordu
Tüm destekleriniz için teşekkür ederim.
@s4lly
@Androeat

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri