Mavi Ekran Sorunu Windows 10

LAHANAAA

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
merhabalar ben uzun zamandır mavi ekran hatası alıyorum yaklasık 1 ay sanırım bu sorunun donanımsal olup olmadığını arastırdım birçok test yaptım işlemci ekran kartı ram ssd ama herhangı bir hata almadım bilgisayarımda orta duzey oyunlar oynarken mavi ekran alıyorum bilgisayarım donuyor ve yeniden başlıyor mavi ekran kısmı 1 saniye bile sürmüyor ne yazdığını tam göremiyorum minidump dosyasıda oluşturmuyor minidump oluşturması için birkac ayar denedim hicbiri bir sonuc vermedi çoğunlukla çözümlerime forumlardan baktım 30 a yakın forum bakmışımdır bu hatayı nasıl çözebilirim?

laptop almak isteyen adam

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
25
1. ramlarden dolayı olabilir oksitlenme vs 2. driverlrı güncelle 3. pus güç veremiyor olabilir

KS

LAHANAAA

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ramleri sök yuvalara üfle toz varsa gitsin bide ramleri sil böyle kahvetrengimsi bir renk varsa oksittir yuvalarada bak flashla

işlemci ne
o dediğini oksitlenme olabilir yazdığın zaman baktım oksitlenme göremedim pek ramleri cıkarttım sildim ram yuvasını da biraz hava ufledim işlemcim ryzen 5 3500

ilkergul

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Bu tarz problem genellikle ssd veya harddiskten kaynaklanıyor artık hangisini kullanıyorsanız zarar görmüş olma ihtimali yüksek. Ne zaman mavi ekran hatası yesem problem depolamada çıktı.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri