Mavi Ekran Sorunu

Blaiszy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Merhaba, aslında uzun zamandır bilgisayarı sadece ilk açışta (sık sık değil) mavi ekran alıyorum durdurma kodları değişiyor biraz önce "kmode exception not handled" bu hatayı aldım. Daha önce format da attım format atmadan önce de sonrasında da oluyor bu mavi ekran sorunu. Biraz canımı sıkmaya başladı bu yüzden sizden fikir almak istedim. Yardımcı olursanız sevinirim. Windows 10 Pro 21H2 sürümü kullanmaktayım ama 20H2'de de oluyordu.

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Microsoft kendi sitesinde bir çözüm önerilmiş onu denediniz mi ? Eğer denemediyseniz bir bakın sonuçları tekrar bildirin.

KS

Blaiszy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Bunun dışında da hatalar aldım ve dediğim gibi sadece ama sadece bilgisayarı ilk açarken oluyor bu durum ve kendisini yeniden başlatıyor sorun olmuyor. Hiç bilgisayar açıldıktan sonra aniden kapanma ve mavi ekran sorunu yaşamadım.

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Genelde çoğu hata böyle forumlarda yada kendi sitelerinde çözümleri sunuluyor hepsine bakabilirsiniz. Orada nasıl yapılacağını da belirtmişler.

Androeat

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
283
Bu yazının sonundaki testleri uygulayın. Sorun donanımlardaysa bulmamıza yardımcı olacaktır.

KS

Blaiszy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Memtest dışında hepsini kullandım test ettim daha önce. Test sırasında mavi ekran almadım. Sadece gün içinde ilk kez pcyi açtığımda olabiliyor.

KS

Blaiszy

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
minidump dosyam da bu şekilde

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri