Mavi Ekran System Service Exception

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yasinbdk58

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4
Ufak tefek iş yaparken müzik açayım dedim. O sırada müzik klasörü dondu. Beklerken mavi ekran geldi. Ardından %100 olmadan kendiliğinden yeniden başlattı. BIOS kısmında 2 3 dk bekleyip aşağıdaki uyarıyı verdi.
m2ssd yi çıkartıp taktım ama hâlâ aynı durumda. Nasıl kurtarabilirim?

"reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key"

BIOS ta görüyor ama düzelme yok. Mobilde olduğum için ss atamadım. Facebooktan yolladım sana.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
"reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key" Bu hata BOOT edilecek bir disk bulamadığında verdiği hatadır. Yani Windows kurulu bir disk bulamıyor sistem. Direkt net konuşmak istemiyorum ama disk arızalanmış olabilir önden söyleyeyim.

Şimdi BIOS BOOT sekmesinde M.2 diskiniz BOOT 0 veya 1 hangisi ilk ise burada seçili mi kontrol edin. İlk sırada olması gerek. Eğer değilse yapın ve BIOS 'u kaydet çık yapın tekrar kontrol edin. İşe yaramaz ise birde aşağıdaki yöntemi deneyin.

Güç döngüsü işe yarayabilir aşağıdaki anlattığım yöntemi deneyin.

Güç Döngüsü işlemi : BIOS a girin ve ana BIOS ekranında 30 dakika kadar hiçbir işlem yapmadan bekleyin ardından 30 saniye kadar sistem kapalı turun ve aynı işlemi 30 dakikalık işlemi tekrarlayın. 

Bu yöntem diski geri kazandırabilir size ama işe yaramaz ise dediğim gibi diskte sorun var gibi duruyor garantiye başvurun.

KS

yasinbdk58

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4
Mesajınızı geç gördüm kusura bakmayın.O anki stresle düzeldiği için düzeltme yapamadım posta sonrada aklımdan çıktı konu. BIOS'a girdiğimde okunacaklar arasında ilk sırada DVD okuyucu sonra m2ssdnin adı en sonda da m2ssdnin adı ve yanında windows yazıyordu. Sıralamayı ters çevirdim. Windows olanlı kısmı ilk sıraya alınca direkt açıldı. Mobilde olduğum için resmi facebook'tan göndermiştim. Şuanlık bir sorun yok ilginiz için teşekkür ederim kolay gelsin. Kapatabilirsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri