Mavi Ekran ve Boot Sorunu

Alperen Eken

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba, bilgisayarımda Windows 10 işletim sistemini kullanıyorum. Bugün bilgisayar açılırken mavi ekran hatasıyla birlikte bir hata kodu ile karşılaştım.

Bahsettiğim hata kodu "0xc0000428 dijital imza sorunu"
Bilgisayarınızın onarılması gerekiyor dediği için Microsoft'un sitesinden güncel Windows 10 Disk Yansıma dosyasını indirdim ve Rufus programı ile hazır hale getirdim.
Fakat bilgisayarı boot etmeye çalıştığımda, bilgisayarı açarken karşıma çıkan hata beni tekrar karşılıyor.
Sorunumu yazılı olarak anlatamadığımı düşündüğüm için video yükledim;
https://youtu.be/Ots66YWmR5Y

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Bileşen hatası, herhangi bir donanımın yazılım ile ilgili bir dosyası silinmiş. Tek çözüm format atmak. Onarma işlemi işe yaramayabilir ki onarma yapabilmen için şuan PC 'de kurulu olan Windows 'u bulaman gerek herhangi bir Windows 10 ile onarım işlemi yapamazsın. Eğer verilerinin silinmesinden korkuyor isen Format atma işleminde Diskini silmeden veya biçimlendirmeden üzerine Format at ve PC açıldığında " C " diskine girdiğin zaman " windows.old " klasörü olacak bu senin eski sistemin içine girip önemli dosyalarını başka bir Disk 'e yedekle burası önemli başka bir Disk veya Flash olaması gerek sonrasında tekrar Format atacaksın ama bu sefer Disk 'lerini sil ve biçimlendir temiz bir kurulum olsun.

KS

Alperen Eken

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam format atmak istiyorum ama PC boot olmuyor. Uefi bir USB ile bütün adımları doğru yapmama rağmen.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
BIOS ayarlarından BOOT sırasının ilkini USB 'ye vermene rağmen BOOT etmiyor ise manual BOOT yapman gerek her anakart için BOOT tuşu farklı olabilir. Bende F12 BOOT menüsünü açıyor mesela genelde sık karşılaşılan tuşlar " F2, F5, F7, F10 ve F12 " bunları dene açılışta. Diyelimki işe yaradı bunlardan birisi veya BIOS sırasından ayarladın açılışta USB ile BOOT etmeye çalışltı ve es geçti görmedi o zaman Windows 'u düzgün yazdıramamışsındır veya UEFI olamayan bir BIOS 'a UEFI Windows kurmaya çalışıyorsundur veya tam tersi. USB 'ye yazdırma işlemini bir kontrol et veya yeniden yazdır şuan UEFI ise normal yazdır öyle dene.

KS

Alperen Eken

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Asus kullanıyorum manual boot tuşu "ESC". Elime 2. bir bilgisayar geçtiği anda başka bir disk yansıma dosyası ile deneyeceğim.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri