26.000-30.000 TL Max. 35 Bin TL Sistem Tavsiyesi?

HiimOki

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
İşlemci
Öneri
Ekran Kartı
Öneri
Merhaba , iyi forumlar.

Başlıkta belirtildiği üzere Sistem+Monitör dahil sistem tavsiyelerine açığım..

Sözün aslı kendi mevcut sistemim de CS 1.6 Oynayan birisiyim.. Kaldı mı demeyin :)

Artık yenilik şart düşüncesi ile ve haliyle işten güçten vakit buldukça kafa dağıtmak için ufakta olsa böyle bir şey düşündüm.

Ortalama Max. 3-5 Aktiflik durum söz konusu.

Günümüz şartlarında FPS ( CS2 İçin stabil ve akıcı oynatabilen , FP ) - (Knight Online) + GTA5 Hikaye türü vs.. Aslında alacağım bu sistem ile güncel tüm oyunlarda F/P

Nokta atışı bu sistem var diyebileceğiniz önerilerinizi can kulağı ile dinliyor olacağım..

Bu arada arkadaşım ;

Sistem olarak bunu belirtti , sizlerdeyim arkadaşlar ricam üzerine..

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
891
Merhaba , iyi forumlar.

Başlıkta belirtildiği üzere Sistem+Monitör dahil sistem tavsiyelerine açığım..

Sözün aslı kendi mevcut sistemim de CS 1.6 Oynayan birisiyim.. Kaldı mı demeyin :)

Artık yenilik şart düşüncesi ile ve haliyle işten güçten vakit buldukça kafa dağıtmak için ufakta olsa böyle bir şey düşündüm.

Ortalama Max. 3-5 Aktiflik durum söz konusu.

Günümüz şartlarında FPS ( CS2 İçin stabil ve akıcı oynatabilen , FP ) - (Knight Online) + GTA5 Hikaye türü vs.. Aslında alacağım bu sistem ile güncel tüm oyunlarda F/P

Nokta atışı bu sistem var diyebileceğiniz önerilerinizi can kulağı ile dinliyor olacağım..

Bu arada arkadaşım ;

Sistem olarak bunu belirtti , sizlerdeyim arkadaşlar ricam üzerine..
Ekipmanlar mouse falan olacak mı yoksa sadece kasa+monitör mü ?
Sistemi ve monitörü attım sistemi görseldeki gibi özelleştireceksin toplam 35k ya falan geliyor. Bu işlemci için yaz aylarında bir soğutucu gerekir. Şimdiden alayım halledeyim diyorsan
Bunu alabilirsin.

Ekli dosyalar

• 1713540236572.png
    1713540236572.png
    68.7 KB · Görüntüleme: 29
KS

HiimOki

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Ben bilgisayar da işlemci olarak inteli bildiğim için , amd ye yabancıyım tercih edilebilir sanırım günümüz şartlarında sorun yaşatmaz değil mi?
Sadece , Kasa + Monitör şeklinde talebim var evet..

Belirttiğiniz sistem için tam nokta atışı tavsiyeniz seçenek olarak hangisi ?

Monitör ;

Kasa ;

Öneri olan sistem hakkında ki yorumunuz nedir? Bakabilir misiniz?

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
891
Ben bilgisayar da işlemci olarak inteli bildiğim için , amd ye yabancıyım tercih edilebilir sanırım günümüz şartlarında sorun yaşatmaz değil mi?
Sadece , Kasa + Monitör şeklinde talebim var evet..

Belirttiğiniz sistem için tam nokta atışı tavsiyeniz seçenek olarak hangisi ?

Monitör ;

Kasa ;

Öneri olan sistem hakkında ki yorumunuz nedir? Bakabilir misiniz?
O attığın sistemin işlemcisi ve ekran kartı benim attığımla aynı. Eğer ondaki gibi bileşenleri en düşük modellerden seçerseniz ondan daha ucuza geliyor. Monitör attığınız iyidir ama pttavm değil hepsiburadadan alın 100tl falan fark var.

KS

HiimOki

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Monitör konusunda kararımı verdim paylaşmış olduğumu alacağım.. PttAvm üzerinden değil belirttiğiniz gibi..

İnsan tercih konusunda bir çok alternatifi görünce kafası karışıyor..

AMD İşlemciye dediğim gibi yabancıyım fikriniz önemli benim için , üzmez değil mi ?

Net bir şekilde bu sistem tam istenilenin karşılığı ve fazlası dediğiniz örneği var ise ben sadece satın alacak şekilde sepete ekleyip alıp geçmek isterim..

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
891
Monitör konusunda kararımı verdim paylaşmış olduğumu alacağım.. PttAvm üzerinden değil belirttiğiniz gibi..

İnsan tercih konusunda bir çok alternatifi görünce kafası karışıyor..

AMD İşlemciye dediğim gibi yabancıyım fikriniz önemli benim için , üzmez değil mi ?

Net bir şekilde bu sistem tam istenilenin karşılığı ve fazlası dediğiniz örneği var ise ben sadece satın alacak şekilde sepete ekleyip alıp geçmek isterim..
AMD işlemci üzmez. Attığım sistemi görseldeki gibi özelleştirirseniz isteğinizi yeterince karşılar. Ama onun dışında eğer bütçe çıkarsa anakart yükseltmesi yapılabilir, Biostar B650MP-E PRO seçilebilir gibi.

KS

HiimOki

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Bu şekilde öneriyorsunuz değil mi ?

Sıvıcı soğutucu üzerinde durmalı mıyım ?

Konuyu açarken de belirttiğim üzere ''Ortalama Max. 3-5 Aktiflik durum söz konusu.''

Ekli dosyalar

• 1713613990221.png
    1713613990221.png
    36.5 KB · Görüntüleme: 13

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
891
Bu şekilde öneriyorsunuz değil mi ?

Sıvıcı soğutucu üzerinde durmalı mıyım ?

Konuyu açarken de belirttiğim üzere ''Ortalama Max. 3-5 Aktiflik durum söz konusu.''
Ekran kartını 4060 a düşürüp ramleri 32gb yapmışsınız. Önerim ekran kartı 4060ti ramler 16gb en düşük modeli yapmanızdır. Ram sonradan yükseltilir ama ekran kartı daha zor.

KS

HiimOki

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Aslında sizin belirtmiş olduğunuz sistemi yapmaya çalıştım karıştırmışım..

Tavsiye edilen anakart iyi midir?

Birde Sıvıcı soğutucu üzerinde durmalı mıyım ? demiştim..

Birde ram tek modül mü olmalı ?

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
891
Aslında sizin belirtmiş olduğunuz sistemi yapmaya çalıştım karıştırmışım..

Birde Sıvıcı soğutucu üzerinde durmalı mıyım ? demiştim..
Sıvı soğutucu mantıklı değil. En basit örnek 240mm sıvı soğutucuya 3k vereceğine 1.5k ya 240mm sıvı soğutucu performansı veren kule tipi alırsın. Attığım 500tl olan model 120mm sıvı soğutuculara yakındır. 120mm sıvı soğutucular 1.5k falan satılıyor.

KS

HiimOki

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Ben sıvı soğutucudan bir haberdarım , yani belirttiğin şekilde yapmış olduğumuzu var sayarsak almamı tavsiye ediyorsun değil mi ?
Ek olarak ;

Sormuştum , kusuruma bakma..

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
891
Ben sıvı soğutucudan bir haberdarım , yani belirttiğin şekilde yapmış olduğumuzu var sayarsak almamı tavsiye ediyorsun değil mi ?
Ek olarak ;

Sormuştum , kusuruma bakma..
Bir soruya cevap verince diğeri arada kaynıyor :D Siz kusura bakmayın. Kule tipi almanızı tavsiye ediyorum. Anakart olarak B650MP-E den bahsediyorsanız iyidir. Marka olarak Biostar belki hoşunuza gitmeyebilir ama ürün güzeldir. DDR4'deki gibi ramin tek veya çift modül olması çok fark ettirmiyor. O yüzden en uygun olanı seçip ileride 2x16 tarzı daha düzgün değerlere sahip bir ram alınabilir.

KS

HiimOki

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Estağfurullah , gördüğüm kadarıyla bir çok yere yetişmeye çalışıyorsunuz emeğinize sağlık.. :)

Sizden ricam önerileriniz ve son haliyle bana paylaşma şansınız var mı ?

Ona göre alacağım , çok anladığım söylenemez yanlış bir şeye mahal vermeyeyim..

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
891
Estağfurullah , gördüğüm kadarıyla bir çok yere yetişmeye çalışıyorsunuz emeğinize sağlık.. :)

Sizden ricam önerileriniz ve son haliyle bana paylaşma şansınız var mı ?

Ona göre alacağım , çok anladığım söylenemez yanlış bir şeye mahal vermeyeyim..
Bütçe varsa şu görseldeki gibi yapılabilir. Monitörü alınca ne kadar bütçeniz kalıyor ? Eğer yetiyorsa bu görseldeki gibi yapılabilir. Bir de yaz aylarında işlemci için ucuz yollu bir soğutucu gerekir onu da şimdiden halletmek isterseniz üstte attığım modeli alıp takabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• 1713619594793.png
    1713619594793.png
    69.5 KB · Görüntüleme: 15
KS

HiimOki

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Soğutucu illa ki şart olur mu ki?

O denli ısınması sorun teşkil eder mi yaz dönemi için..

Sözün aslı max . 40.000 bütçe ayrımı sağladım sistem için..

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
891
Soğutucu illa ki şart olur mu ki?

O denli ısınması sorun teşkil eder mi yaz dönemi için..

Sözün aslı max . 40.000 bütçe ayrımı sağladım sistem için..
Monitör+kasa için mi ? Yoksa sadece kasa için mi 40k ? Soğutucu yaz ayları için şart diyebilirim oyunlarda 90 derece falan görür 7500F.

KS

HiimOki

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Evet Monitör + Kasa için kafamdaki max rakam 35.000 fakat 40.000'a kadar çıkmak istemiyorum desem yeridir , eklemek istediğiniz var sanırım.

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
891
Evet Monitör + Kasa için kafamdaki max rakam 35.000 fakat 40.000'a kadar çıkmak istemiyorum desem yeridir , eklemek istediğiniz var sanırım.
Eğer sadece 40k falansa 4070super e de çıkabilirsiniz diyecektim. Eğer isterseniz o attığım son görselde rami Lexar Thor 32gb 6000mhzcl32 olarak değişebilirsiniz. Zaten sadece 1 tane lexar var.

KS

HiimOki

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
4070'de ki rakam çok mu yukarıya tekabül ediyor?

Değer mi yukarıya çıkmama , ben zamanının pentium dual core' uzmanıydım o zaman amd bile yoktu :) Uzağım yani anlayacağınız..

Olmadı belirttiğiniz gibi ram yükseltebilirim , bu sistem bana neyi vaad edebilir.. Uzuk soluklu herşeyde rahat oyun oynatma imkanı sağlar değil mi?

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Ayın Üyesi
Tepki
891
4070'de ki rakam çok mu yukarıya tekabül ediyor?

Değer mi yukarıya çıkmama , ben zamanının pentium dual core' uzmanıydım o zaman amd bile yoktu :) Uzağım yani anlayacağınız..

Olmadı belirttiğiniz gibi ram yükseltebilirim , bu sistem bana neyi vaad edebilir.. Uzuk soluklu herşeyde rahat oyun oynatma imkanı sağlar değil mi?
Her sene en yeni çıkan oyunları ve optimizasyonu kötü olan oyunları oynamadığınız sürece VRAM sorunu veya performans sorunu yaşamazsınız.
En düşük anakart en düşük ramle 38k ya falan geliyor. 1080P monitör için pek bir olayı yok aslında.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri