45.000-60.000 TL Max 60.000 TL Bütçe Ile Yüksek Performanslı PC Tavsiye

Whiplash

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
İşlemci
7800X3D
Ekran Kartı
Nvidia
Merhaba arkadaşlar,

Yüksek performanslı oyunlar ve içerik üretimi için max 60.000 TL bütçe ile bir PC toplamak istiyorum. Amacım, özellikle yeni nesil oyunları yüksek grafik ayarlarında sorunsuzca oynayabilmek. Şu ana kadar bazı bileşenleri seçtim ama önerilerinizi alarak en verimli sistemi oluşturmayı hedefliyorum. Seçtiğim parçalar şu şekilde:

İşlemci: AMD Ryzen 7 7800X3D
Ekran Kartı: Gigabyte GeForce RTX 4070 Ti Super
SSD: Kingston 1TB 7000/6000
Kasa: NZXT H7 Flow
Soğutma: 360 mm sıvı soğutucu

Anakart ve diğer eksik bileşenler konusunda tavsiyelerinizi almak istiyorum. Mevcut parçalarda bir değişiklik daha iyi olacaksa onu da değerlendirebiliriz. Her türlü öneriyi bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

mert.

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
92
60k ya 7800x3d ile 4070tis aynı anda toplanmaz. Ya bütçe artmalı ya da birinden biri düşürülmeli.

mert.

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
92
İkiside sağlam. Grafik ağırlıklı takılacaksanız ekran kartı kalsın. İşlemciyi sonra yükseltmek daha kolay olur. Yok eğer fps oyunları gibi işlemci tabanlı takılacaksanız dediğiniz gibi olması daha iyi olur.

KS

Whiplash

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
İkiside sağlam. Grafik ağırlıklı takılacaksanız ekran kartı kalsın. İşlemciyi sonra yükseltmek daha kolay olur. Yok eğer fps oyunları gibi işlemci tabanlı takılacaksanız dediğiniz gibi olması daha iyi olur.
FPS oyunu çok oynamıyorum aslında genelde hikaye ağırlıklı oyunları düşünüyorum GOW, RDR, GTA, Spiderman Remastered, Witcher 3 gibi oyunları oynamak istiyorum.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri