Soru Mc Plugin Yapcam Javanin Bölümleri Varmi

Mr_Memo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İyi günler, ben kendi Minecraft Java da kendinl sunucumu kurmak istiyorum. Bu nedenle Java öğrenmem gerektiğini söylediler, ama YouTube da bir video buldum bunu izlersem Minecraft plugin yapabilecekmiyim bunu öğrenmek istedim. Sanki Minecraft plugin ile alakası yok gibi yardımcı olursanız sevinirim İYİ GÜNLER

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,102
İyi günler, ben kendi Minecraft Java da kendinl sunucumu kurmak istiyorum. Bu nedenle Java öğrenmem gerektiğini söylediler, ama YouTube da bir video buldum bunu izlersem Minecraft plugin yapabilecekmiyim bunu öğrenmek istedim. Sanki Minecraft plugin ile alakası yok gibi yardımcı olursanız sevinirim İYİ GÜNLER

plugin 0 dan kurmak mı istiyorsun? yoksa hali hazırda olan pluginleri kullanmak mı ?

KS

Mr_Memo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Başta Java öğrenmen gerekiyor.
Tmm da işte ogrenecek kaynak falan varmı

Abi bu kodlama ogretmiyor ama sana temeli öğretiyor . Bu belli pluginlerin alt yapısının gosteriyor yani bunun su anda yapmaya çalıştığı pluginin farklı bir plugin yapmaya calisirsan yapamam

Başta Java öğrenmen gerekiyor.
İşte paylastigim bu video Minecraft pluginnkodlama için onerilitmi yani bu videoyu izlersen MC plugin yapmayı ogrenirmiyim onu soruyorum

wooserr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
35
Tmm da işte ogrenecek kaynak falan varmı

Abi bu kodlama ogretmiyor ama sana temeli öğretiyor . Bu belli pluginlerin alt yapısının gosteriyor yani bunun su anda yapmaya çalıştığı pluginin farklı bir plugin yapmaya calisirsan yapamam

İşte paylastigim bu video Minecraft pluginnkodlama için onerilitmi yani bu videoyu izlersen MC plugin yapmayı ogrenirmiyim onu soruyorum
Hocam şimdi şöyle birşey var mc java plugini kodlamak için orta düzey Java bilgisi yeterlidir. Öğrenebileceğim kaynak ne var diyorsan BTK Akademi portalından göz atabilirsin. Orta düzey java bilgisi ile de minecraft command bilgisini harmanlayarak plugin kodlayabilirsin. Yani JAVA öğrendikten sonra örnek plugin minecraft dosyalarına göz at karıştır onları anla ondan sonra yazmaya başlayabilirsin.

KS

Mr_Memo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam şimdi şöyle birşey var mc java plugini kodlamak için orta düzey Java bilgisi yeterlidir. Öğrenebileceğim kaynak ne var diyorsan BTK Akademi portalından göz atabilirsin. Orta düzey java bilgisi ile de minecraft command bilgisini harmanlayarak plugin kodlayabilirsin. Yani JAVA öğrendikten sonra örnek plugin minecraft dosyalarına göz at karıştır onları anla ondan sonra yazmaya başlayabilirsis
Hocam peki sizin dediğiniz düzeye gelmek için hangi dersi secmeliyim 4 tane var
Screenshot_20240420_170600.jpg

ahmetalikyc

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
65
Benim kullandığım kaynaklar İngilizce eğer sizin için sıkıntı olmazsa onları önerebilirim, ayrıca 6 saatte Java veya herhangi bir programlama dili öğrenilmez öyle hayallere kapılmayın. Minecraft plugini yapmak için ne kadar bilmek yeterli orasını bilmiyorum.

wooserr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
35
Hocam peki sizin dediğiniz düzeye gelmek için hangi dersi secmeliyim 4 tane varEkli dosyayı görüntüle 33758
Java ile programlamaya giriş kursunu bitirin. Kendi çapınızda öğrendiklerinizle projeler yapın. Bir süre sonra kolay gelmeye başlayacaktır. Kolay gelmeye başlayınca ileri düzey java kursuna katılabilirsiniz. Bu kursu da bitirip aynı şekilde projeler üretin dili iyice kavrayın. Artık elinizde Java bilgisi mevcut olacaktır. Tek yapmanıza gereken minecraft pluginlerini açıp inceleyip mantığını kavramak olacaktır. Bu da çorap söküğü gibi gelir.

ahmetv2

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
72
Java ile programlamaya giriş kursunu bitirin. Kendi çapınızda öğrendiklerinizle projeler yapın. Bir süre sonra kolay gelmeye başlayacaktır. Kolay gelmeye başlayınca ileri düzey java kursuna katılabilirsiniz. Bu kursu da bitirip aynı şekilde projeler üretin dili iyice kavrayın. Artık elinizde Java bilgisi mevcut olacaktır. Tek yapmanıza gereken minecraft pluginlerini açıp inceleyip mantığını kavramak olacaktır. Bu da çorap söküğü gibi gelir.
Hocam meraken soruyorum açık kaynak bir plugin var mı bildiğiniz?

wooserr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
35
Hocam meraken soruyorum açık kaynak bir plugin var mı bildiğiniz?
Açık kaynak olmasına gerek yok plugini indir herhangi bir serverda çalıştır pluginle ilgili klasör düşer ve config vs yml scriptleri düşer. Onları karıştır çözersin olayı.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri