Yardım Merhaba Yardımcı Olabilecek Var Mı ?

rmysaaygn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
İşlemci
Ryzen 5 1600 (AF)
Ekran Kartı
RX 570 4 GB
Bilgisayarımı biraz güncellemek istiyorum , mevcut sistemimi 2020 yılında itopya üzerinden oluşturdum şu şekilde ;
MSI RX570 Armor OC 4GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX1
ADATA 480GB SU630 SATA 3.0 2.5 inc SSD
AMD Ryzen 5 1600 3.2GHz 19MB Önbellek 6 Çekirdek
MSI B450M-A Pro Max AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart

T-Force Vulcan TUF Gaming Alliance 32GB (2x16GB) 3200MHz CL16 DDR4 Gaming Ram ( bunları geçen sene indirimden almıştım)​

Evet arkadaşlar sistem bu şekilde çoğu oyunu oynayabiliyorum mesela sims 3 sims 4 kasmadan oynatıyor valorant league of legends oynayabiliyorum fakat bazen google da site açarken yavaş oluyor gibi telefona bişey atarken yavaşımsı açılırken artık yavaşlamaya başladı sanırım işlemcim biraz kötü gibi mesela valorant oynarken en düşük ayarlarda 150 fps veriyor bu güzel yani 144 hz monitörüm var şuan bana yetiyor yani , mesela ne kadar bütçe ile sistemimi bir üst seviyeye taşıyabilirim ? çok uçmaya gerek yok yani 2 yıl sonra mesleğe başlarsam eğer yüksek seviye bir sistem alacağım beni 2 yıl daha idare etsin biraz daha performans olsun yeter yani buraya kadar okuyanlara kocaman teşekkür ederim yardımlarınızı bekliyorum Allaha emanet olun .

ilkergul

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Ssd konusunda m.2 ssd ye geçebilirsin. Bunun yanı sıra kaç gb ramin var? eğer yeni bir sisteme geçme düşüncen var ise ekran kartı veya işlemci değiştirmeni önermem çünkü sistemin ddr4 ddr5 li sistem alırsın doğal olarak e bu sisteme de işlemci ya da ekran kartı almak mantıklı olmaz. O yüzden yapabileceğin şey depolama ve ram olabilir.

galip

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
34
işlemciyi 5000 serisinden ekran kartını 6800xt işini görür gibi ssd ihtiyaca göre veya mekanik hdd yedek için olur 2 yıl rahat yeter

ilkergul

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
işlemciyi 5000 serisinden ekran kartını 6800xt işini görür gibi ssd ihtiyaca göre veya mekanik hdd yedek için olur 2 yıl rahat yeter
Eğer ucuz bir şekilde 2. el bulursa yapmalı aksi takdirde zaten yeni bir sistem toplayacakmış bu kadar para harcamasına gerek olduğunu düşünmüyorum.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri