35.000-45.000 TL Merhabalar Render Işi Ile Uğraşmak Istiyorum Fakat Yardıma Ihtiyacım Var Yardımcı Olabilir Misiniz ?

baflionder

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İşlemci
i7 14700F
Ekran Kartı
GeForce RTX4060TI 8GB
Yeniden herkese merhabalar maksimum 40.000 TL civarı bir render sistem toplamak istiyorum ama render sistem için gerekli olan temel özellikler hakkında fazla bilgim yok(mesela ram en az kaç olmalı,işlemci kaç çekirdek olmalı, ekran kartı kaç gb olmalı gibi). Kendim vatanda 38 bin TL ye i7 14000 ve rtx 4060 tı 8 ram e sahip bir sistem topladım. Bu sistem iş görür mü ve sistem önerileriniz var mı görüşlerinizi belirtirseniz çok sevinirim ?

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,168
Yeniden herkese merhabalar maksimum 40.000 TL civarı bir render sistem toplamak istiyorum ama render sistem için gerekli olan temel özellikler hakkında fazla bilgim yok(mesela ram en az kaç olmalı,işlemci kaç çekirdek olmalı, ekran kartı kaç gb olmalı gibi). Kendim vatanda 38 bin TL ye i7 14000 ve rtx 4060 tı 8 ram e sahip bir sistem topladım. Bu sistem iş görür mü ve sistem önerileriniz var mı görüşlerinizi belirtirseniz çok sevinirim ?
Vatandakini daha detaylı atabilir misiniz ? Bütçe 40k yı aşamıyor mu ? Monitör bütçeye dahil mi ? Render ekran kartından alırsın sistemi AMD işlemci üzerine kursak bence daha iyi olur. Ama multicore performansı olarak tabii ki de intel daha iyidir.

KS

baflionder

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Öncelikle sistem fiyatına monitör dahil değil bütçe de maalesef 40 ın üzerine çıkamıyorum bu sebepten ötürü sistemi aldıktan sonra bir yıl içerisinde yavaş yavaş yükseltmeye çalışacağım.Sistemi dediğim şekilde özelleştirdiğimiz zaman 37.867TL oluyor

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,168
Öncelikle sistem fiyatına monitör dahil değil bütçe de maalesef 40 ın üzerine çıkamıyorum bu sebepten ötürü sistemi aldıktan sonra bir yıl içerisinde yavaş yavaş yükseltmeye çalışacağım.Sistemi dediğim şekilde özelleştirdiğimiz zaman 37.867TL oluyor
Taksit mi yapıcaksınız ? Fiyatını cidden haketmeyen bir sistem.
Ben olsam bunu görseldeki gibi özelleştirir alırdım. Ekran kartı 4070super olur işlemcin daha güçlü olur ddr5 olur. Tek sorun ram 16gb ve 500gb ssd olur. Bunu alıp taksit yapıcaksan 2+4 taksit axess yapabilirsin. Eğer çıkıyorsa bütçe Netac 1TB seçebilirsin. Bu arada rampage güç kaynağına bulaşmayın ve o anakarta ben o işlemciyi takmazdım.

Ekli dosyalar

• 1709408991566.png
    1709408991566.png
    65 KB · Görüntüleme: 14

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri