Mesh Ağ Bağlantısı hakkında!

mehmetaky

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar, mesh sistem ile ilgili kafama takılan bir iki nokta var. Bu sistemimi faydalı buluyorum ve kurmak istiyorum. Geniş evlerde tek bir Wi-Fi ismi görünmesi ve otomatik geçiş yapması cihazlar arasında en güzel yanı. Ancak benim anlamadığım mesh sistemi iki modem veya Router'u birbirine bağlanırken bağlantıyı kablosuz mu yapıyor? Ben iki cihaz arasında kablolu bağlantı yaparak bu sistemi kuramaz mıyım?
Kullanmak istediğim 2 marka var uygun olarak gördüğüm.
Keenetic markası cihazları arasında bu sistemi destekliyor bildiğim kadarıyla kablolu mesh destekliyor. Bir diğeri ise Huawei ax3. Sistemi daha önce kuran ve bilgi sahibi olan varsa bilgi verirse sevinirim.
Özet olarak iki cihaz arasında kablolu olarak mesh sistem yapabilir miyim? Bu markalar ile internette bilgi bulamadım genelde Wi-Fi üzerinden bağlanmış.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Cvp: Mesh Ağ Bağlantısı hakkında!

Modem ve Router arasında kablolu bağlantı kurarak MESH sistem kurabilirsiniz ancak modemin desteklemesi gerekiyor bu teknolojiyi. Yani sorunuzun cevabı evet ama dikkatli ürün seçilmesi gerek.

KS

mehmetaky

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
RE: Cvp: Mesh Ağ Bağlantısı hakkında!

ugur.gozaydin' Alıntı:
Modem ve Router arasında kablolu bağlantı kurarak MESH sistem kurabilirsiniz ancak modemin desteklemesi gerekiyor bu teknolojiyi. Yani sorunuzun cevabı evet ama dikkatli ürün seçilmesi gerek.

Yani dediğiniz gibi marka ve cihazlar arasında meshi desteklese bile hangi yöntemi desteklediği önemli adamlar onu net yazmıyorlar o kötü almadan önce müşteri hizmetleri ile görüşmek gerekiyor o zaman. Zaten mesh desteği olan cihazlar almayı düşünüyorum ben sadece bağlantı kısmında problem yaşıyordum. teşekkürler ilginiz için.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri