Yardım Mevcut Sistemi Upgrade İçin Yardımlarınızı Bekliyorum

Pennybags

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İşlemci
AMD Ryzen 5 7600X
Ekran Kartı
MSI Geforce Rtx 3070 Ventus 2x GDDR6 8GB
Selamlar Arkadaşlar,

Nisan 2023 de elim paraya sıkışık iken fiyat performans gözeterek aşağıdaki gibi bir sistem toplamıştım.

Ana Kart:
MSI PRO B650M-A WIFI AM5 DDR5 mATX

Ekran Kartı:
MSI Geforce Rtx 3070 Ventus 2x GDDR6 8GB

İşlemci:
AMD Ryzen 5 7600X

RAM:
Kingston DDR5 32GB(2x16GB) 6000MHz CL40 Fury Beast Black

SSD:
Kingston KC3000 1TB 7000-6000MB/s NVMe PCIe 4.0 m.2 Gen4

İşlemci Soğutucu:
DeepCool LE500 Sıvı Soğutucu

Power Supply:
EVGA GQ 750W 80+ Gold

Kasa:
DeepCool CC560 ATX

Aslında çok zorlu veya yüksek gereksinimli oyunlar oynamadığım için sistemden gayet memnunum. Ancak fiyatların daha da artacağını bildiğim ve elim de biraz bollaştığı için upgrade yapma düşüncesindeyim.

Size sorularım şunlardır;

1 - Yukarıdaki sistemin hangi bileşenini upgrade etsem bana en çok fayda sağlar.
2 - Bu bileşen için ana kart, powersupply vs. gibi durumları gözeterek önerebileceğiniz ürün var mıdır? (direk ahanda bunu al gibisinden link bile atabilirsiniz:))

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
Herkese kolay gelsin.

MuratTheFounderOfGariban

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
31
Valla kasa şuan bomba gibi. Hiçbirşeye gerek yok paranızı farklı bir alanda değerlendirmek daha iyi olur bence. Ekipmanınız kötü ise ekipman dizebilirsiniz falan.

KS

Pennybags

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Valla kasa şuan bomba gibi. Hiçbirşeye gerek yok paranızı farklı bir alanda değerlendirmek daha iyi olur bence. Ekipmanınız kötü ise ekipman dizebilirsiniz falan.
Çok teşekkürler hocam, O zaman bir adet kablolu mekanik (az sesli) ve bir adet kablolu (elim ufak olduğu için ufak boyutlu) mouse önerini alırım :) (aşırı uçuk olmadıkça bütçe gözetmeden kendi en iyilerini de söyleyebilirsin). Şimdiden sağol.

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,494
Çok teşekkürler hocam, O zaman bir adet kablolu mekanik (az sesli) ve bir adet kablolu (elim ufak olduğu için ufak boyutlu) mouse önerini alırım :) (aşırı uçuk olmadıkça bütçe gözetmeden kendi en iyilerini de söyleyebilirsin). Şimdiden sağol.
Kablolu olması neden şart ki elinde para oldukça lamzu atlantis + rk 61 alabilirsin

MuratTheFounderOfGariban

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
31
https://www.whatgeek.com/products/iblancod-yk830-wireless-mechanical-keyboard?sscid=11k8_c6xnh& WHAT29 kodu ile alabilirsiniz 1400 TL

https://wraithesports.com/products/vxe-r1-kablosuz-mouse VXE R1 alabilirsiniz mouse olarakta.

KS

Pennybags

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Kablolu olması neden şart ki elinde para oldukça lamzu atlantis + rk 61 alabilirsin
Hocam mouse buldum,
RK 61 tr de satış yok mu yurt dışı sipariş mi geçicez?

MuratTheFounderOfGariban

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
31
Hocam mouse buldum,
RK 61 tr de satış yok mu yurt dışı sipariş mi geçicez?
RK61 almanızı önermiyorum. TRden mi almak istiyorsunuz illa?

paladaddy

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
657
yakın zamanda ssd ve ram fiyatlarının artacağını göz onunde bulundurursak ihtiyacın dogrultusunda depolama amaclı m2 ssd almanı tavsıye ederım.

UltimateGuide

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
95
sistem çok iyi onun yerine ekran kartını uprage etsen çok daha işine yarar yada monitör nedir bilmiyorum ama onuda iyleştirebilirsin

KS

Pennybags

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
sistem çok iyi onun yerine ekran kartını uprage etsen çok daha işine yarar yada monitör nedir bilmiyorum ama onuda iyleştirebilirsin
Selam hocam, ekran kartı önerin var ise yarın yurt dışına çıkıcam oralarda bir göz gezdiririm.

Ayrıca ekranlarım şunlar,

Samsung Odyssey G5 ‎LC32G55TQWRXUF 32" inç Oyuncu Monitörü, WQHD, 1 ms, 144 Hz, Freesync, HDR10, 1000 R Kavisli, VA, Gaming Monitör https://amzn.eu/d/hp45Y7N

Ve

ASUS 23.8" IPS VA24EHE 75Hz HDMI EV Ofis Tipi Monitör (1920 X 1080)

Ekranlar iş yapmaz dersen bir ekran tavsiyeni de alırım bunları da büyük olanı tepeye öbürünü de YouTube açmak için sağa sallarım.

yakın zamanda ssd ve ram fiyatlarının artacağını göz onunde bulundurursak ihtiyacın dogrultusunda depolama amaclı m2 ssd almanı tavsıye ederım.

PC sürekli formatlayıp kullanmadığım herşeyi silen bir manyak olduğum için depolama aşırı yeterli oluyor hocam.

RK61 almanızı önermiyorum. TRden mi almak istiyorsunuz illa?
TR den alsam çok daha iyi olur benim için yurt dışı alışveriş tecrübem çok az ve olanlarda da sorun yaşadım. Ancak yarın yurt dışına çıkıcam (Avrupa) oralardan bakmamı önerdiğin model varsa bakabilirim.

paladaddy

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
657
ekran karti olarak 4070ti super cikacak yakin zamanda. yurt disi baya uyguna gelir. 800 dolar tavsiye edilen satis fiyati var ve 2k oyunculugun babasi olacak gibi gorunuyor. degerlendirmeni tavsiye ederim.
Selam hocam, ekran kartı önerin var ise yarın yurt dışına çıkıcam oralarda bir göz gezdiririm.

Samsung Odyssey G5 ‎LC32G55TQWRXUF 32" inç Oyuncu Monitörü, WQHD, 1 ms, 144 Hz, Freesync, HDR10, 1000 R Kavisli, VA, Gaming Monitör https://amzn.eu/d/hp45Y7N

Ve

Ekranlar iş yapmaz dersen bir ekran tavsiyeni de alırım bunları da büyük olanı tepeye öbürünü de YouTube açmak için sağa sallarım.

PC sürekli formatlayıp kullanmadığım herşeyi silen bir manyak olduğum için depolama aşırı yeterli oluyor hocam.

TR den alsam çok daha iyi olur benim için yurt dışı alışveriş tecrübem çok az ve olanlarda da sorun yaşadım. Ancak yarın yurt dışına çıkıcam (Avrupa) oralardan bakmamı önerdiğin model varsa bakabilirim.

UltimateGuide

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
95

Ve

rx7900xtx amd tarafında nvidia tarafında rtx 4080 süper alınabilir hocam yd fiyatı iyi olacaktır buraya göre

MuratTheFounderOfGariban

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
31

Ve

TRden istiyorsan:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri