Yardım Mikrofonlu Kulaklık Sorunu!!

tetik1

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Arkadaşlar topladıgım yeni sistemde kasada önde 2 (kulaklık ve mikrofon) arkada 3 giriş ve çıkıişi olan kasada denedigim ve taktıgım bütün girişlerde windows kulaklıgımı görüyor ama mikrofonumu görmüyor...Windowstan bütün mikrofon ayarlarını yapmama ragmen test için kayıt alıyım dedigimde yine sesi kaydetmiyor....ekranın aşşagısında görev çubugunda ses göstergesinin yanında mikrofon görünmesine ragmen mikrofonu WİNDWS İŞLEM RUNDLL32.EXE kullanıyor yaziyor....sormak istedigim 1. Aynı kulaklıgı laptopımda kullanmama ragmen masaüstü pc lerde tek jaglı kulaklıklar kullanılmıyormu?...2. rundell32.exe virüsmüdür..??.(pc yi yeni kurdum ..indiridigim ve kurdugum bütün uygulamalar orjinal yazılımlar kendi sitelerinden indiridim..bilmedigim yerlerden bir programda kurmadım)...yardımcı olursanız şimdiden teşekkürler...

Aithraa

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Merhaba, jak girişi ile çalışan mikrofonlu kulaklıkların girişi genelde 2 uçtan olur, birisi kırmızı birisi yeşildir. Eğer böyle değil de tek girişe sahipse, buna kombojak (multijak vesaire artık ne derseniz) diyebiliriz. Kombojaklı kulaklıkların kutularında genelde dönüştürücü bulunur. O dönüştürücüyü takmadığınız sürece bilgisayar kasanızda kombojak girişi yoksa (mikrofon ve kulaklık girişi ayrı ayrıysa), o kulaklığın mikrofonunu kullanmanız bildiğim kadarıyla pek mümkün değildir. Kutunun içerisinden kulaklığın jak girişini 2 uca ayıran aparat çıkmadıysa ve elinizde yoksa, internetten satın alıp öyle kullanabilirsiniz. Aksi taktirde mikrofonu kullanabileceğinizi pek düşünmüyorum.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri