Yardım Mikrofonumda Ses Düzeyi Yüksek Olmasına Rağmen Az Ses Alıyor!

ahmetalikyc

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
65
Fifine K669b mikrofonum var mikrofon başkasının bilgisayarında güzel çalışırken benim bilgisayarımda çok düşük ses seviyesinde çalışıyor sürüceler güncel gözüküyor, windows 11 işletim sistemim, ne yapmalıyım bilemiyorum yakından normal seste konuşunca resimdeki gibi bir barlık ses alıyor gözüküyor bu önemli değil benim için de aduiocity'de de bu düşük seste alıyor kaydı manuel olarak mikrofonun üstündeki ibreyi 95 civarına aldım diyebilirim arkadaş 70de kullanıyormuş ama onda daha çok ses alıyormuş mesela. Windows ses düzeyini de 96 yapıyormuş ben cihaz üstünden 95 civarı yapıp işletim sisteminden 97 denesem de %60-50 ses ayarında dinleyen biri için kısık bir sesle konuşmuş geliyorum karşıdakine bu işlerden iyi anlayan biri varsa discord üzerinden de bana yardımcı olabilirse sevinirim sesimi de düzenli olarak duymuş olur, şimdiden teşekkürler. Bios formatı bile attım tek windows formatı atamadım nedeni de birçok program ve oyunum var formatta bunlar yedeklenemeyeceğinden.
1711640500619.png

solaris

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
75
Baştan söylemek isterim ki, bu tür profesyonel mikrofonlarla herhengi bir demeyimim yok.

Yalnız resmi sitesine bakabldiniz mi bilemiyorum?

Sorun giderme sayfası oluşturmuşlar. Videolu anlatımla tavsiyelerde bulunmuşlar.

Ses seviyesi/Arka plan sesi/Eko​

Konusunda üç alt başlık açmışlar:

Ses seviyesini otomatik olarak değiştirir.

Herhangi bir yazılım veya eklenti kullanmadan mikrofonun kendi gürültüsünü veya arka plan sesini nasıl azaltabilirim?

Yakınlaştırma çağrıları sırasında bilgisayar hoparlörlerinden gelen sesi alır. Bu tür yankı sesleri nasıl azaltılabilir?

Belki işinize yarayabilir diye paylaşmak istedim.

KS

ahmetalikyc

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
65
Ben bu siteyi inceledim fakat sorunuma çözüm burada yok maalesef. Ben mikrofondan ziyade windows ile ilgili sıkıntı olduğunu düşünüyorum ya da bir driver sorunu olabilir belki.

KS

ahmetalikyc

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
65
Ses düzeyini configre özelliğiyle windows üzerinden 100+ bir değere taşıdığımda ses anca yükselmiş oluyor ama bu sefer dolağ bir desibel yükselmesi olmadığından sesin kalitesine bozulma oluyor(dip ses, netlik vs gibi).

KS

ahmetalikyc

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
65
temiz format atmama rağmen yine az ses almaya devam ediyor

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri