Çözüldü Mimarlık için laptop önerisi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

warjoon

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Arkadaşlar bütçe 15k civarı laptop önerisi istiyorum biraz araştırdım ama fikrim oluşmadı yardım ederseniz sevirinim

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Yapacağınız iş düzeyi nedir? 2D planlama veya 3D modelleme hangisi olacak? Ayrıca işin içinde "Render" alacak mı ki olacaksa CPU odaklı bir render motorumu kullanıyorsunuz yoksa GPU odaklı bir render motorumu kullanıyorsunuz?

KS

warjoon

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Yapacağınız iş düzeyi nedir? 2D planlama veya 3D modelleme hangisi olacak? Ayrıca işin içinde "Render" alacak mı ki olacaksa CPU odaklı bir render motorumu kullanıyorsunuz yoksa GPU odaklı bir render motorumu kullanıyorsunuz?
Hem CPU hem GPU şöyle açıklamak gerekirse autocad , Sketch Up, 3dsmax programlarını kullanıyoruz.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Hem CPU hem GPU şöyle açıklamak gerekirse autocad , Sketch Up, 3dsmax programlarını kullanıyoruz.
Karma bir cihaz işinizi görecektir o halde. 3ds Max 8GB RAM ile sıkıntı çıkartabilir ama bu bütçeye 8GB üzerine çıkınca diğer donanımlardan kısmak gerekeceği için ileride yükseltmeye açık bir makine almanız daha doğru olur. RTX 3050 minimum GPU ve 6/12 çekirdekli işlemci işinizi görür. Dolar neticesinde fiyatlar artmadıysa önerinizi yapacağım.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Aşağıdaki cihaz bütçenizi bir tık aşarsanız aklınızda bulunsun. İşlemci 4/8 çekirdek ama güncel mimari ve cihaz dolu. Site hakkında çok bilgim yok ama araştırdım ve sonuçlarını yazdım aşağıya.

Siteyi merak ediyorsanız geçende birisi daha sordu siteyi ve kontrol ettim netten. Sitenin e-Ticaret kaydı var ve Google yorumları olumlu bir site olarak görünüyor. Size kalmış karar aşaması ama cihaz güzel site sizin aklınıza yatarsa alışveriş yapılabilir görünüyor.

Link :

asd-png.3538

KS

warjoon

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Aşağıdaki cihaz bütçenizi bir tık aşarsanız aklınızda bulunsun. İşlemci 4/8 çekirdek ama güncel mimari ve cihaz dolu. Site hakkında çok bilgim yok ama araştırdım ve sonuçlarını yazdım aşağıya.

Siteyi merak ediyorsanız geçende birisi daha sordu siteyi ve kontrol ettim netten. Sitenin e-Ticaret kaydı var ve Google yorumları olumlu bir site olarak görünüyor. Size kalmış karar aşaması ama cihaz güzel site sizin aklınıza yatarsa alışveriş yapılabilir görünüyor.

Link :

asd-png.3538
Nedense sitenin yorumları pek iç açıcı gelmedi yine de araştırıcam sitenin diğer satıcılara göre fiyatı bi hayli düşük

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri