Çözüldü Mining yapılmış GPU

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mutlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
537
Sana sunu soyleyebilirim 12 saat mining yapmak 3-4 saat oyun oynamaktan daha az hasar veriyor
Yanlış bilgi.

Mining anında ekran kartı %100 yük altında çalışır ve vramlar tam kapasite çalışır.

Yani ekran kartı kullanabileceği maksimum kapasitede, uzun süre %100 çalıştığı için tüm bileşen ve komponentler de ısıya bağlı zarar görmeye başlar.

KOCAEFE

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
496
Ama mining de stabil dert yok.
Tamam bunu hiç mining ile ilgilenmemiş kişilere yaz. Arızalarını bizzat görmüş kişiye yazma. Aslında bana cevap verirken bilmeyen kişilere mining kartları tatlıdır mutlaka yenmeli diye anlatıyorsun da neyse.

Fake God

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
119
Arkadaşlar mining yapılmış kart yapılmamış kartın yarı fiyatı ise şansınızı deneyin. Değilse size tavsiyem almayın. Çokta düşünmeye gerek yok bu konuyu. İkinci eldeki nerdeyse tüm 3080ti ve 3090 lar mining çıkması. Bunu anlamanında kesin bir yolu yok. Custom sıvı soğutmalı modellerin ise çoğu miningte kullanılmamış kartlar. Ben bir tane bile çevremde görmedim normal kartın 1.5 2 katını custom sıvı soğutmalı modele gömüp mining yapanı. Yapan olmuştur ama olasılığı diğerlerine göre yok denecek kadar az.

Babapro21

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
98
Tamam bunu hiç mining ile ilgilenmemiş kişilere yaz. Arızalarını bizzat görmüş kişiye yazma. Aslında bana cevap verirken bilmeyen kişilere mining kartları tatlıdır mutlaka yenmeli diye anlatıyorsun da neyse.
Hocam ben satacagimi sattim suan elimde hususi olarak var onuda oyun oynuyom.
Herkesi kendin gibi sanmayin hocam ben senin gibi 7/24 havalandirma olmayan sicak odada tutmadigimdandir belki
Ben 12 saat calistiriyodum

KOCAEFE

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
496
Hocam ben satacagimi sattim suan elimde hususi olarak var onuda oyun oynuyom.
Herkesi kendin gibi sanmayin hocam ben senin gibi 7/24 havalandirma olmayan sicak odada tutmadigimdandir belki
Ben 12 saat calistiriyodum
Benimkiler de temizdi sıkıntı yoktu zaten 3 tane kart 1660 vardı. Ancak herkes aynı değil, piyasadaki herkesi bir tutamayız temiz olanını da herkes anlamaz zaten. Ben bizzat arıza tespitine yardımcı olmaya gittim. Adamda 100 tane kart vardı. 8'i arızalanmış 3 perte çıkmış. 5 tane de fan değişimi yaptık. VRAM değişmesi gerekenler de vardı da onlar çalışsın öyle dedi masraf çıkarmasın diye. Performansı düşmüş ama devam dedi yani. Tek derdi para gelsin de kart ölse de umrunda değil. Böylesi de çok vardır tahminim.

KOCAEFE

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
496
Bak şunu da ekleyim dostum. Kimse 12 saatliğine mining yapmıyordu. Sen yaptıysan o seni bağlar. Ben çoğunluğun yaptığı şeye göre yazıyorum ve mining VRAM'leri %100 kapasiteyle OC ile yapılarak kullanıyor bu da kartların ölmesine sebep zaten. Çoğunun umrunda bile değil karta aman bir şey olmasın demek.

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Mining yapanlar ne yaparsanız yapın kendi savı dışında bir savı kabul etmiyor ama gerçek şu ki serin ortam 12 saat 24 saat çalışan kartlar yok %50 fan hikaye kartta sürekli olarak elektrik akımı geziyor vramler sürekli olarak %100 yükte oluyor serin ortamda filan hikaye pcb ve üstünde ki bileşenler sürekli çalışıyor kullanım ömrü azalıyor.
Örnek bende ki 3060 Ti 5400 tl 4 ay mining geçmişi faturası kutusu üründe ki seri numaralar tutuyor.
Ürün nisanda alınmış yarı fiyatına aldım kullanıyorum.
Garanti fatura sahibi her türlü desteği veriyor o yüzden aldım riski de benim ama bu kartın daha çok yorulduğu anlamına gelmiyor mining kartı da övmüyorum mesela ev kullanıcı kartıyla bir olmadığı gibi sanki daha iyiymiş gibi lanse edilmesi de güldürüyor açıkcası :)

KOCAEFE

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
496
...sanki daha iyiymiş gibi lanse edilmesi de güldürüyor açıkcası :)
Vallahi çok doğru. Gülmek için okuyup geçmek lazım. Ben çok bile cevap yazdım şu an kendime kızıyorum çünkü arkadaş da belli ki sabit fikirli. Mining kartlarına güzellemeye devam etsin... Ne diyebilirim ki başka?

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Vallahi çok doğru. Gülmek için okuyup geçmek lazım. Ben çok bile cevap yazdım şu an kendime kızıyorum çünkü arkadaş da belli ki sabit fikirli. Mining kartlarına güzellemeye devam etsin... Ne diyebilirim ki başka?
Tek denilecek şey sıfırı en düşük 9.699 Tl den satılan 3060 ti 2 fanlı standart model kartı 4 aylık olmasına rağmen neden 5 bin tl den satıyorlar bu işleri yapan adamlar (mining, etherium, bitcoin vs vs.. )bu paraya bu kartları vermezdi deyip bu konuya yapılacak son yorumumu da yaptım :)

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
Mining kartlarının bakımı, bios sürümlerinin değiştirilmesi, kullanıldığı mekan ve sistemler değişkenlik yaratır. 1 yıldan uzun süre kullanılmış hiçbir kartı önermiyorum.

Babapro21

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
98
Bak şunu da ekleyim dostum. Kimse 12 saatliğine mining yapmıyordu. Sen yaptıysan o seni bağlar. Ben çoğunluğun yaptığı şeye göre yazıyorum ve mining VRAM'leri %100 kapasiteyle OC ile yapılarak kullanıyor bu da kartların ölmesine sebep zaten. Çoğunun umrunda bile değil karta aman bir şey olmasın demek.
Mining yapanlar ne yaparsanız yapın kendi savı dışında bir savı kabul etmiyor ama gerçek şu ki serin ortam 12 saat 24 saat çalışan kartlar yok %50 fan hikaye kartta sürekli olarak elektrik akımı geziyor vramler sürekli olarak %100 yükte oluyor serin ortamda filan hikaye pcb ve üstünde ki bileşenler sürekli çalışıyor kullanım ömrü azalıyor.
Örnek bende ki 3060 Ti 5400 tl 4 ay mining geçmişi faturası kutusu üründe ki seri numaralar tutuyor.
Ürün nisanda alınmış yarı fiyatına aldım kullanıyorum.
Garanti fatura sahibi her türlü desteği veriyor o yüzden aldım riski de benim ama bu kartın daha çok yorulduğu anlamına gelmiyor mining kartı da övmüyorum mesela ev kullanıcı kartıyla bir olmadığı gibi sanki daha iyiymiş gibi lanse edilmesi de güldürüyor açıkcası :)
Hocam ben mining grubundayim benim gibi yapanlar vardi.
12 saat calistirip 5-10dk prizi cekip sonra geri acanlar misal.
Günde 2 defa oyle yapıyordum.
Ve oc degil Uv!
vram frekansı yukselterek daha fazla perf. Aliyor.
Geri kalan degerler düşük oluyor, o yüzdendir ki Uv yapmazsan 10-15derece fark oluyor.
Ve %100 kullanmiyor 12Gb Vram olan kartin (Eth Dag dosyasi 4.9Gb) %50 si bile degil.
Ona bakilirsa Rdr, Flight smilator o zmn E.K ni oldurmesi lazim.

Ve mining oyun daki gibi zırt pırt Isı, Watt değerleri değişmiyor.
Ve evet 12 saat mining yapilan kart 5-6saat oyun oynanilan karttan daha temizdir.
Herturlu de arkasindayim
teşekkürler...

Ama hocam @KOCAEFE ben senin gibi "Oc, Uv zararlıdır" diyen zihniyetle daha fazla tartışmak istemiyorum

Fake God

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
119
Arkasında dur kimse arkasında dur demiyor :) Sen yine iyimişsin benim arkadaş her gün kartları söküp dağ bayır gezdirip hem hava aldırıyor hem de gönlünü alıyordu . Yine de yoğun oyun oynanan kartlar kadar ömrü olamadı gariplerin :) Bizim çevremizin kullandığı çölde sizinkiler sulak yerde yetişme sanırım :) Genel olarak mining yapılan her kartın ömrü düşük,bozulma oranı ise diğer kartlardan yüksek oluyor. Arada istisna olabilir. Garanti bu yüzden veriliyor insanlara.%90-95 hatasız üretim yapıp %5-10 arızayı gidermek yada ürünü değiştirmek %100 hatasız üretim yapmaya göre şirketlerce daha karlı olduğu için tercih edilir. Yani sen miningte iyi karta oyun oynayan kişi de kötü karta denk gelmiş olabilir. İstersen konunun önünde dur yine de mining yapılmış kart yapılmamış karttan daha fazla tercih edilemez.

KOCAEFE

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
496
Hocam ben mining grubundayim benim gibi yapanlar vardi.
12 saat calistirip 5-10dk prizi cekip sonra geri acanlar misal.
Günde 2 defa oyle yapıyordum.
Ve oc degil Uv!
vram frekansı yukselterek daha fazla perf. Aliyor.
Geri kalan degerler düşük oluyor, o yüzdendir ki Uv yapmazsan 10-15derece fark oluyor.
Ve %100 kullanmiyor 12Gb Vram olan kartin (Eth Dag dosyasi 4.9Gb) %50 si bile degil.
Ona bakilirsa Rdr, Flight smilator o zmn E.K ni oldurmesi lazim.

Ve mining oyun daki gibi zırt pırt Isı, Watt değerleri değişmiyor.
Ve evet 12 saat mining yapilan kart 5-6saat oyun oynanilan karttan daha temizdir.
Herturlu de arkasindayim
teşekkürler...

Ama hocam @KOCAEFE ben senin gibi "Oc, Uv zararlıdır" diyen zihniyetle daha fazla tartışmak istemiyorum
Canım benim OC UV zararlı şeklinde bir açıklamam yok, UV olayını karıştırmıyorum çünkü OC yapılan kısım VRAM ve hem OC hem de tam kapasiteyle kullanılıyor yani %50 değil. UV yapsan da GPU çekirdeği zaten iş yapmadığı için pek bir anlamı yok. GPU çekirdeği daha serin çalışsa ne olur ki, ısınan yer VRAM'ler, sömürülen yer VRAM. Ben mining karta zararlı diyorum. Bunu anlamak istemiyorsan senin bileceğin iş. Kendi savına kendini inandırmış olabilirsin ama forumda yanlış bilgilerle insanları yanlış yönlendirmemelisin.

theory of a dead man

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
109
HAHAHA. Vallahi iyi yerden yakalamışsın. Bilinç altında yatan gerçekler su yüzüne çıktı. Ne yapsak ki bilemedim?
Şimdi arkadaşın tavsiyelerine uyup oyun oynamasak mı acaba, ne de olsa zararlıymış :ROFLMAO:
Ben 3-4 saat oyun oynadiktan sonra 12 saat kadar mining yapıyorum kart kendine geliyor.

Babapro21

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
98
Canım benim OC UV zararlı şeklinde bir açıklamam yok, UV olayını karıştırmıyorum çünkü OC yapılan kısım VRAM ve hem OC hem de tam kapasiteyle kullanılıyor yani %50 değil. UV yapsan da GPU çekirdeği zaten iş yapmadığı için pek bir anlamı yok. GPU çekirdeği daha serin çalışsa ne olur ki, ısınan yer VRAM'ler, sömürülen yer VRAM. Ben mining karta zararlı diyorum. Bunu anlamak istemiyorsan senin bileceğin iş. Kendi savına kendini inandırmış olabilirsin ama forumda yanlış bilgilerle insanları yanlış yönlendirmemelisin.
Oc da zararlı değil
Ve eger kart calisirsa hicbir sekilde sikinti olmuyor.
Benim kart 60derece gecmiyordu VRAM i kaliteli sogutmaya sahipse sıkıntı olmuyor.
Vram %100 kullanılıyorsa o zmn Sen bi git rdr ye flight smilator e bak forza horizon 5 e bak 7gb vram kullaniyor.
Mining sadece 4.9Gb!
Ve evet mining daha az zarar veriyor asıl yanlış bilgi veren sensin

KOCAEFE

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
496
Oc da zararlı değil
Ve eger kart calisirsa hicbir sekilde sikinti olmuyor.
Benim kart 60derece gecmiyordu VRAM i kaliteli sogutmaya sahipse sıkıntı olmuyor.
Vram %100 kullanılıyorsa o zmn Sen bi git rdr ye flight smilator e bak forza horizon 5 e bak 7gb vram kullaniyor.
Mining sadece 4.9Gb!
Ve evet mining daha az zarar veriyor asıl yanlış bilgi veren sensin
Yanlış bilgi.

Mining anında ekran kartı %100 yük altında çalışır ve vramlar tam kapasite çalışır.

Yani ekran kartı kullanabileceği maksimum kapasitede, uzun süre %100 çalıştığı için tüm bileşen ve komponentler de ısıya bağlı zarar görmeye başlar.
Kardeş sen git mining yapmasını öğren, miningin ne yaptığını öğren. Sonra gel konuşmaya başlayalım. O zamana kadar güle güle dostum. İyi geceler.

mutlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
537
Konu içerisindeki konuşmalar tartışmaya döndüğü için konu kapatılmıştır.

Herkese iyi forumlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri