Miningli Ekran Kartı Alınır mı ?

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Mining in ne gibi zararları oluyor ekran kartına
Hocam normalde herşeyi çok ve harhur kullanırsanız bozulur miningde kart sürekli hiç durmadan açık kalıyor,sürekli sıcak oluyor bakım yapılmıyor,sallıyorum normal kart 19 yıl dayanıyordu miningli daha az dayanır tabi mesela bazı ayarlamalar yapılıp bakımlıysa ve 3 aydan az mining yapılmışsa kartta bence alınır.Kısacası kartın ömrü daha az olabilir.

Malkom-x

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
30
Neden vs sebeblerini yazarsanız sevinirim
Bence o riske girmeyin. Çok kazmak için o kartlara genellikle tavsiye edilen limitlerinde üzerinde OC yapılıyor ve 7 gün 24 saat bu tempoda çalıştığı için kullanım ömürleri oldukça kısalıyor. Ayrıca tamir görmüş olma ihtimali de yüksek bu kartların.

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Hocam tam bilgiler yok genel olarak kriterler bunlar mı yani az mining yapılmıs olması vs mi
Bence o riske girmeyin. Çok kazmak için o kartlara genellikle tavsiye edilen limitlerinde üzerinde OC yapılıyor ve 7 gün 24 saat bu tempoda çalıştığı için kullanım ömürleri oldukça kısalıyor. Ayrıca tamir görmüş olma ihtimali de yüksek bu kartların.
Ya sıfır daha iyi zaten bunu tartışmaya gerek yok ama miningşn az yapıldığı biliniyorsa kart bakımlıysa tamir görmemişse UV falan yapılmışsa bence sıkıntı yok ama 100 200 TL ucuz için değmek en az normalden 500 1000 falan ucuz olacak ki öyle yani.

Malkom-x

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
30
Ya sıfır daha iyi zaten bunu tartışmaya gerek yok ama miningşn az yapıldığı biliniyorsa kart bakımlıysa tamir görmemişse UV falan yapılmışsa bence sıkıntı yok ama 100 200 TL ucuz için değmek en az normalden 500 1000 falan ucuz olacak ki öyle yani.
Satıcıya güven meselesi ama ben şahsen bu konuda kimseye güvenmezdim:)

KS

krtlseray1

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11
Evet hocam teşekkürler arkadaşım için açtım başlıgı normal fiyatın %40 falan asagısı yanı

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Evet hocam teşekkürler arkadaşım için açtım başlıgı normal fiyatın %40 falan asagısı yanı
Dediğim kriterler hakkında kesin bilgiye sahipseniz olabilir %40 iyi fiyat ama adamın kafadan yazdığı şeylerse size kalmış alıp almamak bunlar benim fikirlerimdir son tercih size kalmış.

KafadanKontak

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
246
Mining yapılan kartların genelde içini açınca ne halde olduğu bir nebze olsun anlaşılıyor. Çiplerin etrafında board üzerinde renk değişiklikleri, macun ve termal pedlerin değişip değişmediği ve ne durumd aolduğu falan. İşini bilenler anlar yani. Ama satın alma tarihi en azından full'de bile çalıştırılmışsa bile en fazla ne kadar çalıştırılabilecğei konusunda size bir bilgi verir. Yani 2 ay önce alınmış kartla 24 saat mining yapılmasıyla 1 sene önce alınan kartla yapılması arasında müthiş bir fark olacaktır.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri