Mobile Developer İçin pc tavsiyesi

skyflex

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar android studio ile alakalı eğitimlere başladım fakat pc yetersiz olduğu için hazır sistem almak istiyorum toplamadan anlamıyorum pek 11-12 k arası bütçem var hem oyun hem yazılım için olsun istiyorum veya önerbileceğiniz bir şey var mıdır teşekkür ederim

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Nefret ettim android studiodan. Galiba hoca yüzünden olmalı :D. Fotoğrafı bile zarzor yükledim programa. Gün içinde öneri yaparız.

KS

skyflex

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Okuldaki. Bilişim bölümündeyim ve android studioda görüyoruz fakat hoca anlatamıyor vs.
Yaşım 21 keşke senin yaşında olupta imkanım olsaydı düşünmeden hocayı görmezden gelip çalıştırdım

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Yaşım 21 keşke senin yaşında olupta imkanım olsaydı düşünmeden hocayı görmezden gelip çalıştırdım
Bilgisayarım olsa hocayıda geçerim zaten. Hocada bilmiyor, sizinle öğrenicem diyor. Sadece java biliyor ve programda öyle kod yazıyoruz.

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,197
Bunu yapmak için hangi yönde bileşen lazım bilmiyorum ama büyük ihtimalle işlemci önemlidir. Aşağıdaki sistemde 12100F işlemcisi iyi. 4 Çekirdek ama performansı iyi ve ekran kartı da RTX3050 , yazılım tarafında başarılıdır. İsterseniz hafızayı arttırırsınız.

Aşağıdaki sistem ise ekran kartı olarak 3050 den çok geride ama işlemcisi biraz daha iyi. Ben olsam yukardaki sistemi alırdım ama yine de alternatif olarak bunu paylaşıyorum.

Sistem Bileşenleri​

AMD Ryzen 5 5600 4.4GHz 6/12 Çekirdek İşlemci
MSI B450M-A PRO MAX Anakart
ADATA 16GB (2 adet 8GB) 3200MHz Bellek
GAINWARD GTX 1650 GHOST 4GB Ekran kartı
COOLER MASTER MB311L ARGB TEMPERED GLASS 3xARGB MESH Kasa
SHARKOON SHP-650 V2 650W 80+ EU Güç kaynağı
KINGSTON A2000 500GB M.2 2200-2000MB/s SSD

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Bunu yapmak için hangi yönde bileşen lazım bilmiyorum ama büyük ihtimalle işlemci önemlidir. Aşağıdaki sistemde 12100F işlemcisi iyi. 4 Çekirdek ama performansı iyi ve ekran kartı da RTX3050 , yazılım tarafında başarılıdır. İsterseniz hafızayı arttırırsınız.

Aşağıdaki sistem ise ekran kartı olarak 3050 den çok geride ama işlemcisi biraz daha iyi. Ben olsam yukardaki sistemi alırdım ama yine de alternatif olarak bunu paylaşıyorum.

Sistem Bileşenleri​

AMD Ryzen 5 5600 4.4GHz 6/12 Çekirdek İşlemci
MSI B450M-A PRO MAX Anakart
ADATA 16GB (2 adet 8GB) 3200MHz Bellek
GAINWARD GTX 1650 GHOST 4GB Ekran kartı
COOLER MASTER MB311L ARGB TEMPERED GLASS 3xARGB MESH Kasa
SHARKOON SHP-650 V2 650W 80+ EU Güç kaynağı
KINGSTON A2000 500GB M.2 2200-2000MB/s SSD
Daha dün bu pc için konu açıldı(haqqus), konuda psu su patlamıştı kullanıcının.

xxx hocası

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar android studio ile alakalı eğitimlere başladım fakat pc yetersiz olduğu için hazır sistem almak istiyorum toplamadan anlamıyorum pek 11-12 k arası bütçem var hem oyun hem yazılım için olsun istiyorum veya önerbileceğiniz bir şey var mıdır teşekkür ederim
Oyun yapacaksanız Unity kullanın. Eğer PC için de oyun yaparsanız iyi bir bilgisayar lazım. Unreal Engine gibi motorların istediği kaynaklar çok yüksek bunu da aklınızda bulundurun PC için de geliştirici olacaksanız.

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Oyun yapacaksanız Unity kullanın. Eğer PC için de oyun yaparsanız iyi bir bilgisayar lazım. Unreal Engine gibi motorların istediği kaynaklar çok yüksek bunu da aklınızda bulundurun PC için de geliştirici olacaksanız.
Oyun yapmakdan bahsetmemiş.

KS

skyflex

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Unitiyle ilgilenmiyorum hocam pc iyi olsun arada kafa dağıtmak için oyun oynayayım dedim rtx 2060 veya amd ryzen 6700 xt düşünüyorum var mı fikriniz?

KS

skyflex

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Oyun oynamak da oyun yapmak gibi güçlü kaynaklar gerektirir.
Şuan evde i3 5. Nesil amd radeon 5700xtli sistem var her türlü işimi hayliyle görüyor ama benim değil bir tane kendime almak istiyorum pek bilgi sahibi değilim sizden fikir almak istedim bütçe 15kya kadar esneyebilir

xxx hocası

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Şuan evde i3 5. Nesil amd radeon 5700xtli sistem var her türlü işimi hayliyle görüyor ama benim değil bir tane kendime almak istiyorum pek bilgi sahibi değilim sizden fikir almak istedim bütçe 15kya kadar esneyebilir
Darboğaz yapar o sistem, önce bir darboğaz yapıp yapmadığına bakılmalı.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri