Modem Günceleme Sorunu

cgty

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
-Modemimi güncellemek istiyorum fakat firmware bulamıyorum yardım ederseniz sevinirim
-Modem modeli: ZyXEL VMG3312-B10A
not: v2 modeli değil ve yeni modem alacak durumda değilim.

KS

cgty

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Hayır daha önce onu denemiştim işe yaramıyor maalesef

KS

cgty

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Evet türk telekom cihazı, güncelleme istememin sebebi ise modemin ayda 1 defa bir sorunla karşılaşıp pcye internet vermemesinden dolayı eğer bu hata için bir gücencelleme geldi ise güncelleyip hem bu sorundan kurtulmak hem de son sürümünü kullanmak istiyorum.

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
600
Evet türk telekom cihazı, güncelleme istememin sebebi ise modemin ayda 1 defa bir sorunla karşılaşıp pcye internet vermemesinden dolayı eğer bu hata için bir gücencelleme geldi ise güncelleyip hem bu sorundan kurtulmak hem de son sürümünü kullanmak istiyorum.
Modem 7/24 açıksa ayda bir kopması iyi bir sonuç bence. Benim telekom modemi maksimum 2 gün gidiyordu, ben akşamları modemi kaparım o yüzden sorun hissettirmedi. Telekom kendi modemlerini kendi sunucusundan güncelliyor, normal kullanıcı olarak birşey yapılmıyor. Menüleri de genelde kısıtlıyorlar zaten. Güncellemeler sadece telekomdan hizmet aldığımız sürece mi yapılıyor bilmiyorum. Telekom kullanıyorsanız zaten bugüne kadar son sürümünü almışsınızdır.

KS

cgty

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Bu modemi yeni modem almak için bütçem olmadığı için bir arkadaşımdan almıştım 6 aydır kullanmaktayım fakat son 2 aydır böyle bir sorun yaşıyorum ve resetleme yapınca sorunu çözüyordum. Bu resetleme işini yapınca evde bağlı tüm cihazları tekrardan bağlamak powerline, ağ genişletici, tv ve ben niye internete bağlanamıyorum diye bağıran aile bireylerinden sıkıldım. Turktelekom kullanacağım son firma olduğu için ben speednet firmasından inernetimi alıyorum. Belki gelecek ay yeni bir modeme geçebilirim ama kafam karışık Tenda, tp link, asus markalarından hangisini alacağıma emin değilim şimdilik... evde powerline ve ağ genişletici ürünlerim Tp-link markası olduğu için ürünlerin kalitesini beğendimi söyleyebilirim.

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
600
Bu modemi yeni modem almak için bütçem olmadığı için bir arkadaşımdan almıştım 6 aydır kullanmaktayım fakat son 2 aydır böyle bir sorun yaşıyorum ve resetleme yapınca sorunu çözüyordum. Bu resetleme işini yapınca evde bağlı tüm cihazları tekrardan bağlamak powerline, ağ genişletici, tv ve ben niye internete bağlanamıyorum diye bağıran aile bireylerinden sıkıldım. Turktelekom kullanacağım son firma olduğu için ben speednet firmasından inernetimi alıyorum. Belki gelecek ay yeni bir modeme geçebilirim ama kafam karışık Tenda, tp link, asus markalarından hangisini alacağıma emin değilim şimdilik... evde powerline ve ağ genişletici ürünlerim Tp-link markası olduğu için ürünlerin kalitesini beğendimi söyleyebilirim.
Şu konu işine yarayabilir. Modeme Telekom'un eriştiği seviyede giriş yapıp, istediğin ayarı veya güncellemeyi yapabilirsin. Biraz sıkıntılı işler ama.

Son düzenleme:
KS

cgty

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Çok teşekkür ederim emeğinize sağlık.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri