Modem ile ilgili bir soru

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

SemihFidan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Herkese merhabalar.
  Benim modemim bugün arızalandı. Daha doğrusu komple gitti daha sonra açıldığında ise sadece Power ışığı yandı. Daha sonra bilgisayarı kablolu internete bağladım herhangibir sıkıntı yok hala çalışıyor lakin telefon ve tabletten internete bağlanamiyorum benim internetim wifide gözükmüyor acaba sorun modemdemidir.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Büyük ihtimalle sorun modemde. Size ilk tavsiyem modem arayüzünden modeminizi resetleyin ve varsa güncellemesi yapın. İşe yaramaz ise modem markanız neyse teknik destek ekibine başvurun ve ona göre servis vs. yolundan ilerleyebilirsiniz.

KS

SemihFidan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Büyük ihtimalle sorun modemde. Size ilk tavsiyem modem arayüzünden modeminizi resetleyin ve varsa güncellemesi yapın. İşe yaramaz ise modem markanız neyse teknik destek ekibine başvurun ve ona göre servis vs. yolundan ilerleyebilirsiniz.

Abi bu resetleme işini nasıl yapicaz. 192 numaralı siteden mı kısaca anlatabilir misin.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Modem arayüzüne gireceksiniz 192.168.1.1 veya buna benzer bir rakam ile modem arayüzüne giriyorsunuz orada bakım veya modeminizin marka modeline göre farklı bir sekmede olabilir resetleme yani fabrika ayarlarına geri dönme işlemini uygulayacaksınız. Öncesinde mutlaka internet kullanıcı adınızı ve şifrenizi kopyalayın bir yere. Bu konumda modem güncelleme kısmıda olabilir varsa yapın güncellemenizi. Çoğu modemde bu resetleme işlemi için modem üzerinde ufak bir tuş olur bazen büyük bazen iğne ucu kadar bir yer. Buraya tüm modem ışıkları sönene dek basılı tutunca bu resetleme işlemi gerçekleşir.

KS

SemihFidan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Abi resetledim tekrardan kurdum wifi ışığı yanıyor aama telefonlar göremiyor. Ben modem Alıcam abi bütçem 350  400 nasıl bir şey önerirsin.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
16mbps o zaman. ADSL internet kullanıyorsunuz her ürünü önerebilirim. 400 TL maksimum önerilerimi yaparım birazdan.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
500 TL civarlarında bile iyi bir modem bulamadım. Bende F/P bir Modem + Router önermenin daha mantıklı olacağına kadar verdim.

Tenda N300 ADSL2+ Modem - 145 TL + TP-Link Archer C54 1200mbps Router - 253 TL = Toplam 398 TL yapıyor burası. Modem sadece interneti bağlayabilmeniz için kullanılacak yani bir aracı görevi görüyor. Router cihazlar modeme kablolu yada kablosuz olarak bağlanıp diğer modem işlevlerini daha iyi özellikler ile sunan bir cihaz. Yani siz bu 2 modemi birbirine bağlayacaksınız ana modeminiz Archer C54 olacak. Bu şekilde daha iyi bir şey almış oluyorsunuz.

KS

SemihFidan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
500 TL civarlarında bile iyi bir modem bulamadım. Bende F/P bir Modem + Router önermenin daha mantıklı olacağına kadar verdim.

Tenda N300 ADSL2+ Modem - 145 TL + TP-Link Archer C54 1200mbps Router - 253 TL = Toplam 398 TL yapıyor burası. Modem sadece interneti bağlayabilmeniz için kullanılacak yani bir aracı görevi görüyor. Router cihazlar modeme kablolu yada kablosuz olarak bağlanıp diğer modem işlevlerini daha iyi özellikler ile sunan bir cihaz. Yani siz bu 2 modemi birbirine bağlayacaksınız ana modeminiz Archer C54 olacak. Bu şekilde daha iyi bir şey almış oluyorsunuz.

Çok teşekkür ederim ilgin için sağol abi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri