Modem Internet Işığı Kırmızı Yanıyor Ne Yapmalıyım ?

Ahmet Mete

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
15
Bizim ev boyanıyordu evde değilim depremden dolayı bugün eve geldim ve modemi taktım ve internet ışığı kırmızı yanıyordu ve internet giremiyorum nasıl çözerim?

Birisi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
45
Bizim ev boyanıyordu evde değilim depremden dolayı bugün eve geldim ve modemi taktım ve internet ışığı kırmızı yanıyordu ve internet giremiyorum nasıl çözerim?
Öncelikle geçmiş olsun. Sorununuza gelince, IP alamıyorsunuz. İnternet sağlayıcınız ile görüşmeniz gerekiyor. Onların sistemden kontrol etmesi, fiziksel müdahale gerektiği durumlarda da ekip yönlendirmesi gerekiyor.

Terebit

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
17
Geçmiş olsun dostum, modem konusunda sizin yapabileceğiniz müdahale etme seçenekleriniz çok az modeme reset atmayı deneyebilirsiniz genelde modemin arkasında ya da yanlarında bulunan deliklerden birinin içinde siyah bir düğme olması lazım kalem benzeri bir araçla o düğmeye bir süre basılı tutarsanız modem kendi kendini resetleyecektir sorun yine çözülmezse yukardaki arkadaşın dediği gibi internet servis sağlayıcınızı arayıp iletişime geçmeniz doğru olacaktır iyi forumlar

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri