Modem IP Almıyor ?

Trixansa

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
2 gün önce internet bağlattım, ankastreden eve kadar kablo çektiler fakat modem dsl ışığı sabit yanmasına rağmen internet erişimi yok hatası alıyorum. 3 farklı modem denedim, resetledim, modem kurulumu yaptım fakat sorunum çözülmedi. Desteğe yazdım 48 saat içinde dönüş yapıyorlarmış yarın bir gün eve gelirler sizce başka ne yaparsam çözerim bu sorunu ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
DSL ışığı dahil tüm ışıklar yanıyorsa ama internet ışığı yoksa modem IP alıyor ama ağa erişim sinyali yok demektir. Bu modem kaynaklı değil servis sağlayıcınız kaynaklı bir sorundur. Zaten modem kaynaklı olsaydı farklı modemler veya reset işlemi ile internet alabilirdiniz. Servis sağlayıcınızın çözmesi gereken bir sorun siz bir şey yapamazsınız.

KS

Trixansa

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
DSL ışığı dahil tüm ışıklar yanıyorsa ama internet ışığı yoksa modem IP alıyor ama ağa erişim sinyali yok demektir. Bu modem kaynaklı değil servis sağlayıcınız kaynaklı bir sorundur. Zaten modem kaynaklı olsaydı farklı modemler veya reset işlemi ile internet alabilirdiniz. Servis sağlayıcınızın çözmesi gereken bir sorun siz bir şey yapamazsınız.
Teşekkür ederim yarın türk telekom gelsin bir baksın onlar zaten sorunu görüp hallederler umarım, sorun çözülmez ise sizin cevabınızı iletirim tekrardan teşekkürler.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri