modem kablosu uzatma

sezarr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar modem yatağımın hemen yanında ben modemi pc masasına taşımak istiyorum bu kabloyu uzatmak mümkün mü ?
Not:İnternet kablosu olan cat bahsetmiyorum

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
PC ile modem arasındaki RJ45 kablodan mı bahsediyorsunuz yoksa modeme interneti getiren RJ11 kablodan mı bahsediyorsunuz? İkisi içinde uzatma mümkün. Ya RJ11 kablo alacaksınız uzun bir şekilde ve ek yapacaksınız yada RJ11 Dişi to Dişi uzatma aparatı alıp varsayılan internet kablosunu bir uca diğer uca ise yeni aldığınız daha uzun olan RJ11 kablosunu takacaksınız. Aynı uzatma RJ45 içinde geçerli ki direkt uzun bir RJ45 kablosu alabilirsiniz oda bir alternatif.

KS

sezarr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
PC ile modem arasındaki RJ45 kablodan mı bahsediyorsunuz yoksa modeme interneti getiren RJ11 kablodan mı bahsediyorsunuz? İkisi içinde uzatma mümkün. Ya RJ11 kablo alacaksınız uzun bir şekilde ve ek yapacaksınız yada RJ11 Dişi to Dişi uzatma aparatı alıp varsayılan internet kablosunu bir uca diğer uca ise yeni aldığınız daha uzun olan RJ11 kablosunu takacaksınız. Aynı uzatma RJ45 içinde geçerli ki direkt uzun bir RJ45 kablosu alabilirsiniz oda bir alternatif.

hocam demek istediğim kablo size attığım resimdeki en sağdaki tekli beyaz kablo varya o on of tuşunun ordaki o kabloyu uzatmak istiyorum ben nasıl yapabilirim
Kablo Link:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Sizin modeminiz standarttan farklı. Direkt uydu kablosu üzerinden bağlanıyor. Kablonet büyük ihtimalle servis sağlayıcınız. Bu kabloda uzatılabiliyor. Bildiğimiz Uydu Splitter aparatı alıp uydu kablosu alacaksınız bu kadar.

KS

sezarr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Sizin modeminiz standarttan farklı. Direkt uydu kablosu üzerinden bağlanıyor. Kablonet büyük ihtimalle servis sağlayıcınız. Bu kabloda uzatılabiliyor. Bildiğimiz Uydu Splitter aparatı alıp uydu kablosu alacaksınız bu kadar.

Hocam rica etsem link atarmsınız bende alım

KS

sezarr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
cesinde internet servis sağlayıcınız ile konuşup kablonuz özel bir standardı var mı öğrenin.
hocam görüştüm koaksiyel kablo lazımmış dediler uzatmak için şimdi benim modemin teknik özellikleri ve tanıtımın pdfsi buldum pek anlamıyorum size atsam incelermsiniz bende doğru kabloyu alım sizin dediniz hangisi ise onu alım
Link:SAYFA 6 BAKARMSINIZ ORDA BİR RESİM VAR AMA 

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Doğru Koaksiyel Uydu Anten kablosu kullanılıyor. Bakayım önerinizi yaparı.

Bu ürünü alabilirsiniz ama markayı bilemiyorum biraz araştırın bu kabloyu olursa kullanırsınız. Bu arada satan firmaya ve internet sağlayıcınıza sorun U6 75 ohm kablo özelliği olur mu diye.

KS

sezarr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
Doğru Koaksiyel Uydu Anten kablosu kullanılıyor. Bakayım önerinizi yaparı.

Bu ürünü alabilirsiniz ama markayı bilemiyorum biraz araştırın bu kabloyu olursa kullanırsınız. Bu arada satan firmaya ve internet sağlayıcınıza sorun U6 75 ohm kablo özelliği olur mu diye.

hocam elektrikçi çağırsam ortalama fiyat ne kadar çıkar bir fikriniz var mıdır

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri