Modem önerisi

mltq77

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar ,şu an elimde türk telekomun kendi kurduğu modem var ama ev dublex üst katta nerdeyse sıfır çekiyo ve alt katta da arka odada vs çekmiyo gibi bir şey. Şu an adsl modem var ama fibere geçmeyi düşünüyorum ,2 adet sorum olacak 

1) Türkneti önerir misiniz?

2) Fiber modem olarak ne almalıyım? 

Bütçe olarak tam bilmiyorum bu dertten kurtaracak ,sıkıntı yaratmayacak hangi modemi almam gerekir? Max 800 diyim bütçeye ,şu an modem fiyatları özellikleri hakkında hiç bilgim yok çünkü 3 senedir bu modemi çekiyorum.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Türknet iyi firmalardan birisidir ama facebook üzerinden konu açarsanız kullanıcı deneyimleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Fiber modem eğer fiber altyapıya geçecekseniz ideal olacak çözümdür.

Wifi içinse ağ genişletici kombin yapabilirsiniz.

Örnek olarak ASUS Fiber modem + yine ASUS Router alırsanız ağınızı genişletebilirsiniz sorunsuz. Yada TP-Link modem + yine TP-Link DECO ağ genişleticileri ile geniş bir ağ menzili elde edebilirsiniz.

Spiritof90's

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Türknet internet sağlayacısı olarak iyi bir firma. Müşteri hizmetleri olarak iyiller, pandemi sürecinde bir arkadaşım için başvuru yaptık, türk telekomdan kaynaklı sıkıntılar oldu port iptali vs. gibi durumlar yaşanmış bayağı ilgilendiler ancak teknik destek için eve gelen arkadaşı anlayamadım çünkü ben arkadaşa adsl2+ (Tp-link Td864W) bir modem verdim (altyapı hipernet 16mbps paket kullanımı yapılacak) teknik desteğe gelen arkadaş adsl2 (Tp-link Td854W) önermiş, benim verdiğim modemi kast ederek onu kullanamazsınız demiş. Yaşadığımız tek sıkıntı buydu Türknet ile alakalı. VDSL önerime gelecek olursak sana iki adet önerim olacak;

1-Keenetic Omni DSL N300 2x5dBi Cloud VPN WPA3 Amplifier USB 4xFE VDSL2/ADSL2+ Fiber Mesh WiFi Modem Router
2-Keenetic Extra DSL AC1200 4x5dBi Cloud VPN WPA3 Amplifier USB 4xFE VDSL2/ADSL2+ Fiber Mesh WiFi Modem Router

Bunları önermemde ki sebep; wpa3 koruması olması ve çekim alanının çok kuvvetli olması; ben kendim ARCHER VR-300 kullanıyorum kablolu kullanımdan memnunum ancak wifi kullanım alanı olarak 4*5 dbi anteni olmasına rağmen memnun değilim.  İyi Günler

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri