Yardım Monitor Alacağım

rmysaaygn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
İşlemci
Ryzen 5 1600 (AF)
Ekran Kartı
RX 570 4 GB
Merhaba arkadaşlar 🫶

32 inç 1920x1080 Çözünürlükte monitör almayı düşünüyorum değerli görüşlerinizi benimle paylaşırsanız memnun olurum ❤️

gOkO60

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11
1080 p için 32" piksel piksel anadolu demek. 27" ve üstü için 2k monitör tavsiye ederim...

KS

rmysaaygn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
1080 p için 32" piksel piksel anadolu demek. 27" ve üstü için 2k monitör tavsiye ederim...
😄😄 o nasıl bir terim Allah iyiliğini versin gülmekten öldüm 😄 ne oluyor ki mesela yani o şekilde neden üretmişler ozaman yani bir çözümü olmaz mı sence ?

4L1

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
selamlar ne için kullanacaksınız bu önemli oyun mu, oyun seviyesi ne hangi oyunlar, yoksa normal kullanım önemli bu soruları cevaplayabilirseniz detaylı yardımcı olabilirim.

KS

rmysaaygn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
14
selamlar ne için kullanacaksınız bu önemli oyun mu, oyun seviyesi ne hangi oyunlar, yoksa normal kullanım önemli bu soruları cevaplayabilirseniz detaylı yardımcı olabilirim.
Oyun , Film ve Dizi , Oyun olarak Sims serisi felan oynuyorum lol oynuyorum nadiren valorant felan ve hikayesi güzel oyun varsa mesela Mass Effect veya Detroit olabilir öyle yani .

gOkO60

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11
😄😄 o nasıl bir terim Allah iyiliğini versin gülmekten öldüm 😄 ne oluyor ki mesela yani o şekilde neden üretmişler ozaman yani bir çözümü olmaz mı sence ?
Öncelikle gülümsettiysek ne mutlu :) .Sonrasında ise hocam üretim amacına göre değişiyor olay üstteki arkadaşın dediği gibi. Bildiğimiz üzere monitörler tv gibi uzaktan değil de yakından muhatap olduğumuz bileşenler olduğu için daha çok detaya hakim oluyoruz. 24" sonrası (27 ve 32") monitörlerde alan büyüdükçe sabit olan piksel sayısı nedeniyle pikseller daha belirgin hale geliyor. Monitörde kare kare piksellerin görünmesi hem rahatsız ediyor hem de görüntü netliği üzerinde olumsuz etkide buluyor.Ayrıca bu durum özellikle oyunlarda 1080p kaplama seviyesinin detay keskinliği sınırının aşılmasına ve tabiri caiz ise keskinliğin kaybolmasına da neden oluyor.

mehmettasdemir

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
50
Yanlış biliyorsam düzeltsinler. Boyut arttıkça piksellerin belirginliği de artıyor.
81 cm ekranda 1920 piksel görmek var
69 cm ekrenda 1920 piksel görmek var
büyük olanda gözle görülür derecede fark olur.

4L1

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Önerilerimi Sırasıyla Paylaşıyorum nacizane, şuan piyasadaki ürünlere göre yorumladım...umarım faydası olur.

bu 240hz pivot 1ms iyi BOE FAST IPS.

Bu 165hz çok az curve yine BOE IPS

Spardox markası 1 ay sıfır ölü pixel ve 3 yıl garanti veriyor iade değişim vb. konularda çok daha müşteri odaklı. Paneller daha iyi ayrıca. 24" ve 27" ini aktif kullanıyorum 32" 240hz kokpitlerimde kullanıyorum.

MSI iyi duruyor güncel bir ürün. tercih edilebilir fiyatıda çok yukarıda değil MSI genelde yukarıdan satar.

bunlar 1k yani full hd fps ye de uygun (garanti şartları ve iade şartları çok iyi hizmeti iyi firma pixel garantisi var)

Monster Yerel gururumuz iyi markalaştı ama hiç alış veriş yapmadım ürünleri kötü değil. Çok satan bir ürün.

bu 2k 165hz sisteminiz iyi ise alınız 2k ve 4k da fps oyun performansı eğer rekabetçi oynamak istediğiniz de sizi zorlayacaktır ben profesyonel oynuyorum high end sistemim var ve full hd bile sıkıntı yaratıyor.

UltimateGuide

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
95
Öncelikle FPS oyunları vs için 32' almanız zararınıza olur zira ekrandaki pikselleri sayarsanız 1080p de daha da kötü bu durum 1080p için 27' sınırdır bana göre 24' sınırdır çünkü gözü aşırı yorar ve bunaltır tabi hangi mesafeden ve ne yakınlıkta baktğınız da önemli onun dışında illa ki büyük almak istiyorsanız 2k dan aşağı almayın 32' yoksa iade etmek zorunda kalabilirsiniz Bütçenizi ve kullanım amacınızı yazarsanız daha çok yardımcı olabiliriz

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri