Monitör Işık Sızma

numan61

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Yeni bir manitör aldim pek anlamiyorum ölü pikselden ışık sızmasından ama ölü piksel ekranda nokta vs. falan olunca ölü piksel oluyormuş öyle bir şey olmadi ama yaptigim ölü piksel test sitesinde sankı siyah renk gelince az bir şey ışık sızması var gibi. Bu da ekranin alt tarafinda sag ve sol köşede oluyor diger renklerde bir şey yok. Tam emin degilim bundan tam emin nasil olabilirim acaba bir de YouTube'da gördügüm gibi bir ışık sızmasi degil az bir şey yani belki normal bir şeydir bilgilendirirseniz... Şimdiden teşekkürler.

Marka Model: AOC 24G2U 24" 1ms 144Hz HDMI/DP/VGA Full HD Gaming (Oyuncu) IPS Monitör

Ek Olarakta IPS panellerde cok az olmasi normalmiş ve bu sadece Siyah renkte oluyo Aldigim yeri aradim en az 20 gün içinde geri dönüş vs. olcagi söylendi baska monitörümde olmadigi için ona göre hareket edicem Arkadaşlar Bilginize https://prnt.sc/q3ynba

Resimdeki gibidir bunu intden buldum kendim cekmedim Sorun aynidir ama

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
IPS ve TN panellerde ışık sızması olur. IPS panellerde daha çok yaygın olur bu durum. Çoğu VA panelde olmuyor ışık sızması özellikle SAMSUNG QLED modellerde sıfır sızma ama dediğim gibi IPS için bir miktar sızma olur bu doğal bir durum. GAMMA ve Parlaklık ayarları ile oynayarak sızmayı azaltabilirsiniz ama bu bir sorun değil doğal bir durum.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri