Monitör kasaya uyarmı

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
RX 5700 serisinden TUF3 modellerini almayın o serinin kronik ısı problemi var her yerde konusu açılmış durumda önermem. Bu sistemde ayrıca B450 anakartlardan en ideali B450 TUF PRO modeli aşağısını önermem. Ekran kartı olarak ise Sapphire Pulse RX 5700 8GB bu modeli seçerseniz TUF3 modeli kadar sorun yaşamazsınız. Bu şekilde 5.971,56 TL yapıyor sistem. Ben size bu fiyata aşağıdaki sistemi öneririm. RTX 2060 Super kartı RX 5700 modeli ile birebir aynı FPS 'i verir ama daha ısınır daha az güç çeker ve daha az sorunlu olur ve RTX teknolojisinden faydalanabilirsiniz.

Aşağıdaki sistemi aynı fiyata alabilirsiniz gerekli özelleştirmeleri resimde belirttim yapın ve alın keyfinize bakın. RTX 2060 SUPER ve 2700X ile güzel bir kombin oluyor. 2700X neredeyse 3600 modeline yakın sayılır oyun FPS konusunda 3600 modeline geçmeye gerek olmayabilir ama siz bilirsiniz tabi fiyat neticesinde biraz artış oluyor ama bence 6K altına bu şekilde iyi bir sistem. Resimdeki özelleştirmeleri yapın 6K altında kalıyorsunuz güzel bir sistem oluyor ve sizin linkteki üründen daha iyi oluyor.

https://www.teknobiyotik.com/teknob...gb-16gb-ram-480gb-ssd-oyuncu-bilgisayari.html

Screenshot-1.png

Bileşenler kaliteli bir sıkıntı sorun yok. GALAX markası kaliteli ve F/P kartlar yapan performanslı ürünleri olan bir firma. AsRock ise ASUS alt markası bir marka ASUS kalitesi aynen devam ediyor ve anakart güçlü bir model. KINGSTON M.2 SSD 350TBW yazma ömrü olan 200 IOPS civarı puan alan bir SSD modeli oda iyi bir model. PSU kaliteli bileşenlerden oluşan GOLD sertifikalı tüm akım korumaları olan bir model. Kasa zaten çok iyi bir eksi durumu yok. Bu sistemi bu haliyle 5.988,10 ₺ fiyata alabiliyorsunuz bu çok iyi bir fiyat bu sistem göre.

Monitör olarak 240hz bence gereksiz tabi siz bilirsiniz ama benim önerim. https://www.itopya.com/aoc-238-24g2u-2xhdmi-dp-vga-144hz-1ms-freesync-full-hd-gaming-monitor-/ bu model olur. 144hz 1ms IPS IGZO panel ama Input Lag oranı 5ms TN panel kadar hızlı kaliteli bir monitör.

KS

Ömer Faruk Bircan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Ya kasa önerisi saolun ben zaten 2060super almayıda düşünüyordum ama fiyat çok artıyordu benim tek sıkıntım monitör aldık mesala kasa uyarmı girişleri sıkıntı olurmu? Ona göre uygun monitörü almak istiyorum 240 hz olarak.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri