Monitör Önerisi Bütçe 10.000 TL

Berat Tornacı

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar,

MacBook Pro kullanıcısıyım bu yüzden type-c girişi olması lazım. Çoğunlukla fotoğraf (arada video) işleme üzerine kullanabileceğim IPS panel bir monitör arıyorum fakat arada PS4 Pro’yu da bağlayıp oyun oynicam. Yaklaşık 10.000 TL bir bütçem var.
Ben LG 38WK95C modelini buldum. Önerilerinizi bekliyorum. 

Teşekkürler, kolay gelsin.

KS

Berat Tornacı

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam bunda da çözünürlük kafamı karıştırdı, çünkü bu monitör 4k değil (ppi 110) baya araştırdım daha yüksek çözünürlükte olanlar 27'' ve aynı fiyat yada daha fazla. İlk baktığım model Lg 5k 27MD5K ne yazık ki bu monitör de ps4 e bağlanmıyormuş, Lg müşteri hizmetleri öyle söyledi en azından.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
O monitör biraz eskidi artık daha yeni ve daha gelişmiş panel özellikleri olan ürünler var bu konuda. Aşağıdakilerden tercih yapın.

SAMSUNG 49" LC49HG90DMMXUF 1Ms 144Hz QLED 4K - 6.684 TL

ASUS ROG Swift Curved PG348Q 34" 21:9 Ultra-Wide QHD (3440x1440) 2.5K G-SYNC - 8.077,79 TL

ASUS 'ta G-SYNC var ama konsolda işe yaramaz. SAMSUNG 'ta FreeSync var ve sadece X-Box One X 'te kullanılabiliyor. Tavsiyem çok geniş açı istiyorsan SAMSUNG al Q-LED panel çok kalitelidir, ASUS 'ta kaliteli yakın SAMSUNG 'a ve biraz daha az geniş ve dengeli bir monitör istersen ASUS 'u al. 2 Monitörde 10 Bit panel renk kabiliyetleri çok çok başarılı yani. Ben olsam ASUS olan modeli alırdım oyun ve iş bir arada deneyimi en iyi o sunar. SAMSUNG fazla geniş iş odaklı daha iyi bir monitör olur.

KS

Berat Tornacı

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
O monitör biraz eskidi artık daha yeni ve daha gelişmiş panel özellikleri olan ürünler var bu konuda. Aşağıdakilerden tercih yapın.

SAMSUNG 49" LC49HG90DMMXUF 1Ms 144Hz QLED 4K - 6.684 TL

ASUS ROG Swift Curved PG348Q 34" 21:9 Ultra-Wide QHD (3440x1440) 2.5K G-SYNC - 8.077,79 TL

ASUS 'ta G-SYNC var ama konsolda işe yaramaz. SAMSUNG 'ta FreeSync var ve sadece X-Box One X 'te kullanılabiliyor. Tavsiyem çok geniş açı istiyorsan SAMSUNG al Q-LED panel çok kalitelidir, ASUS 'ta kaliteli yakın SAMSUNG 'a ve biraz daha az geniş ve dengeli bir monitör istersen ASUS 'u al. 2 Monitörde 10 Bit panel renk kabiliyetleri çok çok başarılı yani. Ben olsam ASUS olan modeli alırdım oyun ve iş bir arada deneyimi en iyi o sunar. SAMSUNG fazla geniş iş odaklı daha iyi bir monitör olur.

Yorumunuz için çok teşekkür ederim hocam, fakat sizin önerdiğiniz 2 monitör de bana gaming gibi geldi. Çok oyun oynamıcam. Arada ps4 pro dan en fazla fifa veya nadir battlefield oynarım. Esas monitör alma amacım fotoğraf editleme. Araştırdığım top monitörlerden 2 si şunlar;

Asus ProArt PA32UC (yüksek fiyat)

LG 34WK95U (daha yeni çıktı Türkiye'ye ne zaman gelir fiyatı ne olur bilmiyorum tabi:)

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
SAMSUNG olan monitörün Renk kabiliyeti çok başarılı ASUS oyun odaklı doğrudur ama SAMSUNG 'ta ki 10 Bit panel 1.7 milyar RENK destekliyor sRGB ve Adobe RGB desteği var yani iş odaklı da kullanılabilecek özellikleri var.

Farklı modele bakmışım LG 34WK95U 2018 Mayıs çıkışlıymış, bulabilirseniz Türkiye 'de şimdilik daha iyi bir ürün yok iş için. LG 34WK95U bu monitörüne en yakın ürünler aşağıdaki 2 ürün. Panellerinin özellikleri tamamen LG 34WK95U bu ürün ile aynı sadece LG 34WK95U bu ürün 5K çözünürlüğe ve onun tazeleme hızına sahip aşağıdakiler 4K monitör.

Dell UltraSharp UP3216Q 4K - 6.992,01 TL

Asus 32 inch PA329Q 5MS 4K - 9.825,22 TL

KS

Berat Tornacı

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
LG nin bşr eksiği yok ben sadece bulamazsanız bu 2 ürünü alın dedim panel kalitesi özellik bakımından yukarıda ki 2 monitörden pek farkı yok sadece 5K ekran ve panel tipi değilik o kadar. Type-C dönüştürücü ile kullanabilirsin ama Mac kısıtlı bir sistem olduğundan dönüştürücüyü tanırmı bilemem onu bir araştır sorun yapıyprmu diye.

KS

Berat Tornacı

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
LG nin bşr eksiği yok ben sadece bulamazsanız bu 2 ürünü alın dedim panel kalitesi özellik bakımından yukarıda ki 2 monitörden pek farkı yok sadece 5K ekran ve panel tipi değilik o kadar. Type-C dönüştürücü ile kullanabilirsin ama Mac kısıtlı bir sistem olduğundan dönüştürücüyü tanırmı bilemem onu bir araştır sorun yapıyprmu diye.

Tüm yorum ve düşünceleriniz için çok teşekkür ederim. Eğer Lg nin 34WK95U bulabilirsem bunu alıcam fakat bulamazsam büyük ihtimal LG 38WK95C yi alıcam gibi gözüküyor.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri