Monitör Overclock Yapmak Zararlı Mı?

Thingsss

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
91

Asus TUF Gaming VG249Q1A monitör var arkadaşlar bende, 144hz ama oc ile 165 hz oluyor kendinden yaptım monitörün 165hz çektim bir zararı olur mu? ve monitör ısınması normal mi alt tarafı​

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,636

Asus TUF Gaming VG249Q1A monitör var arkadaşlar bende, 144hz ama oc ile 165 hz oluyor kendinden yaptım monitörün 165hz çektim bir zararı olur mu? ve monitör ısınması normal mi alt tarafı​

Biri zararı var, biri zararı yok diyor fakat araştırdığım bilgilere göre zararlı olduğunu kanıtlayacak bir olay yok. İşlemciye OC yapıyoruz mesela zararlı mı? Hayır değil. Belirli şartlar sağlandığında yani güzel soğutulduğunda bir zararı yok. Monitörler için de öyle. Panel el veriyorsa OC yapmak mantıklı ama 144 Hz paneli 165'e çıkarmanızın hiç bir mantığı yok. Zarardan yana gereksiz.

omerlutfiulker

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
375

monıtor de 165hz kullanımında sorun olmadgı için 165hz dişye satılıyor. sence sorun olurmu :)

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,483
Biri zararı var, biri zararı yok diyor fakat araştırdığım bilgilere göre zararlı olduğunu kanıtlayacak bir olay yok. İşlemciye OC yapıyoruz mesela zararlı mı? Hayır değil. Belirli şartlar sağlandığında yani güzel soğutulduğunda bir zararı yok. Monitörler için de öyle. Panel el veriyorsa OC yapmak mantıklı ama 144 Hz paneli 165'e çıkarmanızın hiç bir mantığı yok. Zarardan yana gereksiz.
Zararlı 5 yıl kullanacağınız ıslemciyi veya anakartın omrunden yiyorsunuz

agathusia

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
222
Aynı monitörden bende de var. Oc olarakk geçiyor ama sandığımız Oc değil. Asus bu monitörde bazı özellikeri kısıtlayarak sana fazla hz sunuyor senin ekstra 3. parti uygulamalarla yaptığın birşey değil. O yüzden bir zararı olmaz şey gibi düşünebiliriz xmp açıp rami 3600mhzye çekiyoruz ama kendi 2333mhz de çalışıyor aslında falan filan. Ben bu monitörü 6 aydır kullanıyorum oc ve elmb ile birlikte hiçbirşey olmaz merakk etme.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri