Monitör Sonradan Geliyor

altinerim

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
134
Selamlar Arkadaşlar,

Bilgisayarımı açıyorum windows açılıyor normalde ama monitör önce bi siyah oluyor sonra display port yazısı gelip ekran geliyor hani çok fazla süremi almıyor ama hiç hoşuma gitmiyor böyle olması ve sistemi daha hızlı açma taktikleriniz varsa önerileri alabilirim.

Moderatörün son düzenlenenleri:

IronMusk

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,874
Daha hızlı açmak için iyi bir m2 ssd olması lazım diye biliyorum. Displayport hakkında bilgim yok.

S C O

Profesyonel Üye
Profesyonel Üye
Tepki
1,206
Bilgisayarın Daha Hızlı Ve Performans Yükseltmek İstiyorsan Eğer SSD Öneririm Sana Kardeşim

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Selamlar Arkadaşlar

Bilgisayarımı açıyorum windows açılıyor normalde ama monitör önce bi siyah oluyor sonra display port yazısı gelip ekran geliyor hani çok fazla süremi almıyor ama hiç hoşuma gitmiyor böyle olması ve sistemi daha hızlı açma taktikleriniz varsa önerileri alabilirim
Monitör ayarlarınızdan INPUT yani giriş ayarınızı hangi kablo üzerinden bağladıysanız o kablo seçin. İlk açılışta otomatik tanılama yapıyor ve doğru soketi arıyor.

KS

altinerim

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
134
Monitör ayarlarınızdan INPUT yani giriş ayarınızı hangi kablo üzerinden bağladıysanız o kablo seçin. İlk açılışta otomatik tanılama yapıyor ve doğru soketi arıyor.
hocam şöyle önce monitörü elle atım ve dediğinizi yaptım displayportu seçtim çalıştırınca geldi hemen ama şimdi deniyorum önce monitör açıldı sonra kapandı tekrar açıldı öyle geldi görüntü hep böyle oluyor

KS

altinerim

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
134
İlk post ekranı gelip ekran siyaha dönüyor ve sonrasında anakart logosu ve sonraki aşamalar geliyorsa sorun yok.
yok ekran gelmiyor direkt windows ekranı ile geliyor normalde anakart logosu ile geliyordu ama geçenlerde başka bir ekran kartı ile farklı çıkışlara taktım ondan sonra oldu ne olduysa

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099
yok ekran gelmiyor direkt windows ekranı ile geliyor normalde anakart logosu ile geliyordu ama geçenlerde başka bir ekran kartı ile farklı çıkışlara taktım ondan sonra oldu ne olduysa
Monitör çıkışlarında tek kablo mu var ? Monitör ayarlarını default yaptın mı hiç ?

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099
Input girişini hangi kablo ise ona çekmesini söyledim zaten. Kablosu sayısı önemli değil bu ayardan sonra. Ancak monitörde başka sorun varsa default işe yarayabilir belki.
Aynı sorunu bende alıyordum. 1 dp 1 hdmi vardı. Senin dediğin doğru fakat bazı monitörde algılamıyor onu. Ya diğer kabloda bir yere takılı olcak yada söküceksin yani.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri