Monitör Tavsiyesi (13.01.2022)

PcFurkan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1
Linkteki ürün fiyatına göre alınır mı bu fiyata daha iyi bir monitör önerimi yapabilirmisiniz bütçem 7K ya kadar
sistemim
3060ti OC ekran kartı
i5-11600k işlemci
msı mpg z590 gaming force
thermaltake 360mm sıvı soğutucu
corsair 2x16 3600mhz cl16 ram
Lg 27GP850-B 165HZ 1ms Qhd Nano IPS G-Sync (Hdmı+Dp) HDR400 Monıtor

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757
Cvp: Monitör Tavsiyesi

Tavsiyemdir, kendim de kullanıyorum çok başarılı monitör. Ara sıra güzel indirime giriyor, indirimli bulursanız kaçırmayın derim.

KS

PcFurkan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1
RE: Cvp: Monitör Tavsiyesi

BatuhanKLC' Alıntı:
Tavsiyemdir, kendim de kullanıyorum çok başarılı monitör. Ara sıra güzel indirime giriyor, indirimli bulursanız kaçırmayın derim.

Lg de nanoıps var bu büyük fark bence daha önce Gigabyte kullandım AD27QD modelini kullandım çokta memnundum ama nanoıps daha zengin renkler sunuyor bide alışveriş kredisiyle almayı düşünüyorum n11de var mı bilmiyorum alışveriş kredisi hepsiburada da var vatan bilgisayarda var başka nerde var bilmiyorum

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757

DCI-P3 de %6 lık bir fark var , o fark için daha fazla fiyat ödemeye değer mi siz karar verin . Diğer tarafta KVM switch özelliği de bulunuyor. Alışveriş kredisi çalışma prensibini dahi bilmiyorum o yüzden yardımcı olamayacağım. Bir ürün daha önereyim , daha uygun bütçeyle benzer özellikte bir monitör Asus Tuf VG27AQ bir de buna bakın isterseniz.

KS

PcFurkan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1

BatuhanKLC' Alıntı:
DCI-P3 de %6 lık bir fark var , o fark için daha fazla fiyat ödemeye değer mi siz karar verin . Diğer tarafta KVM switch özelliği de bulunuyor. Alışveriş kredisi çalışma prensibini dahi bilmiyorum o yüzden yardımcı olamayacağım. Bir ürün daha önereyim , daha uygun bütçeyle benzer özellikte bir monitör Asus Tuf VG27AQ bir de buna bakın isterseniz.
Gittigiyor da LG ürünü 6500TL senin önerdiğinle 400TL bir fiyat farkı var ve nanoıps ıps panele oranla daha renk canlılığı yüksek bir panel tipi fiyat farkı neredeyse yok önerin için eyw ama bana göre kullandığın monitör nanoıps in yerini tutmuyor

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757

Ben kullandığım ürünü övmek için önermedim hocam , bu mesajı da polemik için yazmıyorum . Dikkat ederseniz indirim kovalayın demiştim. ''Ara sıra güzel indirime giriyor, indirimli bulursanız kaçırmayın derim.'' 6.5 7 k paraya monitör alıyorsanız tabikide bulabildiğinizin en iyisini alacaksınız . Tabiki iyice enine boyuna araştıracaksınız. Diğer attığım asus monitör şu anda 1000 TL daha ucuz almak istediğiniz monitörden. Ben eminim ki aradaki farkı birçok kullanıcı anlayamaz , bakın anlamaz değil anlayamaz. Eğer amacınız sadece renk doygunluğu , renk çeşitliği ise Rtx 3060 Tİ 4k çözünürlükte birçok oyunda +60 fps verecektir. Size gerçek hdr deneyimi sunacak 4 k monitörler önermeye çalışalım. Mesela; 1.000 TL bütçenizi arttırarak LG 27UN8800-B alabilirsiniz. HDR 10 ve HDR 10+ ın en stabil ve doğru çalıştığı çözünürlük 4k çözünürlük. Size çok daha iyi bir görsel şölen sunacaktır.

Ayrıca ekleyeyim ben almak istediğiniz monitörü de önerebilirim , çeşitlilik olsun diye sundum . Gayet güzel bir monitör sunduğu özellikler açısından.

KS

PcFurkan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1

BatuhanKLC' Alıntı:
Ben kullandığım ürünü övmek için önermedim hocam , bu mesajı da polemik için yazmıyorum . Dikkat ederseniz indirim kovalayın demiştim. ''Ara sıra güzel indirime giriyor, indirimli bulursanız kaçırmayın derim.'' 6.5 7 k paraya monitör alıyorsanız tabikide bulabildiğinizin en iyisini alacaksınız . Tabiki iyice enine boyuna araştıracaksınız. Diğer attığım asus monitör şu anda 1000 TL daha ucuz almak istediğiniz monitörden. Ben eminim ki aradaki farkı birçok kullanıcı anlayamaz , bakın anlamaz değil anlayamaz. Eğer amacınız sadece renk doygunluğu , renk çeşitliği ise Rtx 3060 Tİ 4k çözünürlükte birçok oyunda +60 fps verecektir. Size gerçek hdr deneyimi sunacak 4 k monitörler önermeye çalışalım. Mesela; 1.000 TL bütçenizi arttırarak LG 27UN8800-B alabilirsiniz. HDR 10 ve HDR 10+ ın en stabil ve doğru çalıştığı çözünürlük 4k çözünürlük. Size çok daha iyi bir görsel şölen sunacaktır.

Ayrıca ekleyeyim ben almak istediğiniz monitörü de önerebilirim , çeşitlilik olsun diye sundum . Gayet güzel bir monitör sunduğu özellikler açısından.

Bak hocam bende amatör değilim bu konuda bende sizin monitörünüze kötü demedim Gigabyte ın monitörlerini seviyorum daha öncede 2k ıps modelini kullandım ancak söylemleriniz polimiğe çekiyor işi ne dedim bende tavsiyeniz için eyw ama nanoıps in farkı bana göre ıps panele göre farkediliyor renk açısından çok daha gerçekçi renkler sunuyor kullandığınız monitör güzel bir indirime girse alınır ancak şuan aralarında bi fiyat farkı olmadığı için Lg modeli daha üstün bana göre bende bunu söylüyorum

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757

detaylı incelemesini okuyabilirsiniz beğendiğiniz monitörün. Gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. Karşılaştırmak isterseniz diye bırakıyorum;

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136
Cvp: Monitör Tavsiyesi (13.01.2022)

Önerilen Gigabyte ürün ve bulduğunuz LG ürün oldukça başarılı ürünler.

LG ürün 10 Bit(8+2 Bit FRC) bir ürünken Gigabyte ürün 8 bit panele sahip. 2 Bit FRC bile bile 8 bit panelden daha pürüzsüz bir renk geçişi sağlarsınız panel odağında değerlendirirsek 2 ürünü. LG ürün burada başarılı. Renk skalası olarak 2 üründe benzer değerleri veriyor. Ancak yine LG ürünün 50 nit daha parlak bir ekrana sahip. 400 nit sunarken Gigabyte ürünün 350 nit sunuyor. Bu tabi ki maksimum parlaklıkta kullanacaksanız monitörü tercih sebebi olur. Yoksa 2 ürünüde benzer parlaklık seviyesinde kullanacaksanız seçim sebebi olamaz. Ürünlerin panel sürelerindeki farklar ise birisi GTG 1ms diğeri MPRT 0.5ms denk sayılırlar yine seçim sebebi değil. Hz olarak 165Hz vs 170Hz yine seçim sebebi değil.

Özetle 2 ürün arasındaki tek fark panel bit değerinde yatıyor. Eğer bütçede sorun yoksa LG seçin derdim ama bütçede sorun varsa Gigabyte ürünü o fiyat bandına zaten önerdiğim ürünlerden birisidir.

KS

PcFurkan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1
RE: Cvp: Monitör Tavsiyesi (13.01.2022)

ugur.gozaydin' Alıntı:
Önerilen Gigabyte ürün ve bulduğunuz LG ürün oldukça başarılı ürünler.

LG ürün 10 Bit(8+2 Bit FRC) bir ürünken Gigabyte ürün 8 bit panele sahip. 2 Bit FRC bile bile 8 bit panelden daha pürüzsüz bir renk geçişi sağlarsınız panel odağında değerlendirirsek 2 ürünü. LG ürün burada başarılı. Renk skalası olarak 2 üründe benzer değerleri veriyor. Ancak yine LG ürünün 50 nit daha parlak bir ekrana sahip. 400 nit sunarken Gigabyte ürünün 350 nit sunuyor. Bu tabi ki maksimum parlaklıkta kullanacaksanız monitörü tercih sebebi olur. Yoksa 2 ürünüde benzer parlaklık seviyesinde kullanacaksanız seçim sebebi olamaz. Ürünlerin panel sürelerindeki farklar ise birisi GTG 1ms diğeri MPRT 0.5ms denk sayılırlar yine seçim sebebi değil. Hz olarak 165Hz vs 170Hz yine seçim sebebi değil.

Özetle 2 ürün arasındaki tek fark panel bit değerinde yatıyor. Eğer bütçede sorun yoksa LG seçin derdim ama bütçede sorun varsa Gigabyte ürünü o fiyat bandına zaten önerdiğim ürünlerden birisidir.
Linkteki ürün mü LG mi veya bu fiyat bandında farklı önerebileceğiniz bir ürün var mı

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136

7K bütçe verdiğiniz için üzerine ürün bakmadım ama bu ürün mü LG 'mi derseniz ben bu ViewSonic ürünü öneririm size. Zaten bu ürünün panelide LG tarafında üretiliyor ama daha dolu bir cihaz panel özelliği olarak. Ancak LG ürünün ayak tasarımı çok başarılı yani onun avantajıda farklı. Karar sizin. Arada görüntü olarak dağlar yok ViewSonic ürünü bir tık daha başarılı o kadar bunu bilin yeterli.

Bu arada alternatif bir ürün önerim daha var size.   bu üründe 10 bit 8+2Bit FRC Nano IPS panele sahip ve çok çok başarılı bir üründür. Açıkçası servis konusunda da DELL firmasını tek geçerim.

KS

PcFurkan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1

ugur.gozaydin' Alıntı:
7K bütçe verdiğiniz için üzerine ürün bakmadım ama bu ürün mü LG 'mi derseniz ben bu ViewSonic ürünü öneririm size. Zaten bu ürünün panelide LG tarafında üretiliyor ama daha dolu bir cihaz panel özelliği olarak. Ancak LG ürünün ayak tasarımı çok başarılı yani onun avantajıda farklı. Karar sizin. Arada görüntü olarak dağlar yok ViewSonic ürünü bir tık daha başarılı o kadar bunu bilin yeterli.

Bu arada alternatif bir ürün önerim daha var size.   bu üründe 10 bit 8+2Bit FRC Nano IPS panele sahip ve çok çok başarılı bir üründür. Açıkçası servis konusunda da DELL firmasını tek geçerim.

Bu Dell ürünü 2999TL den satılıyodu şuan ki fiyatı inanılır gibi değil birde bu karşılaştırma sitesinde lg ve viewsonic karşılaştırmasında LG nin daha yüksek puanının olduğunu gösteriyor ve HDR özelliğinin LG de daha yüksek göstermekte açıkcası kaliteye önem veriyorum hangisini alsam gerçekten kararsızım bu karşılaştırma sitesinde LG daha ön plandaymış gibi geldi bana ama bilemiyorum açıkcası Dell inde karşılaştırması altta

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136

3 ürünü aşağıdaki tabloda kıyaslayabilirsiniz.
  • DELL S2721DGF 2K : 10 Bit(8 Bit + 2 Bit FRC) Nano IPS Panel + Renk Gamutu Desteği: 144% sRGB + 85% Adobe RGB + 98% DCI P3 + 480 Nit Parlaklık + 1ms Panel Süresi + 3.7ms Input Lag Süresi + 165Hz Tazeleme Hızı + Vesa Desteği: Var 100x100mm + Yükseklik Ayarı: Var 13cm + Pivot Modu: Var 90 Derece + Sağa/Sola Döndürme: Var 45 Derece + Öne/Arkaya Eğilme: Var 5/21 Derece + Giriş Çıkış Portları: 4xUSB 3.0 Tip A + 2xHDMI 2.0 + 1xDisplayport 1.4 + 1x3.5mm Ses Girişi ve 1x3.5mm Ses Çıkışı
  • LG 27UN850 2K : 10 Bit(8 Bit + 2 Bit FRC) IPS Panel + Renk Gamutu Desteği: 135% sRGB + 98% DCI P3 + 470 Nit Parlaklık + 1ms Panel Süresi + 5.2ms Input Lag Süresi + 180Hz Tazeleme Hızı + Vesa Desteği: Var 100x100mm + Yükseklik Ayarı: Var 11cm + Pivot Modu: Var 90 Derece + Öne/Arkaya Eğilme: Var 5/15 Derece + Giriş Çıkış Portları: 2xUSB 3.0 Tip A + 2xHDMI 2.0 + 1xDisplayport 1.4 + 1x3.5mm Ses Çıkışı
  • ViewSonic XG270QG 2K : 10 Bit(8 Bit + 2 Bit FRC) Nano IPS Panel + Renk Gamutu Desteği: 100% sRGB + 90% Adobe RGB + 98% DCI P3 + 350 Nit Parlaklık + 1ms Panel Süresi + 4ms Input Lag Süresi + 165Hz Tazeleme Hızı + Vesa Desteği: Var 100x100mm + Yükseklik Ayarı: Var 12cm + Pivot Modu: Var 90 Derece + Sağa/Sola Döndürme: Var 45 Derece + Öne/Arkaya Eğilme: Var 5/20 Derece + Giriş Çıkış Portları: 3xUSB 3.1 Tip A + 1xHDMI 1.4 + 1xDisplayport 1.2 + 1x3.5mm Ses Çıkışı

KS

PcFurkan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1

ugur.gozaydin' Alıntı:
3 ürünü aşağıdaki tabloda kıyaslayabilirsiniz.
  • DELL S2721DGF 2K : 10 Bit(8 Bit + 2 Bit FRC) Nano IPS Panel + Renk Gamutu Desteği: 144% sRGB + 85% Adobe RGB + 98% DCI P3 + 480 Nit Parlaklık + 1ms Panel Süresi + 3.7ms Input Lag Süresi + 165Hz Tazeleme Hızı + Vesa Desteği: Var 100x100mm + Yükseklik Ayarı: Var 13cm + Pivot Modu: Var 90 Derece + Sağa/Sola Döndürme: Var 45 Derece + Öne/Arkaya Eğilme: Var 5/21 Derece + Giriş Çıkış Portları: 4xUSB 3.0 Tip A + 2xHDMI 2.0 + 1xDisplayport 1.4 + 1x3.5mm Ses Girişi ve 1x3.5mm Ses Çıkışı
  • LG 27UN880 4K : 10 Bit(8 Bit + 2 Bit FRC) IPS Panel + Renk Gamutu Desteği: 99% sRGB + 350 Nit Parlaklık + 1ms Panel Süresi + 4.4ms Input Lag Süresi + 144Hz Tazeleme Hızı + Vesa Desteği: Var 100x100mm + Yükseklik Ayarı: Var 13cm + Pivot Modu: Var 90 Derece + Sağa/Sola Döndürme: Var 280 Derece + Öne/Arkaya Eğilme: Var 25/25 Derece + Giriş Çıkış Portları: 2xUSB 3.0 Tip A + 1xUSB Type C 60W Güç Aktarımı + 2xHDMI 2.0 + 1xDisplayport 1.4 + 1x3.5mm Ses Ses Çıkışı
  • ViewSonic XG270QG 2K : 10 Bit(8 Bit + 2 Bit FRC) Nano IPS Panel + Renk Gamutu Desteği: 100% sRGB + 90% Adobe RGB + 98% DCI P3 + 350 Nit Parlaklık + 1ms Panel Süresi + 4ms Input Lag Süresi + 165Hz Tazeleme Hızı + Vesa Desteği: Var 100x100mm + Yükseklik Ayarı: Var 12cm + Pivot Modu: Var 90 Derece + Sağa/Sola Döndürme: Var 45 Derece + Öne/Arkaya Eğilme: Var 5/20 Derece + Giriş Çıkış Portları: 3xUSB 3.1 Tip A + 1xHDMI 1.4 + 1xDisplayport 1.2 + 1x3.5mm Ses Çıkışı
LG ürünü 27UN880 Değil LG 27GP850-B Ürünü gözünüzden kaçmış anlaşılan

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,136

Benzer fiyata 8K fiyata 880 ürünü var 4K 144Hz ondan ona bakmışım. Düzelttim.

Bence mantıklı olan DELL sonra LG ve Viewsonic denk bence. Burada F/P oranını da göz önüne almak gerek. Zaten hepsi çok yakın ürünler.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri