Monitor Tavsiyesi

darklachkla

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
slm arkadaşlar,
ASUS 27" PG279Q monitor için yorum almak istedim,
G-sync
4 ms tepkime süresi(gerçek ölçümlerde yüksek çıkıyormuş),
IPS panel ekran bulunmakta,
165 hz yenileme hızı,
[size=large]WQHD - 2560 x 1440 çözünürlüğe sahip,[/size]

[size=large]Sistem,[/size]
[size=large]ryzen 7 2700x[/size]
[size=large]8x2 gb 3000 mhz ram[/size]
[size=large]Asus rog Gtx 1070ti[/size]

[size=large]Monitör LG 2D FHD TV  [/size]

[size=large]Kasayı yıl başında topladım sizlerden de yardım almıştım belki hatırlarsınız, borcu bitti çok şükür monitor eksiğim kaldı :)[/size]
[size=large]bu monitorü seçmemin bir kaç sebebini yazayım, ıps panel olması (2k olması) 165 hz , g-sync  olduğu için, ben film çok izlerim bu yüzden buyuk ve 2k ekranı kullanmayı istedim, aynı zamanda oyun oynadığım için diğer seçenekler bir arada olduğu için seçtim(tek sorun 1 ms olmaması, 1 ms olanlar çok pahalı :) ) diyeceğim o ki herşey çok güzel gözüküyor yalnız kullanıcı yada kullanan arkadaşların tavsiyesi ve monitor hakkındaki deneyimlerini merak ediyorum, tahmini 5.000-6.000 bin arası olan bu monitor değer mi,[/size]
[size=large]diğer yan marka monitorlere baktım hepsi tt panel ve gray to gray sanırım bu olduğu için ilgilenmedim, genel olarak ıps panel ekranlar pahalı oluyor birde g-sync için işine girince daha da tuzlu oluyor,[/size]
[size=large]birde 1070ti ile bu monitor ile uyumlu çalışır mı , g-sync , 144 hz hiç denemedim gözle görülür fark yaşar mıyım ?[/size]

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
darklachkla' Alıntı:
slm arkadaşlar,
ASUS 27" PG279Q monitor için yorum almak istedim,
G-sync
4 ms tepkime süresi(gerçek ölçümlerde yüksek çıkıyormuş),
IPS panel ekran bulunmakta,
165 hz yenileme hızı,
[size=large]WQHD - 2560 x 1440 çözünürlüğe sahip,[/size]

[size=large]Sistem,[/size]
[size=large]ryzen 7 2700x[/size]
[size=large]8x2 gb 3000 mhz ram[/size]
[size=large]Asus rog Gtx 1070ti[/size]

[size=large]Monitör LG 2D FHD TV  [/size]

[size=large]Kasayı yıl başında topladım sizlerden de yardım almıştım belki hatırlarsınız, borcu bitti çok şükür monitor eksiğim kaldı :)[/size]
[size=large]bu monitorü seçmemin bir kaç sebebini yazayım, ıps panel olması (2k olması) 165 hz , g-sync  olduğu için, ben film çok izlerim bu yüzden buyuk ve 2k ekranı kullanmayı istedim, aynı zamanda oyun oynadığım için diğer seçenekler bir arada olduğu için seçtim(tek sorun 1 ms olmaması, 1 ms olanlar çok pahalı :) ) diyeceğim o ki herşey çok güzel gözüküyor yalnız kullanıcı yada kullanan arkadaşların tavsiyesi ve monitor hakkındaki deneyimlerini merak ediyorum, tahmini 5.000-6.000 bin arası olan bu monitor değer mi,[/size]
[size=large]diğer yan marka monitorlere baktım hepsi tt panel ve gray to gray sanırım bu olduğu için ilgilenmedim, genel olarak ıps panel ekranlar pahalı oluyor birde g-sync için işine girince daha da tuzlu oluyor,[/size]
[size=large]birde 1070ti ile bu monitor ile uyumlu çalışır mı , g-sync , 144 hz hiç denemedim gözle görülür fark yaşar mıyım ?[/size]

O monitöre vereceğiniz parayı Gigabyte AORUS 27" AD27QD 1ms 144Hz HDMI DP 2K FreeSync QHD - 4.425.00 TL bu modele verebilirsiniz. DCI P3 renk gamutu dahil geniş bir renk sıkalasına sahip ve bu şekilde bu fiyata bir monitör bulmak zordur. Kaliteli + şık ve hızlı bir monitör.

FreeSync yazdığına bakmayın NVIDIA G-Sync özelliğini de kullanabiliyorsunuz. Bu video linki G-Sync özelliğinin sorunsuz çalıştığına kanıt ve Bu video linki ile de Monitörün kanalımız tarafından incelenmesine bakabilirsiniz.

KS

darklachkla

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
hocam tavsiye için teşekkürler , gtx nvidia free-sync uyumlu değil ? almışken ekran kartına uyumlu birşer almayı düşünmüştüm

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
darklachkla' Alıntı:
hocam tavsiye için teşekkürler , gtx nvidia free-sync uyumlu değil ? almışken ekran kartına uyumlu birşer almayı düşünmüştüm

Sizi düzelteyim, GTX 10 serisi 16 serisi ve 20 serisi tamamen bu G-Sync özelliğinden yararlanabiliyor. Yani bir sorun yok alabilirsiniz.

Bu doğrultuda ille de G-Sync modülü olan bir monitör istiyor musunuz?

KS

darklachkla

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
darklachkla' Alıntı:

Sizi düzelteyim, GTX 10 serisi 16 serisi ve 20 serisi tamamen bu G-Sync özelliğinden yararlanabiliyor. Yani bir sorun yok alabilirsiniz.

anlıyamadım yazdıklarını, yazdığın monitör free-sync yani amd ekran kartları ile çalışıyor yanlış mı biliyorum? (bahsettiğim bu monitor kullanışlı olur çalışır :)  )  benim anlatmaya çalıştığım ekran kartının g-sync özelliğini kullanmak istiyorum bi faydası var mı  bilmiyorum ama :)

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
darklachkla' Alıntı:
ugur.gozaydin' Alıntı:

anlıyamadım yazdıklarını, yazdığın monitör free-sync yani amd ekran kartları ile çalışıyor yanlış mı biliyorum? (bahsettiğim bu monitor kullanışlı olur çalışır :)  )  benim anlatmaya çalıştığım ekran kartının g-sync özelliğini kullanmak istiyorum bi faydası var mı  bilmiyorum ama :)

NVIDIA geçtiğimiz sene FreeSync monitörlerde G-Sync özelliğini kullanabilmemiz için yazılımdaki sınırı kaldırdı. Tüm FreeSync monitörler değil ama %80 'i G-Sync özelliğini hiçbir sorun olmadan kullanabiliyor. Size önerdiğim Gigabyte AORUS 27" AD27QD 1ms 144Hz HDMI DP 2K FreeSync QHD - 4.425.00 TL bu monitörde bu sorunsuz çalışan monitörlerden birisi. Bu video linki G-Sync özelliğinin sorunsuz çalıştığına bakabilirsiniz. Zaten Bu veridğim linke tıklarsanız Gigabyte markasının kendi sayfasında da marka bu özelliği sorunsuz çalıştırabildiğini anlatıyor resimler ile. Yani evet GTX 1070 Ti kartınız ile bu veridğim monitörü G-Sync ile kullanabilirsiniz.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
darklachkla' Alıntı:
bu monitörde resim ekleme varmı ? ekran içinde 2. ekran koyma

Var https://www.gigabyte.com/tr/Monitors/AD27QD#kf bu bağlantıdan gerekli tüm özelliklerine bakabilirsiniz. 10 Bit panele sahip hem profesyonel iş kullanımı özelliklerine sahip hem oyuncu monitörü özelliklerine sahip böyle bir monitör yok denecek kadar az. Bence kesinlikle ilk tercihiniz hatta 2K modeller arasında tek tercihiniz olmalı.

KS

darklachkla

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
darklachkla' Alıntı:
bu monitörde resim ekleme varmı ? ekran içinde 2. ekran koyma

Var https://www.gigabyte.com/tr/Monitors/AD27QD#kf bu bağlantıdan gerekli tüm özelliklerine bakabilirsiniz. 10 Bit panele sahip hem profesyonel iş kullanımı özelliklerine sahip hem oyuncu monitörü özelliklerine sahip böyle bir monitör yok denecek kadar az. Bence kesinlikle ilk tercihiniz hatta 2K modeller arasında tek tercihiniz olmalı.

güzelmiş gerçekten teşekkürler tavsiye için istediğim herşey var, strix serisini bozacağız sanırım :)

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
darklachkla' Alıntı:
ugur.gozaydin' Alıntı:

güzelmiş gerçekten teşekkürler tavsiye için istediğim herşey var, strix serisini bozacağız sanırım :)

Serimi yapıyordunuz :D bunun bozulmasına üzüldüm. Ancak yiğidin hakkını vereceksin :D Bu monitör gibisini bulmak gerçekten zor.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri