Öneri Monitör Tavsiyesi

Wincowski

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Arkadaşlar merhaba, masaüstü sistem topluyorum ve şu anda monitör bakıyorum. Kullanım amacım daha çok mimari programlar ve modelleme olacak ama oyun da oynuyorum. Bunun için monitörün renk dogrulu benim için çok önemli. Hz olarak da yüksek önerileriniz varsa güzel olur.Bütçem şuanlık yok ama 30-35bin civarına kadar çıkabilirim.
Belirlediğim özellikler:
31.5" ya da 32" olması.
IPS panel olması.
4K ve tepki süresi 0.~ değerinde olursa çok güzel olur.
Renk derinliği mümkünse 10bit olmalı, 10(8bit+frc) değil.
Mat yansımasız düz ekran.
Pivot özellikleri.
Ve tabii ki bağlantı tipleri.

En son Lenovo'nun linkte bıraktığım modeline bakmıştım, ama 8bit+frcden dolayı kararsız kaldım.

Not olarak oyun için ekran Hz değerinin yüksek olmasını istiyorum, şu anki laptopum 1920x1080 300Hz ve gayet akıcı bir şekilde oynayabiliyorum. Monitörü tamamlayacak üst segment bir kasa toparlıyorum RTX 4090, 128 GB RAM vs

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,146
Arkadaşlar merhaba, masaüstü sistem topluyorum ve şu anda monitör bakıyorum. Kullanım amacım daha çok mimari programlar ve modelleme olacak ama oyun da oynuyorum. Bunun için monitörün renk dogrulu benim için çok önemli. Hz olarak da yüksek önerileriniz varsa güzel olur.Bütçem şuanlık yok ama 30-35bin civarına kadar çıkabilirim.
Belirlediğim özellikler:
31.5" ya da 32" olması.
IPS panel olması.
4K ve tepki süresi 0.~ değerinde olursa çok güzel olur.
Renk derinliği mümkünse 10bit olmalı, 10(8bit+frc) değil.
Mat yansımasız düz ekran.
Pivot özellikleri.
Ve tabii ki bağlantı tipleri.

En son Lenovo'nun linkte bıraktığım modeline bakmıştım, ama 8bit+frcden dolayı kararsız kaldım.

Not olarak oyun için ekran Hz değerinin yüksek olmasını istiyorum, şu anki laptopum 1920x1080 300Hz ve gayet akıcı bir şekilde oynayabiliyorum. Monitörü tamamlayacak üst segment bir kasa toparlıyorum RTX 4090, 128 GB RAM vs

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri