Yardım Monitör Tavsiyesi

KOCAEFE

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
503
1080P IPS 240 Hz

1080P VA 280 Hz

1080P VA panel curved Viewsonic monitör arızalandı. Garantisi çoktan bitti.
Yerine yine 24" veya 24,5" boyutlarında monitör almayı düşünüyorum. Aşağı yukarı ayarlanabilen ayağı olursa ekstra aradığım özellik bu.
IPS veya VA bakıyorum.
Bütçe maksimum 7K.
Yukarıdaki monitörler iyi midir? Hangisini seçmeliyim?

Başka monitör öneriniz varsa onları da yazabilirsiniz. Hızlıca piyasa araştırması yapıp kısa sürede birini alacağım.

KS

KOCAEFE

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
503
Kimse yardımcı olmadığı için teşekkürler, sanırım forum uyku moduna geçmiş.
Acelem de oldugu için IPS olan Samsung monitörü sipariş geçiyorum.

KS

KOCAEFE

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
503

Samsung 25" Odyssey G4 LS25BG400EUXUF 1Ms 240Hz IPS HDR10

Ölü piksel çıkmadı ✅
Işık sızması yok ✅
Renk canlılığı ve doygunluğu iyi ✅
240 Herzin hakkını veriyor ✅
HDR10 düzgün çalışıyor ✅
G-sync uyumluluk var (Elimde olan DP kablosuyla denedim) ✅

Siyahlar gri gibi ❌
(IPS panel olmasının sanırım tek negatif yanı)

İlk defa 1 gün dolmadan İst. - İzmir teslimatı aldım. Tam da dağıtım gününe denk gelince 18-19 saat gibi kısa sürede ulaştı. İşim acele diye arayıp söylesem sanırım bu kadar hızlı olmazdı.

Ürün kalitesinden genel olarak memnun kaldım.

Film açıp biraz denedim. Altta ve üstte bazı filmlerde olan siyah kısımlar pek rahatsız etmiyor. Ancak yukarıda bahsettiğim gibi tam siyah gibi durmuyor. Sanırım VA panelden geçince alışmam için biraz daha vakit geçmesi gerek.

Bu modeli almayı düşünen varsa rekabetçi oyunlar için elverişli özelliklere sahip. Siyahları sorun etmeyenler için IPS panel olması da canlı renklerdeki başarısı için tercih sebebi olabilir. GOW oyununda renklerin canlılığına bayıldım.

Türkçe inceleme yok diye yabancılardan biraz bakıp öyle almaya karar vermiştim. Monitör bozulduğu için biraz da acele aldım.
Belki almayı düşünüp de karar veremeyen varsa diye yorumumu buraya bırakayım. Sizin de aldığınız monitör hangi marka olursa olsun umarım sorunsuz gelir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri