Monitörde Overclock Olayı Nedir

kimbupabloo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
21
Merhaba arkadaşlar monitör de overclockla HZ değeri yükseltiliyormuş bu olay nedir? yani bilgisayarın daha fazla güç tüketmesinemi mani olur nedir yani şu overclock

piroemir

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
DP Overclocking deniyor ona. Sadece display port kablosuyla bağladığın zaman aktif edebiliyorsun. Amacı ise hdmi ile monitörü kasana bağladığın zaman (kendi monitörüm için örnek veriyorum) 165hz veriyor. Ama dp ile bağladığım zaman ve bu ayarı açtığımda 170 veriyor. İnternette de zaten 170hz olarak satılıyor monitör. Güç tüketimini arttırır diye uyarı veriyor zaten.

KS

kimbupabloo

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
21
DP Overclocking deniyor ona. Sadece display port kablosuyla bağladığın zaman aktif edebiliyorsun. Amacı ise hdmi ile monitörü kasana bağladığın zaman (kendi monitörüm için örnek veriyorum) 165hz veriyor. Ama dp ile bağladığım zaman ve bu ayarı açtığımda 170 veriyor. İnternette de zaten 170hz olarak satılıyor monitör. Güç tüketimini arttırır diye uyarı veriyor zaten.
e bu ekran kartının ömrünü azaltmazmı hocam ?

Vadbavv

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
73
Bilmem yani monitör olması gerekenden daha fazla güç sarfediyor bu güçün kaynağıda ekran kartı değilmi
O zaman mantıken benim 140w çeken 360hz oled monitörüm ekran kartını pert ediyor demek olur. Öyle şeymi olur hiç. Monitöre zararı yoksa yapabilirsiniz. Ekran kartına hiç bişey olmaz.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri